Wielkość liter

24 marca 2013r. - NIEDZIELA PALMOWA
 • Dziś na każdej Mszy Św. jest poświęcenie palm. W ramach trwającej akcji CARITAS – Jałmużna Wielkopostna, do kosza przed ołtarzem składamy skarbonki i koperty na pomoc potrzebującym.

 • Po Mszy Św. o godz. 11.00 i 12.30 odbędzie się Kiermasz Pocztówek Wielkanocnych ręcznie wykonanych przez dzieci ze Świetlicy Socjoterapeutycznej „Tęcza” przy CARITAS naszej Archidiecezji. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na rzecz dzieci ze świetlicy.

 • Dzisiejsza Niedziela otwiera czas Wielkiego Tygodnia, w którym uobecnia się męka, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Rozpoczynamy czas najważniejszych wydarzeń w roku liturgicznym.

 • Od wczoraj do wtorku włącznie w naszym kościele trwają Rekolekcje Wielkopostne Inteligencji Katolickiej, którym przewodniczy Ks. Bp Henryk Ciereszko. Dziś Msza Św. rekolekcyjna o godz. 19.15.

 • Nasz parafialny Zespół CARITAS rozprowadza paschaliki przeznaczone do Liturgii Wielkiej Soboty. Paschalik jest znakiem przypominającym o właściwej postawie każdego chrześcijanina w stosunku do bliźnich, postawie czerpiącej siłę ze śmierci Chrystusa na krzyżu i z Jego zmartwychwstania.

 • W Archiwum i Muzeum Archidiecezjalnym obok naszego kościoła jest otwarta wystawa naszej parafianki Elżbiety Święckiej pt.: „Motyw religijny w domu”. Zachęcamy do obejrzenia wystawy do środy w godzinach otwarcia Archiwum.

 • Przy ołtarzu Matki Bożej jest ustawiony kosz do którego  można  składać żywność i środki czystości biednym rodzinom naszej parafii.     

 • W minionym tygodniu ofiary na potrzeby naszego Sanktuarium i przebudowę organów wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od: 5 osób. Bóg zapłać za każdy dar serca.

 • W ramach Wielkiej Nowenny Fatimskiej – w parafii trwa peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej. W przeddzień peregrynacji cała rodzina powinna przystąpić do Spowiedzi i Komunii Św. Rodzina, która chce przyjąć figurę niech się zgłosi do Biura Radia Maryja przy naszej parafii. Można też dzwonić do Pani Mirosławy Borowskiej na numer tel.: (85) 741 – 59 - 93

 • Zespół Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia w Białymstoku przy ul. Kościelnej 3 ogłasza nabór uczniów na nowy rok szkolny. Zespół Szkół tworzą: Katolicka Szkoła Podstawowa, Katolickie Gimnazjum, Katolickie LO. Szkoły proponują ciekawą i różnorodną ofertę kształcenia i wychowania w duchu katolickim na bardzo wysokim poziomie. Dyrekcja Szkół serdecznie zaprasza zainteresowanych Rodziców i Uczniów na dni otwarte 23 marca i 25 kwietnia. Więcej informacji jest na plakatach i stronie internetowej tych Szkół.

 • Przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Przekazując ofiarę podajemy swoje imię i nazwisko oraz adres. Bóg zapłać za każdy grosz.

 • Opera i Filharmonia Podlaska zaprasza w Wielką Środę na Messa da Requiem Giuseppe Verdiego. Będzie to wyjątkowy koncert.

 • Dziś rozpoczynamy Wielki Tydzień. Liturgia Triduum Paschalnego należy do najważniejszych i najpiękniejszych w całym roku liturgicznym. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach:

 • Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia Najświętszego Sakramentu i Sakramentu Kapłaństwa. Podczas liturgii będzie miał miejsce obrzęd obmywania nóg. Po zakończonej Eucharystii Ciało Pana Jezusa zostanie przeniesione do Ciemnicy, która symbolizuje Jego modlitwę w Ogrójcu, ból zdrady, pojmanie i uwięzienie – czas opuszczenia i trwogę konania. Msza Krzyżma w Katedrze o godz. 9.00. Msza Wieczerzy Pańskiej u nas o godz. 18.00. Po Mszy Św. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00. Pierwszą grupą, która poprowadzi adorację będzie Straż Honorowa NSJ.

