Wielkość liter

Liturgiczna Służba Ołtarza

Ministrant lub minister (łac. ministro - służyć, posługiwać, pomagać) – osoba posługująca przy celebracji Mszy oraz przy sprawowaniu pozostałych sakramentów i sakramentaliów (np. błogosławieństwa, pogrzeby, oraz nabożeństw).

Centrum życia każdej parafii stanowi Eucharystia. Miejscem jej przeżywania jest kościół. Przy kościele zawsze gromadzi się służba liturgiczna. Do niej właśnie należą ministranci.

Wszyscy ministranci objęci są programem formacyjnym, który najogólniej można by streścić słowami: Wychowanie przez liturgię.

 Grono ministrantów przy naszej parafii liczy obecnie ono 35 chłopców, którzy biorą czynny udział w posłudze liturgicznej.

Zapraszamy wszystkich chłopców począwszy od trzeciej klasy szkoły podstawowej do naszej wspólnoty. Od września do posługi ministranckiej przygotowuje się pięciu chłopców z naszej parafii. Spotkania formacyjne odbywają się w każdą niedzielę po Mszy św. o 12.30. Przygotowania prowadzą ks. Marek Lipiszko i animator Sebastian Sienkiewicz.

Opiekunem Liturgicznej Służby Ołtarza jest ks. Karol Piniewski.

Spotkania kandydatów na ministrantów odbywają się w każdą niedzielę po Mszy św. o 12.30 w kościele i prowadzą je: ks.Karol z animatorem Przemysławem Perkowskim

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2024
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.