Wielkość liter

6 grudnia 2015r. - II NIEDZIELA ADWENTU
 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2015 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2015 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • Dzisiaj jak każdego roku w II Niedzielę Adwentu w kościołach w całym kraju jest przeprowadzana zbiórka ofiar do puszek na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”. Naszej pomocy materialnej i modlitewnej oczekują: pasterze, kapłani, siostry zakonne oraz liczne zastępy ludzi spragnionych wiary i miłości do Boga i przyjaźni do ludzi. Za dar serca i hojność ofiar składamy serdeczne Bóg zapłać. Do pomocy w przeprowadzeniu zbiórki prosimy Rodziny Nazaretańskie.

 • Dzisiaj pod hasłem: „Mikołajkowe bombkobranie” po Mszy Św. o godz.: 9.30; 11.00 i 12.30 odbywa się sprzedaż dekoracyjnych bombek z cekinów, wykonanych przez dzieci z naszej scholii. Ozdoby te można zakupić w przedsionku kościoła. Serdecznie polecamy.

 • Dzisiaj Msza Św. klasom I-szym Gimnazjum o godz. 9.30. Po Mszy Św. katecheza w Oratorium. Również dzisiaj Msza Św. klasom I-szym Szkoły Podstawowej o godz. 12.30. Po Mszy Św. katecheza w kościele.

 • Dzisiaj o godz. 19.15 Msza Św. Inteligencji Katolickiej w intencji prawników, parlamentarzystów i samorządowców. W środę w Oratorium Ks. Marek Kowalczuk przedstawi wykład z cyklu „Poznajemy Biblię” – temat konferencji: „Gedeon i powstanie Izraela”.

 • We wtorek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Św. będą odprawiane o godz.: 6.30; 8.00; 9.30; 16.30 i 18.00. O godz. 21.00 Apel Maryjny. Kancelaria będzie czynna tylko w pilnych sprawach. Nasze Seminarium Duchowne jak co roku zaprasza na sztukę teatralną. Więcej informacji jest na plakacie przy kancelarii.

 • W związku z rozpoczynającym się 8 grudnia Nadzwyczajnym Jubileuszem Miłosierdzia, Abp Edward Ozorowski Metropolita Białostocki wystosował Dekret informujący o tym wydarzeniu, o kościołach Archidiecezji Białostockiej, w których będą otwarte Drzwi Święte i warunkach uzyskania odpustu jubileuszowego oraz o upoważnieniu do rozgrzeszenia z grzechu aborcji. Treść Dekretu jest dostępna na stronie internetowej naszej Parafii w zakładce AKTUALNOŚCI oraz na tablicy przy kancelarii.

 • Ks. Karol zaprasza na spotkanie wszystkich ministrantów z parafii, tych aktywnych i tych mniej aktywnych, za tydzień po Mszy św. o 9.30 w sali przy Oratorium.

 • Za tydzień Msza Św. o godz. 12.30 klasom II-gim Szkoły Podstawowej. Po Mszy Św. katecheza. Również na tej Mszy Św. będzie błogosławienie matek oczekujących potomstwa.

 • Adwentowy dzień skupienia małżeństw niesakramentalnych pod hasłem "Okaż nam swoje miłosierdzie…" odbędzie się za tydzień o godz. 17.00 w dolnym kościele Ducha Świętego (ul. Sybiraków). W programie niedzielna Eucharystia z homilią oraz spotkanie adwentowe. Spotkania małżeństw niesakramentalnych odbywają się w dolnym kościele Ducha Świętego w Białymstoku w każdą drugą niedzielę miesiąca o godz. 17.00.

 • Również za tydzień na całym świecie będzie obchodzony Dzień Palenia Świec. Jest to dzień solidarności z rodzicami, którzy utracili dziecko. Także w naszym mieście po raz kolejny zapłoną świece w intencji zmarłych dzieci. Tego dnia uroczysta Msza Św. zostanie odprawiona o godz. 18.00 w kościele Przemienienia Pańskiego przy ul. Klepackiej 11.

 • Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Tradycyjnie jak każdego roku w niedzielę 20 grudnia o godz. 15.00 odbędzie się Wigilia Parafialna wszystkich grup działających w naszej parafii. Zostaną też wystawione Jasełka. Wszystkich uczestników zapraszamy ze słodyczami, owocami i napojami na to doroczne spotkanie.

 • Serdecznie zapraszamy osoby w wieku 15 – 30 lat do parafialnego wolontariatu Światowych Dni Młodzieży. Pomoc jest bardzo potrzebna, ponieważ pobyt w Krakowie poprzedzają 5-dniowe Dni w Diecezji. Do naszego miasta przyjedzie ok. 5.000 osób, którymi wolontariusze mają się zaopiekować. Słaba znajomość języków nie jest przeszkodą w działaniu. Spotkanie chętnych osób odbędzie się za tydzień po Mszy Św. o godz. 12.30 w Sali młodzieżowej pod plebanią. Serdecznie zachęcamy do włączenia się w to piękno dzieło, zapoczątkowane przez Św. Jana Pawła II.

 • Przypominamy, że z końcem grudnia kończy się termin zapisywania rodzin, które chcą przyjąć pielgrzymów w związku z tym wydarzeniem. Zapewniamy, że osoby nieznające języka obcego otrzymają pomoc wolontariuszy. Przyjmując pielgrzymów pod swój dach mamy zapewnić im tylko śniadanie i nocleg, albo tylko miejsce na rozłożenie własnej kalimaty. Pielgrzymi przez cały pobyt w naszym mieście mają zorganizowane zajęcia, do naszych parafian należy tylko przygotowanie niedzielnego przedpołudnia. Prosimy zapisywać się w środy w kancelarii na dyżurze Ks. Karola w godzinach jej otwarcia, lub w Niedzielę o 12.30 u prowadzących Scholę.

 • Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Białostockiej, istniejące od 2009 roku, pragnie rozwinąć i pogłębić swoją działalność w Kościele. W tym celu organizuje spotkanie formacyjne, na które zaprasza młodych ludzi zarówno mających już doświadczenie KSM jak i pragnących dopiero zapoznać się z działalnością tego Stowarzyszenia. Spotkanie odbędzie się w sobotę 12 grudnia br. o godz. 12.00 w Centrum Wystawienniczo - Konferencyjnym przy ul. Kościelnej 1 A w Białymstoku. Gościem spotkania będzie ks. Zbigniew Kucharski, ogólnopolski Asystent KSM. Serdecznie zapraszamy.

 • AKADEMICKIE REKOLEKCJE ADWENTOWE odbędą się w dniach 13– 14 – 15 grudnia codziennie o godz. 19.30, w kościele NMP Matki Kościoła przy ul. Pogodnej 63. Rekolekcje poprowadzi ks. Piotr Kot, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Legnicy.

 • SPOTKANIE OPŁATKOWE środowiska akademickiego Białegostoku odbędzie się dnia 17 grudnia o godz. 19.00 w Auli Wielkiej Pałacu Branickich. W programie przewidziany jest koncert Chóru Politechniki Białostockiej wraz z Orkiestrą Kameralną pod dyrekcją Wioletty Miłkowskiej. Do udziału w powyższych wydarzeniach zapraszamy pracowników, studentów i absolwentów wszystkich białostockich uczelni. Informacje znajdują się również na plakatach oraz stronie internetowej Duszpasterstwa Akademickiego.

 • Pamiętajmy, by na naszym wigilijnym stole był poświęcony opłatek, a nie kupiony w centrum handlowym. W wigilijny wieczór chrześcijańska rodzina łamie się poświęconym białym chlebem. W każdą Niedzielę opłatki są rozprowadzane w kancelarii, w dni powszednie na parterze plebanii. Informujemy, że nikt nie został upoważniony do roznoszenia opłatków po domach. Złożone dobrowolne ofiary będą przeznaczone na liczne prace prowadzone w naszym kościele.

