Wielkość liter

Publicystyka

Oto słowo mocne
ks. kanonik Stanisław Szczepura

Image

W latach 1989-2011 byłem proboszczem, a obecnie jestem rezydentem w Parafii św. Wojciecha Biskupa i Męczennika w Białymstoku. Początki mojego kapłaństwa sięgają lat 60-tych XX wieku - czasów trudnych, w których ateizacja była ogromna.


Moje powołanie sięga czasów, w których maturzysta pragnący wstąpić do Seminarium Duchownego nie mógł oficjalnie się do tego przyznać, bo matury by nie otrzymał. A mimo to wielu z nas poszło drogą kapłaństwa. Wielkim, a często jedynym, naszym wsparciem były rodziny - Bogiem silne.

Trudne początki posługi sprawiły, że w swojej pracy kapłańskiej zainteresowałem się duszpasterstwem rodzin. "Model rodziny u młodzieży akademickiej" był tematem mojej pracy magisterskiej, a potem - gdy ukazała się Instrukcja Episkopatu Polski na temat przygotowania do małżeństwa - jako pierwszy zorganizowałem "Nauki Przedślubne" (wówczas jeszcze w parafii św. Rocha w Białymstoku). Tam też rozpocząłem organizację "Oazy Rodzin", czyli Kręgów Domowego Kościoła. 

Te działania stanowiły zaczątek Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, które z czasem powołało do istnienia Rodzinny telefon zaufania czy Spółdzielczą Kasę Oszczędnościowo-Kredytową. Inicjatywy te z powodzeniem działają do dnia dzisiejszego przy Parafii św. Wojciecha BM. 

Ks. Kanonik Stanisław Szczepura

Asystent Kościelny Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, Kapelan Stowarzyszenia Rodziny Katyńskiej.
Wpisany do Encyklopedii WHO IS WHO w Polsce 28.02.2007 r.
Odznaczony Srebrną Odznaką Honorową za zasługi Kas Oszczędnościowo-Kredytowych oraz Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski w 2009 r.

 
« poprzedni artykuł
© 2017
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.