Wielkość liter

Biała procesja

Procesja, to swoisty sposób oddania hołdu Chrystusowi Eucharystycznemu, to pochód modlitewny. Procesja, to publiczne oddanie hołdu Bogu - naszemu Stwórcy. Jest to też radosne wyznanie naszej wiary, wyrażenie podziękowania za łaski otrzymane, to prośba o przebłaganie.

W historii różnych kultur przedchrześcijańskich spotykane były procesje: w Babilonii, w Egipcie, Rzymie czy też w Grecji. Księga Pisma św. Starego Testamentu, zwana Królewską, wspomina jak Dawid przenosił procesjonalnie Arkę Przymierza i tańczył przed nią radośnie.

Obecnie w każdej parafii istnieje Biała Procesja. Biała Procesja - to wizytówka całej parafii, a biorący udział w procesji - to wizytówka rodziny katolickiej.

Biała Procesja w naszej parafii służy Panu Jezusowi począwszy od Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godzinie 11.00. W okresie zimowym Biała Procesja nie bierze udziału. Opiekunem Białej Procesji są osoby świeckie:

  • Teresa Żmiejko tel.: 667 976 158
  • Wiesława Grabowska tel.: 604 640 888

Zachęcamy rodziców małych dzieci, młodzież, osoby dorosłe do tej procesji. Prosimy kontaktować się na powyższe telefony.

 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2023
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.