Wielkość liter

Publicystyka

Oto słowo mocne
NIEDZIELA PALMOWA

Palmy i Pasja

  Ta Niedziela wyjątkowa - nie tylko Palmowa ale i Pasyjna - choć tej drugiej nazwy nikt prawie nie używa. A przecież w tę Niedzielę wyjątkowa ukazują się jakby dwa bieguny zachowań ludzkich - jakże odmienne to bieguny!

  HOSANNA! - to pierwsza demonstracja ludowego podziwu dla Mistrza z Nazaretu. Jakże się cieszyli, kiedy wjeżdżał - kładli płaszcze pod kopyta osła na którym On siedział, wiwatowali, machali radośnie palmami.  Wielki święto było.

  UKRZYŻUJ! - druga demonstracja ludowego odniesienia do Mistrza z Nazaretu. Co się stało, że się tak odmieniło!? Gdzie ci, co wiwatowali na Jego cześć? Uciekli? Pochowali się? Tak bardzo upadli na duchu, że dali się przekonać do antychrystowego nastawienia? A może dali się przekupić? I jeszcze dodali deklarację: "krew Jego na nas i na dzieci nasze!"!!! Oszaleli!?  A może tylko ukazali, do czego zdolny może być człowiek, jak jest zmienny?

  A Jezus Chrystus nie wydawał się być zaskoczony. On wiedział, co się kryje w sercu człowieka.  Wypił "Kielich gorzkiej męki" - przyjął fałszywe oskarżenia, niesprawiedliwy wyrok, biczowanie, ukoronowanie cierniem i poszedł drogą krzyżową, poszedł na krzyż.

ks. Marek Czech

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2018
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.