 •  CARITAS Polska prowadzi doroczną akcję WIGILIJNE DZIEŁO POMOCY DZIECIOM – pod hasłem: „Głodni Miłosierdzia”. Wolontariusze rozprowadzają świece na nasze wigilijne stoły. Dochód z ich sprzedaży nasi wolontariusze przeznaczą na paczki świąteczne. Serdecznie zachęcamy do nabywania. Stare świece spalmy na grobach naszych najbliższych. Na tymże stoisku można wziąć do domu torbę z numerem KRS. Napełnioną torbę w ramach świątecznej pomocy, przynosimy do kosza do 20 grudnia.

 • Trwają adwentowe Msze ku czci Najświętszej Maryi Panny tzw Roraty. W dni powszednie o godz. 7.00 oraz w środy i soboty o godz. 18.00. Serdecznie wszystkich zapraszamy, szczególnie dzieci z lampionami. Bardzo prosimy, aby nie zalewać woskiem ławek. Świece w domu, trzeba odpowiednio przygotować.

 • Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii jak każdego roku, rozpoczną się w III Niedzielę Adwentu czyli za tydzień i potrwają do wtorku włącznie. Szczegółowy program jest dostępny na plakatach.

 • W okresie Adwentu chrześcijanie bardziej pochylają się nad Słowem Boga i w jego kontekście dokonują analizy swego życia. Zróbmy wszystko, abyśmy szczególnie poprzez uczestnictwo w rekolekcjach parafialnych oraz przyjęcie Słowa Bożego i Sakramentu Pokuty mogli z czystym sercem dzielić się poświęconym opłatkiem w wigilijny wieczór z naszymi bliskimi, a w naszych sercach i rodzinach panował pokój i Boża miłość.

 • Nie czekaj, aż będzie w Tobie ogród, do którego mógłbyś zaprosić Jezusa. On najchętniej śpieszy na pustynie, bo tam, gdzie jest pustka, tam ON może dać swoje wszystko! Może nam dać swoją bezgraniczną miłość! A tej tak bardzo każdy z nas potrzebuje.

 • W przedświątecznym okresie przynosimy do kosza żywność, środki czystości i higieniczne. Jak zawsze kosz jest ustawiony przy ołtarzu Matki Bożej z lewej strony.

 • REKOLEKCJE ADWENTOWE parlamentarzystów oraz pracowników Administracji Rządowej i Samorządowej Województwa Podlaskiego odbędą się w dniach 6 - 7 - 8 grudnia br., niedziela - poniedziałek - wtorek. Msza św. codziennie o godz. 19.30 w Starym Kościele Farnym. Rekolekcje poprowadzi o. Tomasz Zamorski z Zakonu Dominikanów. Zapraszamy do uczestnictwa.

 • Dziękujemy mieszkańcom bloku Nr 75 przy ul. Warszawskiej oraz innym osobom za pomoc we wczorajszym sprzątaniu kościoła. W sobotę na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców bloku Nr 77 przy ul. Warszawskiej.

 • Dziękujemy Władzom naszego miasta za nową iluminację pomnika przy naszym kościele oraz za doświetlenie wieży po jej odbudowie. Bóg zapłać.

 • Dziękujemy Panom z Bractwa Św. Wojciecha za wykonane prace w tygodniu.

 • W sobotę 19 grudnia od godz. 10.00, księża odwiedzą z posługą sakramentalną chorych na terenie naszej Parafii. Osoby też można zgłaszać dzisiaj w zakrystii, zaś w tygodniu w kancelarii.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace remontowe w naszej świątyni wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 4 osób. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE ZA NICH MODLI SIĘ.

 • Za tydzień przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego; zwłaszcza w tym dniu pamiętajmy w naszych modlitwach o niewinnie zamordowanych naszych braciach i siostrach przez reżim komunistyczny.

 • Zachęcamy do lektury prasy i książek o tematyce religijnej. To wszystko można nabyć pod chórem.

 • Za tydzień ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła i sal przyległych.

