Wielkość liter

14 kwietnia 2013r., III NIEDZIELA WIELKANOCNA
 • Uczestnicząc w dzisiejszej Najświętszej Eucharystii powinniśmy przede wszystkim usłyszeć pytanie Chrystusa: „Czy mnie miłujesz?” i w prostocie serca na nie odpowiedzieć. Czy jestem godzien cierpienia w Imię Chrystusa, aby potem wychwalać Go w Królestwie Bożym? Takie pytania niech towarzyszą nam w czasie spotkań w nadchodzącym tygodniu ze zmartwychwstałem Panem.

 • Dziś o godz. 19.15 Msza Św. w intencji środowisk twórczych naszego miasta. W środę w Oratorium o godz. 19.00 Ks. dr Wojciech Michniewicz  poprowadzi Lectio divina na temat: „Czas ucisku” na podst. fragmentu Ewangelii.

 • W ramach Wielkiej Nowenny Fatimskiej – w parafii trwa peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej. W przeddzień peregrynacji cała rodzina powinna przystąpić do Spowiedzi i Komunii Św. Rodzina, która chce przyjąć figurę niech się zgłosi do Biura Radia Maryja przy naszej parafii. Można też dzwonić do Pani Mirosławy Borowskiej na numer tel.: (85) 741 – 59 - 93

 • Dziś w Katedrze z inicjatywy Ośrodka Informacji o Zagrożeniach Duchowych „Barka” odbędą się dwie konferencje o godz.: 15.00 i 20.30 - pt.: „Piekielne zabawy”. Konferencje poświęcone tematyce zagrożeń dzieci i młodzieży w ramach cyklu „Współczesne zagrożenia duchowe”. Wygłosi je Ks. Paweł Popielnicki – egzorcysta.

 • W minionym tygodniu ofiary na potrzeby naszego Sanktuarium i przebudowę organów wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od: 3 osób. Bóg zapłać za każdy dar serca.

 • Zespół Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia w Białymstoku przy ul. Kościelnej 3 ogłasza nabór uczniów na nowy rok szkolny. Zespół Szkół tworzą: Katolicka Szkoła Podstawowa, Katolickie Gimnazjum, Katolickie LO. Szkoły proponują ciekawą i różnorodną ofertę kształcenia i wychowania w duchu katolickim na bardzo wysokim poziomie. Dyrekcja Szkół serdecznie zaprasza zainteresowanych Rodziców i Uczniów na dni otwarte 23 marca i 25 kwietnia. Więcej informacji jest na plakatach i stronie internetowej tych Szkół.

 • W kwietniowym wydaniu „Drogi Miłosierdzia” jest rozmowa na temat osoby nowego Papieża z księdzem naszej Archidiecezji, który pracował na misjach w Argentynie. Ukazała się też gazetka parafialna naszej młodzieży „Bóg wśród nas”. Zachęcamy do lektury prasy i książek o tematyce religijnej.

 • W ramach imprez towarzyszących II Targom Książki w Białymstoku, organizowanym w dniach 19-21 kwietnia  w Operze i Filharmonii Podlaskiej odbędą się spotkania autorskie z O. Leonem Knabitem. O. Knabit spotka się z czytelnikami i będzie podpisywał książki na stoisku Wydawnictwa Benedyktynów TYNIEC (nr 26) w piątek od godz. 16.00, w sobotę od godz. 13.45 i w niedzielę od godz. 12.00.

 • Za tydzień Niedziela Biblijna. Trzeba na Bożym Słowie budować nasze życie i umacniać serca w prawdziwej wierze. Wiara bowiem buduje się i umacnia, szczególnie kiedy karmiona jest Słowem Bożym. Niedziela ta rozpocznie V Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Celem Tygodnia Biblijnego jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu człowieka.

 • Doroczny Odpust ku czci Św. Wojciecha, naszego Patrona obchodzić będziemy 23 kwietnia. Msze Św. tego dnia będą odprawiane o godz.: 6.30; 8.00; 9.30; 16.30 i 18.00. Po każdej Mszy Św. będzie można oddać cześć relikwiom Św. Wojciecha, a po Mszy Św. wieczornej procesja wokół kościoła z relikwiami Świętego. W ciągu całego dnia pod chórem księża będą przyjmowali intencje na tzw Msze składkowe odprawiane w wyznaczonym terminie w poniedziałki o godz. 18.00.

 • Dziś rozpocznie się Nowenna do Św. Wojciecha, którą odprawiać będziemy codziennie po Mszy Św. wieczornej.

 • W związku z naszym odpustem w sobotę od godz. 9.00 rozpoczniemy wiosenne porządki na placu przy kościele. Zapraszamy chętnych z odpowiednim sprzętem.

 • Do końca tego miesiąca wszystkie grupy działające przy naszej parafii mają złożyć na piśmie w dwóch egzemplarzach sprawozdanie ze swojej pracy z racji zbliżającej się wizytacji kanonicznej, którą przeprowadzi Ks. Abp Metropolita w dniu 27 maja.

 • Za tydzień ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na spłacenie IV raty naszych zobowiązań finansowych.

 • W kinach od 5 kwietnia jest wyświetlany film: „CRISTIADA”. Ile warta jest wolność? „Cristiada” opowiada historię grupy kobiet i mężczyzn, z których każdy decyduje się na podjęcie największego ryzyka dla dobra swoich rodzin, wiary i przyszłości swojego kraju. Fabuła filmu przybliża skrywane przez lata prawdziwe wydarzenia Powstania Cristeros, które w latach dwudziestych wstrząsnęło dwudziestowieczną Ameryką. Więcej informacji jest na plakacie i na ulotkach. Serdecznie polecamy ten film.

 • W sobotę 11 maja odbędzie się Pielgrzymka KŻR do: Zabłudowa, Michałowa i gródka. Można zapisywać się w Biurze Radia Maryja. Wyjazd o godz. 8.00, powrót ok. godz. 15.00.

 • Również w Biurze Radia Maryja można złożyć swój podpis w obronie byłego posła Witolda Tomczaka, który jest oskarżany za to, że w naszym imieniu stanął w obronie godności Ojca Św. Jana Pawła II, usuwając w 2000 roku w Galerii Narodowej Zachęta – głaz meteoryt z postaci rzeźby Papieża Polaka.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2023
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.