Wielkość liter

17 marca 2013r. - V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
 • Liturgia V Niedzieli W. Postu zbliża nas do przeżywania męki i śmierci Pana naszego Jezusa Chrystusa. Znak zasłoniętych krzyży, które zostaną odsłonięte dopiero w czasie Liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek to potwierdza. Liturgia dzisiejszej Niedzieli ukazuje nam Boga wybaczającego i wyzwalającego człowieka z sideł grzechu i zła. Dlatego też, śmiało możemy powiedzieć, że w dniu dzisiejszym nie tylko bliższy staje się nam obraz Chrystusa umierającego, ale także zmartwychwstającego, przynoszącego nam wyzwolenie i pokój.

 • Dziś po Mszy Św. o godz. 9.30 Ks. Jarosław spotka się w Oratorium z gimnazjalistami klas III-ich i ich rodzicami.

 • Dziś o godz. 17.00 w Oratorium spotkanie osób, które podczas Liturgii Triduum Paschalnego będą wykonywały śpiewy. Serdecznie zapraszamy.

 • Dziś o godz. 19.15 Msza Św. w intencji pracowników Służby Zdrowia. Po Mszy Św. Droga Krzyżowa. W środę w Oratorium o godz. 19.00 Ks. dr Wojciech Michniewicz mówić będzie o wierze kobiety kananejskiej na podst. fragmentu Ewangelii Św. Mateusza.

 • Jutro dzień swoich imienin obchodzi nasz Metropolita Ks. Arcybiskup Edward Ozorowski. Polecamy Bogu w modlitwie Najdostojniejszego Solenizanta. Uroczysta Msza Św. Zostanie odprawiona jutro o godz. 18.00 w Katedrze

 • We wtorek przypada Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP. W tym dniu będzie wielu solenizantów, a pośród nich również nasz Pan zakrystian. Wszystkich polecamy w modlitwie.

 • W środę od 13.00 do 16.00 z posługą sakramentalną odwiedzimy chorych na terenie naszej parafii. Osoby te można zgłaszać w zakrystii po każdej Mszy Św.

 • W sobotę w naszym kościele o godz. 19.00 rozpoczną się Rekolekcje Wielkopostne Inteligencji Katolickiej, którym przewodniczył będzie Ks. Bp Henryk Ciereszko. Rekolekcje zakończą się w Wielki Wtorek.

 • W Archiwum i Muzeum Archidiecezjalnym obok naszego kościoła jest otwarta wystawa naszej parafianki Elżbiety Święckiej pt.: „Motyw religijny w domu”. Zachęcamy do obejrzenia wystawy do 27 marca w godzinach otwarcia Archiwum.

 • Za tydzień Niedziela Palmowa, Niedziela Męki Pańskiej. Poświęcenie palm na każdej Mszy Św. Będzie to również Światowy Dzień Młodzieży. W ramach obchodów tego dnia, Duszpasterstwo Młodych zaprasza wszystkie grupy i wspólnoty młodzieżowe, a także całe rodziny na dziedziniec przed Pałacem Branickich. Wspólne świętowanie rozpocznie się o godz. 14.30. Więcej szczegółów jest na plakacie.

 • CARITAS naszej Archidiecezji prowadzi doroczną akcję Jałmużny Wielkopostnej. Nie mamy już skarbonek, ale rezygnując w Wielkim Poście z jakiejś przyjemności złóżmy ofiarę do skarbonki wykonanej przez rodzinę ucząc się w ten sposób wyrzeczenia i dzielenia się z bliźnimi oraz zachowywania charakteru pokutnego Wlk Postu. Skarbonki lub koperty jak to jest od lat w naszej parafii złożymy do kosza przed ołtarzem w Niedzielę Palmową przed każdą Mszą Św.

 • Przy ołtarzu Matki Bożej jest ustawiony kosz do którego przez cały Wlk Post można składać żywność i środki czystości biednym rodzinom naszej parafii. Zwracajmy uwagę na termin ważności tych rzeczy.

 • Od dzisiaj nasz parafialny Zespół CARITAS rozprowadza paschaliki przeznaczone do Liturgii Wielkiej Soboty. Paschalik jest znakiem przypominającym o właściwej postawie każdego chrześcijanina w stosunku do bliźnich, postawie czerpiącej siłę ze śmierci Chrystusa na krzyżu i z Jego zmartwychwstania. CARITAS prosi o przekazanie 1 % swojego podatku dochodowego na rzecz „CARITAS POTRZEBUJĄCYM”.

 • Od dzisiaj do środy włącznie w naszej parafii trwa Renowacja Misji Parafialnych. W środę odwiedzimy chorych. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii po każdej Mszy Św.

 • A oto program Renowacji Misji Parafialnych:

 • Niedziela – 17 marca 2013r.