 • Wielki Piątek – w tym dniu nie ma Mszy Św.. Gromadzimy się natomiast na Liturgii Męki Pańskiej. Nabożeństwo składa się z liturgii Słowa Bożego, uroczystej adoracji Krzyża i przyjęcia Komunii Św. Kończy się złożeniem Jezusa do Grobu. Ofiary składane na tacę w tym dniu podczas adoracji Krzyża będą przeznaczone tradycyjnie na utrzymanie Grobu Pańskiego w Ziemi Św. W tym dniu obowiązuje ścisły post bez żadnej dyspensy. Do takiego postu zachęcamy też w W. Sobotę. Adoracja Najświętszego Sakramentu trwać będzie przez cały dzień. Do adoracji zachęcamy wszystkie grupy naszej parafii. O godz. 15.00 Koronką Do Miłosierdzia Bożego rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego, która potrwa do soboty 6 kwietnia, każdego dnia o godz. 15.00. Po Koronce Droga Krzyżowa. Liturgię Męki Pańskiej rozpoczniemy o godz. 18.00. Po nabożeństwie adoracja Pana Jezusa w Grobie do godz. 22.00

 • Wielka Sobota – Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się obrzędem poświęcenia ognia przed świątynią. Na liturgię przynosimy świece lub paschaliki. Po procesyjnym wniesieniu światła do świątyni rozpocznie się Liturgia Słowa Bożego i uroczysta Eucharystia – uwielbienia Boga w tajemnicy zmartwychwstania Chrystusa. W Wielką Sobotę tradycyjne święcenie pokarmów. Będzie to też okazja do adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, która będzie trwała przez cały dzień. Święcenie pokarmów rozpoczniemy o godz. 10.00. Początek Liturgii Wigilii Paschalnej o godz. 19.00. Po skończonym nabożeństwie będzie całonocne czuwanie, które ma charakter radosnego czuwania przy Chrystusie Zmartwychwstałym. Porządek czuwania będzie wywieszony w przedsionku kościoła. W nocy z soboty na niedzielę przesuwamy wskazówki zegarków o godz. do przodu.

 • Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – Rezurekcja o godz. 6.00. W procesji rezurekcyjnej nasz kościół obejdziemy trzy razy. Następne Msze Św. o godz. 9.30; 11.00;12.30 i 18.00. Nie będzie Mszy Św. o godz. 8.00 i 19.15. Uroczystość Wielkanocną obchodzimy przez cały tydzień w tzw Oktawie Wielkanocnej.

 • W Wielki Czwartek spowiadamy 15.00 – 18.00

 • W Wielki Piątek  6.30 -18.00

 • W Wielką Sobotę 6.30 – 18.45

 • Ukazało się najnowsze wydanie watykańskiego pisma L'OSSERVATORE  ROMANO. Zachęcamy do lektury prasy i książek o tematyce religijnej. Dzisiaj na stoisku z prasą można nabyć oprawione zdjęcie Papieża Franciszka.

 • W II Niedzielę Wielkanocną czyli w Niedzielę Miłosierdzia Bożego 7 kwietnia organizowana jest I Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w naszym mieście. Nasza parafia  jest w II grupie. Grupa ta wyjdzie z Dojlid z parafii Niepokalanego Serca Maryi o godz. 13.00. Więcej informacji jest w kancelarii.

 • Dziękujemy Paniom i Panom za wczorajsze sprzątanie w kościele. Tak wiele osób pięknie odpowiedziało na naszą prośbę. Bóg zapłać. Wiosenne porządki na placu przy kościele będą w późniejszym terminie.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2023
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.