Wielkość liter

21 kwietnia 2013r. - V NIEDZIELA WIELKANOCNA
 • Za tydzień ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na nasze Seminarium Duchowne.
 • Grono Przyjaciół Seminarium Duchownego zaprasza na różaniec  na godz. 17.15 od dzisiaj do soboty z racji obchodzonego  50 Światowego Tygodnia  Modlitw o Powołania.

 • „Jaka jest twoja wiara?” - to hasło konkursu do którego zaprasza Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w ramach Roku Wiary. Więcej informacji jest na plakacie przy kancelarii.

 • Dziś o godz. 19.15 Msza Św. w intencji pracowników Służby Zdrowia. W środę w Oratorium o godz. 19.00 dr hab. Józef Maroszek mówić będzie na temat: „Bitwy w ostępie Komotowszczyzny, na wzgórzu Piereciosy w Puszczy Knyszyńskiej 29.IV.1863r.”.

 • W ramach Wielkiej Nowenny Fatimskiej – w parafii trwa peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej. W przeddzień peregrynacji cała rodzina powinna przystąpić do Spowiedzi i Komunii Św. Rodzina, która chce przyjąć figurę niech się zgłosi do Biura Radia Maryja przy naszej parafii. Można też dzwonić do Pani Mirosławy Borowskiej na numer tel.: (85) 741 – 59 - 93

 • W minionym tygodniu ofiary na potrzeby naszego Sanktuarium i przebudowę organów wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od: 8 osób. Bóg zapłać za każdy dar serca.

 • Zespół Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia w Białymstoku przy ul. Kościelnej 3 ogłasza nabór uczniów na nowy rok szkolny. Zespół Szkół tworzą: Katolicka Szkoła Podstawowa, Katolickie Gimnazjum, Katolickie LO. Szkoły proponują ciekawą i różnorodną ofertę kształcenia i wychowania w duchu katolickim na bardzo wysokim poziomie. Dyrekcja Szkół serdecznie zaprasza zainteresowanych Rodziców i Uczniów na dni otwarte 23 marca i 25 kwietnia. Więcej informacji jest na plakatach i stronie internetowej tych Szkół.

 • Polecamy „Drogi Miłosierdzia” i naszą gazetkę parafialną „Bóg wśród nas”. Zachęcamy do lektury prasy i książek o tematyce religijnej.

 • We wtorek Uroczystość Św. Wojciecha, Biskupa Męczennika, Głównego Patrona Polski. Doroczny Odpust w naszej parafii. Msze Św.  będą odprawiane o godz.: 6.30; 8.00; 9.30; 16.30 i 18.00. Po każdej Mszy Św. będzie można oddać cześć relikwiom Św. Wojciecha, a po Mszy Św. wieczornej procesja wokół kościoła z relikwiami Świętego. Mszy Św. wieczornej przewodniczyć będzie Ks. Bp Henryk Ciereszko. W ciągu całego dnia pod chórem księża będą przyjmowali intencje na tzw Msze składkowe, które będą odprawiane w wyznaczonym terminie w poniedziałki o godz. 18.00.

 • Trwa Nowenna do Św. Wojciecha, którą odprawiamy codziennie po Mszy Św. wieczornej.

 • W środę Uroczystość Św. Jerzego, Męczennika Głównego Patrona naszej Archidiecezji i Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego. W czwartek Święto Św. Marka Ewangelisty. W czwartek nasi księża: Ks. Marek i Ks. Jarosław obchodzą swoje Imieniny. Dostojnych Solenizantów polecamy w naszych modlitwach.

 • Do końca tego miesiąca wszystkie grupy działające przy naszej parafii mają złożyć na piśmie w dwóch egzemplarzach sprawozdanie ze swojej pracy z racji zbliżającej się wizytacji kanonicznej, którą przeprowadzi Ks. Abp Metropolita w dniu 27 maja.

 • W sobotę 11 maja odbędzie się Pielgrzymka KŻR do: Zabłudowa, Michałowa i Gródka. Można zapisywać się w Biurze Radia Maryja. Wyjazd o godz. 8.00, powrót ok. godz. 15.00.

 • Również w Biurze Radia Maryja można złożyć swój podpis w obronie byłego posła Witolda Tomczaka, który jest oskarżany za to, że w naszym imieniu stanął w obronie godności Ojca Św. Jana Pawła II, usuwając w 2000 roku w Galerii Narodowej Zachęta – głaz meteoryt z postaci rzeźby Papieża Polaka.

 • 28 lutego w Suchowoli w godzinach wieczornych po Mszy Św., kobieta wychodząca z kościoła weszła na jezdnię wprost pod jadący samochód ciężarowy. Poniosła śmierć na miejscu. Za naszym pośrednictwem Policja zwraca się z apelem: „Stwórzmy modę na bezpieczną jazdę. Bądźmy widoczni na drodze. Traktujmy innych tak jak sami chcielibyśmy być traktowani. Bądźmy wszyscy na drodze rozsądnymi i przewidującymi jej użytkownikami. Na drodze wystarczy jedna sekunda aby zgasło życie ludzkie”.

 • Odnowa w Duchu Św. wyjeżdża do Częstochowy na Spotkanie Charyzmatyczne w dniach 17-18 maja. Są jeszcze wolne miejsca. Koszt od osoby wynosi 110 zł. Zgłoszenia przyjmuje Pani Marianna Sokół.

 • Zgodnie z wolą Ks. Abpa Edwarda Ozorowskiego 8 czerwca w naszej Archidiecezji będzie miała miejsce I Pielgrzymka Bierzmowanych do Suchowoli. Więcej informacji udzieli Ks. Jarosław.

 • Dziękujemy tym wszystkim osobom, które wczoraj pracowały przy wiosennym porządkowaniu naszego placu przykościelnego oraz przy sprzątaniu w kościele. Bóg zapłać.

 • Już jest otwarte przejście z prawej strony prezbiterium.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2023
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.