Wielkość liter

31 marca 2013r. - NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
 • Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego życzymy sobie wszyscy, abyśmy trwając we wspólnocie Kościoła, byli ludźmi światłości i nadziei pokonującej wszelki smutek i rozpacz. Źródłem tej nadziei jest Zmartwychwstanie Chrystusa. Życzymy Wam Drodzy Goście i Kochani Parafianie – radości, która jest darem Chrystusa zmartwychwstałego. Życzymy tej radości, o której Chrystus mówił w Wieczerniku, w czasie ostatniej Wieczerzy, „...aby radość moja była w was i aby radość wasza była pełna”. Życzymy radości, która przejawia się w szczęściu wewnętrznym, w pokoju serca i w mocy. Szczęść Wam Boże.

 • Dziękujemy za nadesłane życzenia naszym Księżom i wszystkim parafianom, od władz naszego miasta i przedstawicieli wielu organizacji.

 • Dzisiaj nie będzie Mszy Św. o godz.: 8.00 i 19.15

 • Jutro będzie niedzielny porządek Mszy Św. Będzie to dzień Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tej zacnej uczelni, jak również z otwartego i szczerego serca wesprzyjmy ją naszymi ofiarami pieniężnymi. Dlatego wszystkie ofiary z jutrzejszej tacy przeznaczone będą na tę uczelnię.

 • We wtorek w VIII rocznicę odejścia Bł. Jana Pawła II do Domu Ojca zapraszamy do modlitwy za jego wstawiennictwem: w kościele Św. O. Pio o godz. 19.00, w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego o godz. 21.00 oraz przy pomniku Bł. Jana Pawła II obok Katedry o godz. 21.00.

 • W środę po Mszy Św. wieczornej Chór Uniwersytetu Medycznego wykona koncert muzyki sakralnej. Serdecznie zapraszamy.

 • W tym tygodniu przypada: I-szy czwartek, I-szy piątek i I-sza sobota miesiąca. Trwa Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Codziennie o godz. 17.30 jest odmawiana Koronka do Miłosierdzia Bożego.

 • W I-szy piątek i w I-szą sobotę z racji Oktawy Wielkanocnej nie wolno celebrować Mszy Św. wotywnej ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa i Niepokalanego Serca Maryi.

 • Za tydzień Święto Miłosierdzia Bożego ustanowione przez Jana Pawła II. W tym roku tego dnia odbędzie się I Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Nasi parafianie idą w II-ej grupie. Gromadzimy się obok skrzyżowania ul. Piastowskiej z ul. Branickiego o godz. 13.30. Stamtąd z innymi grupami udamy się na pątniczy szlak. W Roku Wiary w tym dniu będzie można zyskać odpust zupełny. Ofiary do puszki będą przeznaczone na CARITAS naszej Archidiecezji z racji rozpoczynającego się w tym dniu 69 Tygodnia Miłosierdzia pod hasłem: „WIARA ŻYWA UCZYNKAMI”.

 • Za tydzień o godz. 11.00 w naszym kościele zostanie odprawiona Msza Św. pamięci ofiar Katynia. Do wspólnej modlitwy zaprasza Stowarzyszenie „Rodzina Katyńska”.

 • W minionym tygodniu ofiary na potrzeby naszego Sanktuarium i przebudowę organów wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od: 7 osób. Bóg zapłać za każdy dar serca.

 • W ramach Wielkiej Nowenny Fatimskiej – w parafii trwa peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej. W przeddzień peregrynacji cała rodzina powinna przystąpić do Spowiedzi i Komunii Św. Rodzina, która chce przyjąć figurę niech się zgłosi do Biura Radia Maryja przy naszej parafii. Można też dzwonić do Pani Mirosławy Borowskiej na numer tel.: (85) 741 – 59 - 93

 • Zespół Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia w Białymstoku przy ul. Kościelnej 3 ogłasza nabór uczniów na nowy rok szkolny. Zespół Szkół tworzą: Katolicka Szkoła Podstawowa, Katolickie Gimnazjum, Katolickie LO. Szkoły proponują ciekawą i różnorodną ofertę kształcenia i wychowania w duchu katolickim na bardzo wysokim poziomie. Dyrekcja Szkół serdecznie zaprasza zainteresowanych Rodziców i Uczniów na dni otwarte 23 marca i 25 kwietnia. Więcej informacji jest na plakatach i stronie internetowej tych Szkół.

 • Ukazało się najnowsze wydanie watykańskiego pisma L'OSSERVATORE ROMANO. Zachęcamy do lektury prasy i książek o tematyce religijnej.

 • Dziękujemy tym wszystkim, którzy tak pięknie włączyli się w przygotowania do Świąt Zmartwychwstania Chrystusa: kapłanom za posługę w konfesjonale, Bractwu Św. Wojciecha z Ks. Karolem za przygotowanie grobu i ołtarza wystawienia, naszym zakrystianom Pani Halinie i Panu Józefowi za wszelką posługę, Panu Kazimierzowi za ofiarowane jałowce, Pani Mariannie z uczennicami za dekoracje kwiatowe, naszym parafianom za ofiary na kwiaty do grobu, pracownicom Biura Radia Maryja, młodzieży, scholi, ministrantom, asyście liturgicznej, organistom za oprawę liturgii, Białej Procesji, wszystkim osobom pracującym przy naszej parafii, wszystkim grupom, które wzięły udział w adoracji. Bóg zapłać.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2023
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.