Wielkość liter

29 listopada 2015r. - I NIEDZIELA ADWENTU
 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2015 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2015 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.
 • Dzisiaj po każdej Mszy Św. poświęcimy WIGILIJNE  OPŁATKI. Pamiętajmy, by na naszym wigilijnym stole był poświęcony opłatek, a nie kupiony w centrum handlowym. W wigilijny wieczór chrześcijańska rodzina łamie się poświęconym białym chlebem. Od dzisiaj w każdą Niedzielę opłatki będą rozprowadzane w kancelarii, w dni powszednie na parterze plebanii. Złożone dobrowolne ofiary będą przeznaczone na liczne prace prowadzone w naszym kościele.

 • Dzisiaj rozpoczyna się Nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. Rycerstwo Niepokalanej gromadzić się będzie codziennie w kościele o godz. 17.30 na wspólną modlitwę.

 • Dzisiaj o godz. 19.15 Msza Św. Inteligencji Katolickiej  w intencji Ojczyzny.

 • CARITAS  Polska już po raz 21 rozpoczyna dzisiaj doroczną akcję WIGILIJNE  DZIEŁO  POMOCY  DZIECIOM – pod hasłem: „Głodni Miłosierdzia”. Wolontariusze rozprowadzają świece na nasze wigilijne stoły. Dochód z ich sprzedaży wesprze dzieci z biednych rodzin. Serdecznie zachęcamy do ich nabywania.

 • Rozpoczynają się adwentowe Msze ku czci Najświętszej Maryi Panny tzw Roraty. Począwszy od  jutra  w ciągu tygodnia będziemy spotykać się na takiej Mszy Św. Roratniej o godz. 7.00 oraz w środy i soboty o godz. 18.00. Serdecznie wszystkich zapraszamy, szczególnie dzieci z lampionami. Bardzo prosimy, aby nie zalewać woskiem ławek. Świece w domu, trzeba odpowiednio przygotować.

 • Od dzisiaj można będzie przynosić do kosza żywność, środki czystości i higieniczne. Jak zawsze kosz jest  ustawiony przy ołtarzu Matki Bożej z lewej strony.

 • We wtorek o godz. 19.00 kolejna Msza Św. Odnowy w Duchu Św..

 • W tym tygodniu przypada I-szy czwartek, piątek i I-sza sobota miesiąca. W I-szy czwartek Grono Przyjaciół Seminarium Duchownego zaprasza  na różaniec o godz.17.15. Modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

 • W I-szy piątek Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.00; 16.30 i 18.00. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. O godz. 17.15 Adorację Najświętszego Sakramentu poprowadzi Straż Honorowa NSPJ. Spotkanie formacyjny klas II Gimnazjum przed Bierzmowanie odbędzie się w I-szy piątek po Mszy Św. o godz. 18.00 w kościele.

 • W I-szą sobotę Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi o godz. 7.00 i 18.00. O godz. 15.00 Różaniec Fatimski.

 • Biuro Radia Maryja przy naszej parafii zaprasza na pielgrzymkę do Torunia, która odbędzie się w najbliższą sobotę z racji 24 rocznicy powstania Radia Maryja. Wyjazd pielgrzymów o godz. 6.00. Zgłoszenia są przyjmowane w Biurze.

 • W sobotę o godz. 10.00 w Centrum Formacji Pastoralno Katechetycznej obok naszego kościoła odbędzie się wykład O. Pawła Krupy OP: „Wcielenie i posłuszeństwo Syna Bożego pełnia kultu Ojca”. Na spotkanie zaprasza Dominikańska Szkoła Wiary.

 • REKOLEKCJE ADWENTOWE parlamentarzystów oraz pracowników Administracji Rządowej i Samorządowej Województwa Podlaskiego odbędą się w dniach 6 - 7 - 8  grudnia br., niedziela - poniedziałek - wtorek. Msza św. codziennie o godz. 19.30 w Starym Kościele Farnym. Rekolekcje poprowadzi o. Tomasz Zamorski z Zakonu Dominikanów. Zapraszamy do uczestnictwa.

 • Za tydzień Msza Św. klasom I-szym Gimnazjum o godz. 9.30. Po Mszy Św. katecheza w Oratorium. Również za tydzień Msza Św. klasom I-szym Szkoły Podstawowej o godz. 12.30. Po Mszy Św. katecheza w kościele.

 • Za tydzień tradycyjnie już w II Niedzielę Adwentu w kościołach w całym kraju będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”. Naszej pomocy materialnej i modlitewnej oczekują: pasterze, kapłani, siostry zakonne oraz liczne zastępy ludzi spragnionych wiary i miłości do Boga i przyjaźni do ludzi. Za dar serca i hojność ofiar już dzisiaj składamy serdeczne Bóg zapłać. Do pomocy w przeprowadzeniu zbiórki prosimy Rodziny Nazaretańskie.

