Wielkość liter

28 kwietnia 2013r., V NIEDZIELA WIELKANOCNA
 • Dziś o godz. 19.15 Msza Św. w intencji poległych i zmarłych uczestników Bitwy w ostępie Komotowszczyzna, na wzgórzu Piereciosy w Puszczy Knyszyńskiej 29.IV.1863r.”.

 • Jutro przypada 34 rocznica Święceń biskupich Ks. Abpa Edwarda Ozorowskiego, Metropolity Białostockiego. Polecamy Ks. Arcybiskupa w naszych modlitwach.

 • W środę 1-y maja, rozpoczynamy miesiąc dedykowany Matce Najświętszej. Począwszy od tego dnia, codziennie będziemy odprawiali Litanię Loretańską. Weźmy udział w nabożeństwach majowych, a także odmawiajmy tę Litanię indywidualnie lub wśród znajomych czy rodziny, polecając Matce Najświętszej wszystkie nasze sprawy. Zachęcamy naszych parafian do licznego udziału w tych nabożeństwach odprawianych codziennie z rana po Mszy Św. o godz. 7.00 i przed Mszą wieczorną o godz. 17.30.

 • Nabożeństwo majowe przy Krzyżu Jubileuszowym będzie codziennie o godz. 20.30. Poprowadzi je Stowarzyszenie Rycerstwa Niepokalanej.

 • W tym tygodniu: I-szy czwartek, I-szy piątek i I-sza sobota miesiąca. W I-szy czwartek modlić się będziemy o powołania kapłańskie i zakonne prze nabożeństwem majowym o godz. 17.00.

 • W I-szy piątek przypada Uroczystość NMP Królowej Polski oraz 222 rocznica uchwalenia Konstytucji 3-go maja. Msze Św. będą odprawione według porządku niedzielnego. Nie będzie tylko Mszy Św. o godz. 19.15. Godzina Miłosierdzia Bożego o 15.00. O godz. 21.00 Apel Maryjny.

 • Tego dnia w Zespole Szkół Katolickich przy ul. Kościelnej odbędą się 49 Zawody Sportowe dla Dzieci Niepełnosprawnych. Szczegółowe informacje są na plakacie.

 • W I-szą sobotę Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi połączone z majowym po Mszy Św. o godz. 7.00 i 17.30. Różaniec Fatimski o godz. 15.00.

 • „Nie bój się, wierz tylko” to hasło tegorocznej Pieszej Pielgrzymki Mężczyzn do Krypna, która wyruszy w sobotę o godz. 7.30 z białostockiej Katedry. Zachęcamy wszystkich mężczyzn do udziału w tej pielgrzymce. Zapisy będą na trasie, będzie też możliwość powrotu autokarem.

 • Zbliża się XXV Katolicki Festiwal Pieśni Liturgicznej i Piosenki religijnej. Więcej informacji jest na tablicy ogłoszeń przy kancelarii.

 • W ramach Wielkiej Nowenny Fatimskiej – w parafii trwa peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej. W przeddzień peregrynacji cała rodzina powinna przystąpić do Spowiedzi i Komunii Św. Rodzina, która chce przyjąć figurę niech się zgłosi do Biura Radia Maryja przy naszej parafii. Można też dzwonić do Pani Mirosławy Borowskiej na numer tel.: (85) 741 – 59 - 93

 • W minionym tygodniu ofiary na potrzeby naszego Sanktuarium i przebudowę organów wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od: 4 osób. Bóg zapłać za każdy dar serca.

 • Ukazało się najnowsze wydanie watykańskiego pisma L'OSSERVATORE ROMANO, a w nim wiele artykułów o Papieżu Franciszku. Polecamy też „Drogi Miłosierdzia” i naszą gazetkę parafialną „Bóg wśród nas”. Zachęcamy do lektury prasy i książek o tematyce religijnej.

 • Do końca tego miesiąca wszystkie grupy działające przy naszej parafii mają złożyć na piśmie w dwóch egzemplarzach sprawozdanie ze swojej pracy z racji zbliżającej się wizytacji kanonicznej, którą przeprowadzi Ks. Abp Metropolita w dniu 27 maja.

 • W sobotę 11 maja odbędzie się Pielgrzymka KŻR do: Zabłudowa, Michałowa i Gródka. Można zapisywać się w Biurze Radia Maryja. Wyjazd o godz. 8.00, powrót ok. godz. 15.00.

 • Również w Biurze Radia Maryja można złożyć swój podpis w obronie byłego posła Witolda Tomczaka, który jest oskarżany za to, że w naszym imieniu stanął w obronie godności Ojca Św. Jana Pawła II, usuwając w 2000 roku w Galerii Narodowej Zachęta – głaz meteoryt z postaci rzeźby Papieża Polaka.

 • Odnowa w Duchu Św. wyjeżdża do Częstochowy na Spotkanie Charyzmatyczne w dniach 17-18 maja. Są jeszcze wolne miejsca. Koszt od osoby wynosi 110 zł. Zgłoszenia przyjmuje Pani Marianna Sokół.

 • W ramach XI Podlaskich Dni Rodzin – w maju i czerwcu modlić się będziemy szczególnie za rodziny w naszej Archidiecezji, by były silne Bogiem.

 • Duszpasterstwo Rodzin zaprasza na ciekawe spotkania w cieniu katedry. Więcej informacji jest na plakacie.

 • Intencje Mszy Św. składkowych zapisane w dniu naszego odpustu zostaną odprawione w poniedziałki: 21 czerwca oraz w lipcu i sierpniu.

 • Ostatnio odeszli od nas do Pana:

 • Wiktoria Bobel - l. 92 - ul. Chrobrego

 • Halina Muszyńska - l. 71 - ul. Piastowska

 • Eugenia Gebauer - l .91 - ul. Piastowska

 • Ryszard Sochoń - l. 75 - ul. Chrobrego

 • Adam Warpechowski - l. 72 - ul. Chrobrego

 • Maria Kapturkiewicz - l. 81

 • Stanisław Gregorek - l. 71

 • Józef Jabłoński - l. 84 - ul. Piastowska

 • Beata Krasowska - l. 45 -

 • Stanisława Muszyńska - l. 72 - ul. Piastowska

 • Władysława Nowakowska - l. 85 - ul. Piastowska

 • Tadeusz Kraszewski - l. 72 - ul. Branickiego

 • Hanna Jung - l. 68 - ul. Warszawska

 • Adam Szyc - l. 43 - ul. Mieszka I

 • Antoni Domanowski - l. 66 - ul. Św. Wojciecha

 • Anna Zimnoch - l. 87 - ul. Warszawska

 • Edward Zeller - l. 71 - ul. Chrobrego

 • Irena Ilińska - l. 85 - ul. Chrobrego

 • Halina Woroszył - l. 76 - ul. Chrobrego

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2023
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.