Wielkość liter

7 kwietnia 2013r. - II NIEDZIELA WIELKANOCNA, ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
 • Dziś w I-szą Niedzielę miesiąca po Mszy Św. o godz. 11.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i Procesja Eucharystyczna w kościele.

 • Dzisiejszą Niedzielę przeżywamy pod znakiem Miłosierdzia Bożego. Bł. Jan Paweł II ustanowił to święto blisko uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, gdyż właśnie w Misterium Paschalnym, śmierci i zmartwychwstaniu Pana, w pełni objawiła się tajemnica Bożej miłości do człowieka.

 • Dziś w Święto Miłosierdzia Bożego odbędzie się I Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Nasi parafianie idą w II-ej grupie. Gromadzimy się obok skrzyżowania ul. Piastowskiej z ul. Branickiego o godz. 13.30. Stamtąd z innymi grupami udamy się na pątniczy szlak.

 • W Roku Wiary dzisiaj można zyskać odpust zupełny. Ofiary do puszki, która jest ustawiona na stoisku z prasą, będą przeznaczone na CARITAS naszej Archidiecezji z racji rozpoczynającego się dzisiaj 69 Tygodnia Miłosierdzia pod hasłem: „WIARA  ŻYWA  UCZYNKAMI”. Jego zasadniczym celem jest przypominanie o potrzebie niesienia pomocy chorym, samotnym, bezrobotnym, bezdomnym i prześladowanym. Tydzień Miłosierdzia jest szkołą chrześcijańskiej formacji serca, podkreśla duchowy wymiar dobroczynności, staje się sposobnością do dawania świadectwa i dzielenia z bliźnimi dóbr duchowych i materialnych.

 • Dziś o godz. 19.15 Msza Św. w intencji prawników, parlamentarzystów i samorządowców. W środę w Oratorium o godz. 19.00 Ks. dr Andrzej Proniewski mówić będzie o Misterium Zmartwychwstania

 • Jutro Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, przeniesiona z 25 marca z racji Wielkiego Tygodnia. Msze Św. w naszym kościele o godz.: 6.30; 8.00; 9.30; 16.30 i 18.00. Będzie to Dzień Świętości Życia. Zapraszamy też na Apel Maryjny o godz. 21.00.

 • Jest to Święto Patronalne Rycerstwa Niepokalanej. Czcicieli Maryi Niepokalanej zapraszamy na Mszę Św. o godz. 16.30. Podczas tej Mszy Św. odbędzie się Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego. Główne uroczystości połączone z duchową adopcją będą w Katedrze o godz. 18.00. Po Mszy Św. projekcja filmu w Kinie TON.

 • Po świątecznej przerwie jutro w Biurze Radia Maryja można będzie wziąć figurę Matki Bożej Fatimskiej do swego domu.

 • W sobotę przypada Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych, którzy zginęli na nieludzkiej ziemi.

 • Za tydzień w Katedrze z inicjatywy Ośrodka Informacji o Zagrożeniach Duchowych „Barka” odbędą się dwie konferencje o godz.: 15.00 i 20.30 - pt.: „Piekielne zabawy”. Konferencje poświęcone tematyce zagrożeń dzieci i młodzieży w ramach cyklu „Współczesne zagrożenia duchowe”. Wygłosi je Ks. Paweł Popielnicki – egzorcysta.

 • W minionym tygodniu ofiary na potrzeby naszego Sanktuarium i przebudowę organów wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od: 5 osób. Bóg zapłać za każdy dar serca.

 • Zespół Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia w Białymstoku przy ul. Kościelnej 3 ogłasza nabór uczniów na nowy rok szkolny. Zespół Szkół tworzą: Katolicka Szkoła Podstawowa, Katolickie Gimnazjum, Katolickie LO. Szkoły proponują ciekawą i różnorodną ofertę kształcenia i wychowania w duchu katolickim na bardzo wysokim poziomie. Dyrekcja Szkół serdecznie zaprasza zainteresowanych Rodziców i Uczniów na dni otwarte 23 marca i 25 kwietnia. Więcej informacji jest na plakatach i stronie internetowej tych Szkół.

 • Ukazało się najnowsze wydanie watykańskiego pisma L'OSSERVATORE  ROMANO. Natomiast w kwietniowym wydaniu „Drogi Miłosierdzia” jest rozmowa na temat osoby nowego Papieża z księdzem naszej Archidiecezji, który pracował na misjach w Argentynie. Zachęcamy do lektury prasy i książek o tematyce religijnej.

 • Dziękujemy Pani Elżbiecie za dekorację kwiatową Obrazu JEZU  UFAM  TOBIE.

 • Doroczny Odpust ku czci Św. Wojciecha, naszego Patrona obchodzić będziemy 23 kwietnia. Za tydzień rozpocznie się Nowenna do Św. Wojciecha, którą odprawiać będziemy po Mszy Św. wieczornej.

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2023
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.