 • Dzieci, ze Scholi "Dobra Ziemia", od 2 miesięcy wykonują dekoracyjne bombki z cekinów, które zawisną na choinkach w naszym kościele. Przygotowały również bombki na sprzedaż. Za tydzień w niedzielę, po Mszach Św. o 9:30, 11:00 i 12:30 pod hasłem: "Mikołajkowe bombkobranie" będzie możliwość zakupu tych ozdób świątecznych w przedsionku kościoła. Cena dużej bombki wynosi 10zł, natomiast małej 7zł. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na potrzeby scholi. Ważne do zaznaczenia jest to, że czas wykonania 1 bombki zajmuje ok. 2 godzin. Serdecznie zachęcamy do zakupu!

 • Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii jak każdego roku, rozpoczną się w III Niedzielę Adwentu i potrwają do wtorku włącznie. W tym roku przewodniczyć będzie Ks. Bernard Kaliński z Salezjańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Lutomiersku k/Łodzi.

 • Rodziny, które chcą przyjąć młodzież zza granicy w związku ze ŚDM niech zgłaszają się do Ks. Karola. Termin zapisywania rodzin został przedłużony do końca grudnia. Ks. Karol w kancelarii ma dyżur w środy.

 • Nikogo nie było wczoraj z bloku Nr 73 przy ul. Warszawskiej do pomocy w sprzątaniu kościoła. Dziękujemy innym osobom za pomoc. W sobotę  na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców bloku Nr 75 przy ul. Warszawskiej.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace remontowe w naszej świątyni wpłynęły na konto parafii  i w kancelarii od 6 osób. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ  CODZIENNIE  ZA  NICH  MODLI  SIĘ.

 • Zachęcamy do lektury prasy i książek o tematyce religijnej. To wszystko można nabyć pod chórem.

 • Za tydzień ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na prace prowadzone przy naszym kościele.

 • «Dopuśćcie dzieci i nie przeszkadzajcie im przyjść do Mnie; do takich bowiem należy królestwo niebieskie» (Mt 19:13-15) Zwracamy się z gorącym apelem do rodziców małych dzieci, by przychodzili ze swoimi pociechami blisko ołtarza. Balkony na których jest coraz więcej dzieci, nie są właściwym miejscem do uczestnictwa dzieci w czasie Mszy Św.. Wysokie balustrady na balkonach uniemożliwiają kontakt wzrokowy z tym, co dzieje się na ołtarzu. Za wychowanie religijne dzieci, przede wszystkim są odpowiedzialni rodzice.

 • W każdą 2 i 4 niedzielę miesiąca, po każdej Mszy Św., oprócz 6:30 i 18:00, są prowadzone zapisy na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie w 2016r. Wszystkich chętnych zapraszamy do Kancelarii Parafialnej. Łączny koszt wyjazdu wynosi 690 zł, co jest opłatą za nocleg, wyżywienie, transport, ubezpieczenie i pakiet pielgrzyma. Cenę tę wpłacamy w ratach. Wyjazd do Krakowa trwa 8 dni, od 25.VII. -1.VIII. Zaletą zapisania się przy parafii jest możliwość bycia razem w jednej grupie i bliższe poznanie naszej wspólnoty. Więcej informacji związanych z wyjazdem i ŚDM udzielamy w salce młodzieżowej na plebanii. Serdecznie zapraszamy!

 • W dniach 4-6 XII wspólnota Ruchu  Światło – Życie z parafii pw. Niepokalanego Serca Maryi z Białymstoku organizuje wyjazdowe rekolekcje adwentowe dla młodzieży. Rekolekcje będą przeprowadzone w szkole w Turośni Kościelnej. Uczestnikami rekolekcji mogą być uczniowie gimnazjów, szkół średnich i studenci. Zapisy i wszelkie informacje o rekolekcjach na portalu internetowym – rekoakcje.pl

 • W  KAŻDĄ  NIEDZIELĘ  PO  MSZY ŚW., MOŻNA  ZAPISAĆ  W  ZAKRYSTII  INTENCJĘ  MSZY ŚW.

 • DZIĘKUJEMY  ZA  DOSTARCZANĄ  MAKULATURĘ. PROSIMY  SKŁADAĆ JĄ  DO  KONTENERA  ZA  PLEBANIĄ, A NIE  W  KRUCHCIE  KOŚCIOŁA. BÓG  ZAPŁAĆ.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w naszym kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii. Zgodnie z przepisami Prawa Kanonicznego (kan.102, par.2-3) „...nabożeństwo pogrzebowe winno być odprawiane w jego własnym kościele parafialnym, tj kościele stałego miejsca zamieszkania /to drugie nabywa się poprzez zamiar mieszkania na danym terenie przynajmniej trzy miesiące/, albo przedłużyło się rzeczywiście do trzech miesięcy. Racją za wyborem kościoła parafialnego, jest przede wszystkim to, że zmarły w tym miejscu tworzył ze wspólnotą szczególne więzi wiary, liturgii i miłości.”

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2024
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.