 •  6.30 - Msza Św. parafialna

 •  8.00 - Msza Św. Parafialna

 •  9.30 - Msza Św. dla młodzieży

 • 11.00 - Msza Św. Parafialna

 • 12.30 - Msza Św. Dzieciom

 • 17.30 - Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym

 • 18.00 - Msza Św. Parafialna

 • Poniedziałek – 18 marca

 •  6.30 - Msza Św. Parafialna

 •  8.00 - Msza Św. z udziałem młodzieży Gimnazjum

 •  9.30 - Msza Św. Parafialna

 • 11.00 - Msza Św. Parafialna

 • 12.00 - Msza Św. z udziałem młodzieży szkół średnich

 • 13.30 - Msza Św. uczniom szkoły specjalnej

 • 16.30 - Msza Św. Parafialna

 • 18.00 - Msza Św. Parafialna

 • Wtorek – 19 marca

 •  6.30 - Msza Św. Parafialna

 •  8.00 - Msza Św. z udziałem młodzieży Gimnazjum

 •  9.30 - Msza Św. Parafialna

 • 11.00 - Msza Św. Parafialna

 • 12.00 - Msza Św. z udziałem młodzieży szkół średnich

 • 13.30 - Msza Św. uczniom szkoły specjalnej

 • 16.30 - Msza Św. Parafialna

 • 17.15 - Droga Krzyżowa młodzieży i dorosłym

 • 18.00 - Msza Św. Parafialna

 • Środa – 20 marca

 •  6.30 - Msza Św. Parafialna

 •  8.00 - Msza Św. z udziałem młodzieży Gimnazjum

 •  9.30 - Msza Św. Parafialna

 • 11.00 - Msza Parafialna

 • 12.00 - Msza Św. z udziałem młodzieży szkół średnich

 • 13.00-16.00 - Posługa sakramentalna u chorych

 • 16.30 - Msza Św. Parafialna

 • 17.30 - Gorzkie Żale

 • 18.00 - Msza Św. Parafialna – zakończenie

 • Słowo Boże głosi: O. Egidiusz Włodarczyk, bernardyn z Kalwarii Zebrzydowskiej

 • Rada Ruchów Katolickich naszej Archidiecezji zaprasza na ogólnomiejską Drogę Krzyżową – od Katedry do kościoła Św. Rocha, która zostanie odprawiona w piątek. Początek nabożeństwa o godz. 19.00 przy Katedrze.

 • W sobotę o godz. 9.00 rozpoczniemy generalne sprzątanie naszego kościoła i placu wokół kościoła. Serdecznie zapraszamy kobiety i mężczyzn z odpowiednim sprzętem i środkami czystości.

 • W minionym tygodniu ofiary na potrzeby naszego Sanktuarium i przebudowę organów wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od: 4 osób. Bóg zapłać za każdy dar serca.

 • W marcowym numerze: „Drogi Miłosierdzia” wiodącym tematem jest postać Benedykta XVI i podsumowanie jego pontyfikatu. Proponujemy również artykuły wyjaśniające stanowisko Kościoła w kwestii toczącej się ostatnio w Polsce dyskusji na temat tzw związków partnerskich. Serdecznie polecamy i zachęcamy do lektury prasy i ciekawych książek katolickich.

 • W ramach Wielkiej Nowenny Fatimskiej – w parafii trwa peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej. W przeddzień peregrynacji cała rodzina powinna przystąpić do Spowiedzi i Komunii Św. Rodzina, która chce przyjąć figurę niech się zgłosi do Biura Radia Maryja przy naszej parafii. Można też dzwonić do Pani Mirosławy Borowskiej na numer tel.: (85)741-59-93

 • Zespół Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia w Białymstoku przy ul. Kościelnej 3 ogłasza nabór uczniów na nowy rok szkolny. Zespół Szkół tworzą: Katolicka Szkoła Podstawowa, Katolickie Gimnazjum, Katolickie LO. Szkoły proponują ciekawą i różnorodną ofertę kształcenia i wychowania w duchu katolickim na bardzo wysokim poziomie. Dyrekcja Szkół serdecznie zaprasza zainteresowanych Rodziców i Uczniów na dni otwarte 23 marca i 25 kwietnia. Więcej informacji jest na plakatach i stronie internetowej tych Szkół.

 • Przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Przekazując ofiarę podajemy swoje imię i nazwisko oraz adres. Bóg zapłać za każdy grosz.

 • Dziękujemy pewnej rodzinie naszej parafii za dar w postaci Katechizmu Kościoła Katolickiego i Dokumentów Soboru Watykańskiego II. Księgi te są wyłożone na ołtarzu Matki Bożej i można z nich korzystać w kościele w ciągu całego dnia. Bóg zapłać ofiarodawcom.

 • Od jutra do środy włącznie kancelaria będzie nieczynna za wyjątkiem bardzo pilnych spraw.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2023
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.