 • Ostatnio odeszli od nas do Pana:

 • Olek Izabella, l.89, ul. Warszawska

 • Sikorska Anna, l.82, ul. Warszawska

 • Roszko Roman, l.68, ul. Mieszka I

 • Korzeniecki Janusz, l.64, ul. Skorupska

 • Szulimowski Wacław, l.87, -------------------

 • Wiszniewski Edward, l.78, ul. Chrobrego

 • Kuzniecow Zbigniew, l.67, ul. Mieszka I

 • Ignaciuk Anna, l.69, ul. Skorupska

 • Kodroń Jan, l.79, ul. Koszykowa

 • Zaleski Andrzej, l.67, ul. Chrobrego

 • Kalicki-Ciechan Maksymilian, niemowlę

 • Żędzian Wanda, l.65, ul. Branickiego

 • Szulska Stanisława, l.86, ul. Chrobrego

 • Cieśluk Tomasz, l.42ul., Chrobrego

 • Markowska Irena, l.82, ul. Mieszka I

 • Maliszewska Jadwiga, l.70, ul. Św. Wojciecha

 • Kozłowska Małgorzata, l.56, ul. Św. Wojciecha

 • «Dopuśćcie dzieci i nie przeszkadzajcie im przyjść do Mnie; do takich bowiem należy królestwo niebieskie» (Mt 19:13-15) Zwracamy się z gorącym apelem do rodziców małych dzieci, by przychodzili ze swoimi pociechami blisko ołtarza. Balkony na których jest coraz więcej dzieci, nie są właściwym miejscem do uczestnictwa dzieci w czasie Mszy Św.. Wysokie balustrady na balkonach uniemożliwiają kontakt wzrokowy z tym, co dzieje się na ołtarzu. Za wychowanie religijne dzieci, przede wszystkim są odpowiedzialni rodzice.

 • W każdą 2 i 4 niedzielę miesiąca, po każdej Mszy Św., oprócz 6:30 i 18:00, są prowadzone zapisy na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie w 2016r. Wszystkich chętnych zapraszamy do Kancelarii Parafialnej. Łączny koszt wyjazdu wynosi 690 zł, co jest opłatą za nocleg, wyżywienie, transport, ubezpieczenie i pakiet pielgrzyma. Cenę tę wpłacamy w ratach. Wyjazd do Krakowa trwa 8 dni, od 25.VII. -1.VIII. Zaletą zapisania się przy parafii jest możliwość bycia razem w jednej grupie i bliższe poznanie naszej wspólnoty. Więcej informacji związanych z wyjazdem i ŚDM udzielamy w salce młodzieżowej na plebanii. Serdecznie zapraszamy!

 • Organizatorzy Akcji Szlachetna Paczka, której pomysłodawcą jest ks. Jacek Wiosna Stryczek, prezes krakowskiego Stowarzyszenia WIOSNA, informują, że do dnia 12 grudnia br. można jeszcze dołączyć do grona darczyńców oferując pomoc rodzinie znajdującej się w bardzo trudnych warunkach materialnych. W całym województwie podlaskim na pomoc czeka jeszcze około 200 rodzin. Paczkę można przygotować grupowo z rodziną, przyjaciółmi czy znajomymi z pracy. Aby włączyć się do projektu wystarczy wejść na stronę www.szlachetnapaczka.pl i wybrać rodzinę, której historia i potrzeby są opisane.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w naszym kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 • Zgodnie z przepisami Prawa Kanonicznego (kan.102, par.2-3) „...nabożeństwo pogrzebowe winno być odprawiane w jego własnym kościele parafialnym, tj kościele stałego miejsca zamieszkania /to drugie nabywa się poprzez zamiar mieszkania na danym terenie przynajmniej trzy miesiące/, albo przedłużyło się rzeczywiście do trzech miesięcy. Racją za wyborem kościoła parafialnego, jest przede wszystkim to, że zmarły w tym miejscu tworzył ze wspólnotą szczególne więzi wiary, liturgii i miłości.”

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2024
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.