Wielkość liter

6 grudnia 2009 r. - 2 Niedziela Adwentu
 • Dziś nabywając „świecę Wigilijnej Pomocy Dzieciom” wspomagamy ubogich naszej parafii. Woluntariusze parafialnego CARITASU rozprowadzają świece w przedsionku kościoła. Prosimy o hojne ofiary!

 • Dziś przed kościołem wolontariusze Caritasu zbierają do puszek ofiary na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Tam nasza pomoc materialna jest bardzo potrzebna. Również młodzież z KSM-u w Oratorium dziś przeprowadza Mikołajkową Loterię Fantową dla dzieci. Losy są po 2 zł. Dziś i w następne niedziele można będzie nabyć Karty świąteczne, które młodzież będzie rozprowadzać także w Oratorium.

 • Jutro, po Mszy wieczornej spotkanie formacyjne Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, w środę spotkanie woluntariuszy Caritasu. Zachęcamy do włączania się w grupy.

 • W przyszłą niedzielę o godz. 12:30 udzielimy błogosławieństwa matkom oczekującym potomstwa, zaś po Mszy spotkanie rodziców wraz z dziećmi klas I - w ramach przygotowań do I - Komunii.

 • Wtorek, 8. XII. uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Porządek nabożeństw świąteczny, czyli o godz. 6:30, 8:00, 9:30, 16:30 i 18:00.

 • Każdego dnia odprawiamy Mszę Roratnią o godz. 7:00 - Roraty dla dzieci odprawiamy o godz. 18:00 w środę i sobotę.

 • Parafialne Rekolekcje Adwentowe rozpoczniemy w przyszłą niedzielę, 13 grudnia, i będą trwały w poniedziałek i wtorek. Rekolekcje będzie prowadził Ks. Andrzej Masłowski, wykładowca AWSD. przed laty pracujący w naszej parafii. W niedzielę porządek jest normalny, natomiast w poniedziałek i wtorek Msze św. dla starszych: godz. 6.30, 8.00, 9.30 i 18.00, dla dzieci i młodzieży - godz. 16.30.

 • Rekolekcje dla małżeństw niesakramentalnych odbędą się w przyszłą niedzielę i poniedziałek w parafii Ducha świętego, godz. 17:00

 • Opłatki można nabywać w kancelarii parafialnej, dziś po każdej Mszy św. a w tygodniu, gdy czynna jest kancelaria. Ofiary składane przy Opłatkach będą przeznaczone na potrzeby parafii.

 • Prosimy o zgłaszanie adresów ludzi starszych i obłożnie chorych. Ze spowiedzią adwentową, odwiedzimy chorych w ostatnią sobotę przed świętami, czyli 19. XII. od godz. 9.00 - adresy możemy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 • W przyszłą niedzielę, 13. XII. w 28 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w kościele św. Rocha zostanie odprawiona o godz. 18:00 Msza św. której przewodniczyć będzie J. E. Arcybiskup Edward Ozorowski, Metropolita Białostocki. Po Mszy św. przemarsz pod pomnik Ks. Jerzego Popiełuszki.

 • W siedzibie Caritas Archidiecezji, ul. Warszawska 32, mieści się świetlica socjoterapeutyczna, w której wychowawcy pomagają w odrabianiu lekcji i prowadzą z dziećmi różne zajęcia. Zainteresowanych rodziców dzieci ze szkół podstawowych zapraszamy do tej świetlicy.

 • Centrum Promocji Podlasia, Al. 1000-lecia Państwa Polskiego 39A w Białymstoku, zaprasza osoby po 45 roku życia pozostające bez zatrudnienia, do wzięcia udziału w bezpłatnych szkoleniach z obsługi komputera.

 • Ukazał się kolejny numer gazetki parafialnej Bóg Wśród Nas. Numer ten jest kolorowy, obszerniejszy i z małym dodatkiem świątecznym. W związku z tym, prosimy o hojniejsze ofiary przy nabywaniu. Ogłoszenia są wywieszone w przedsionku kościoła i w internecie.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2024
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.