Wielkość liter

20 grudnia 2009 r. - 4 Niedziela Adwentu
  • W czwartek, dzień wigilijny. Wieczerza wigilijna ma charakter postny i religijny, dlatego podczas niej powinna być wspólna modlitwa, czytanie Pisma św., śpiewanie kolęd i dzielenie się Opłatkiem wraz ze składaniem sobie nawzajem życzeń. W czasie wieczerzy nie powinno się używać alkoholu. W dzień wigilijny spowiadać będziemy od godz. 6.30 do 12.00 oraz w czasie Mszy św. wieczornej o godz. 16.00. Po tej Mszy św. jak co roku wspólnie podzielimy się opłatkiem z osobami obecnymi w kościele.
  • W noc wigilijną, o północy PASTERKA koncelebrowana przez naszych Księży. Przypomnijmy, że Pasterka transmitowana przez TV z Watykanu, nie zadość czyni uczestnictwu we Mszy św. na I - dzień świąt. W pierwszy dzień świąt odwołujemy Msze św. o godz. 6.30 i 19.15 - poza tym jest porządek niedzielny. Oczywiście postu nie ma. Taca zbierana na Pasterce przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia. Również tradycyjnie już na Pasterce śpiewa kolędy chór Uniwersytecki, a po Pasterce krótki koncert Kolęd.

  • W drugi dzień świąt (sobota) porządek nabożeństw jest niedzielny. Odwołujemy w tym dniu Mszę św. o godz. 19.15. Taca - na potrzeby KUL oraz na Centrum Formacji Laikatu w Białymstoku.

  • Opłatki można nabyć dziś po każdej Mszy św. w kancelarii parafialnej oraz w poniedziałek, wtorek i środę przez cały dzień a w czwartek do godz. 16:00. Za pomoc w rozprowadzaniu Opłatków dziękujemy woluntariuszom Rodziny Nazaretańskiej.

  • Wzorem lat ubiegłych Księża będą odwiedzać rodziny katolickie mieszkające na terenie parafii. Kolędę rozpoczniemy zaraz po świętach w poniedziałek, wtorek i środę od ul. Piastowskiej 3, zaś w soboty od godz. 9.00 będziemy odwiedzali mieszkańców w małych domach i kamienicach.

  • Również wzorem lat ubiegłych będziemy prosili o dwie ofiary podczas wizyty duszpasterskiej: Księdzu, jako kolędę oraz ofiary na ukończenie remontów wokół naszego kościoła. A jesteśmy tym razem bardzo mocno zadłużeni w bankach. Prosimy o hojniejsze ofiary tych, których na to stać!

  • W poniedziałek, 20 grudnia, o godz. 19:30 w naszym kościele ciekawy koncert z nagraniem telewizyjnym dla TVP Kultura. Udział wezmą: Chór Polskiego Radia z Krakowa, oraz Chór i Orkiestra Opery i Filharmonii Podlaskiej oraz soliści. Wstęp jest wolny a program jest na plakatach.

  • Ostatnio odeszli od nas do PANA:

+ Tadeusz Biedulewicz - lat 69 - ul. Piastowska 3 C

+ Czesław Mikucki - lat 76 - ul. Warszawska 75

+ Lucyna Babicka - lat 65 - ul. Piastowska 7

+ Romualda Kowalczuk - lat 83 - ul. Skorupska 32/1

+ Maria Jabłońska - lat 76 - ul. Warszawska 103

+ Irena Gajewska - lat 52 - ul. Chrobrego 20

+ Zofia Dziemiańczuk - lat 87 - ul. Chrobrego 14

+ Barbara świacka - lat 63 - ul. Piastowska 3 B

+ Genowefa Bielawska - lat 88 - ul. Piastowska 3

+ Stanisława Swicka - lat 93 - ul. św. Wojciecha 6

+ Romualda Kowacka - lat 90 - ul. Chrobrego 14

+ Ryszard Kucharski - lat 52 - ul. Chrobrego 1 F

+ Witold Wędołowski - lat 72 - ul. św. Wojciecha 6

Wieczny Odpoczynek racz IM dać Panie...

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2024
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.