Wielkość liter

10 marca 2013r. - IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
 • Dzisiejsza Niedziela jest Niedzielą radości. Liturgia Słowa Bożego ukazała nam Boga przebaczającego, przygarniającego swoje dzieci, które przez sakrament pokuty i płynące z niego przebaczenie pragną stanąć przy Chrystusowym ołtarzu. To właśnie dzięki Chrystusowi dokonało się wszelkie pojednanie i wybaczenie.
 • REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE małżeństw niesakramentalnych rozpoczną się dzisiaj o godz. 17.00 w dolnym kościele pw. Ducha Św. Przy ul. Sybiraków. Comiesięczne spotkania małżeństw niesakramentalnych odbywają się w tymże kościele w każdą II niedzielę miesiąca o godz. 17.00.

 • Dziś o godz. 19.15 Msza Św. w intencji środowisk twórczych naszego miasta. Po Mszy Św. Droga Krzyżowa. W środę w Oratorium o godz. 19.00 Ks. dr Zbigniew Snarski mówić będzie na temat: „Katechizm Kościoła Katolickiego – przewodnik na drogach życia”.

 • W sobotę o godz. 10.00 w Turośni Kościelnej rozpoczną się Wielkopostne Dni Skupienia Ludzi Pracy.

 • W Archiwum i Muzeum Archidiecezjalnym obok naszego kościoła jest otwarta wystawa naszej parafianki Elżbiety Święckiej pt.: „Motyw religijny w domu”. Zachęcamy do obejrzenia wystawy do 27 marca w godzinach otwarcia Archiwum.

 • CARITAS naszej Archidiecezji prowadzi doroczną akcję Jałmużny Wielkopostnej. Nie mamy już skarbonek, ale rezygnując w Wielkim Poście z jakiejś przyjemności złóżmy ofiarę do skarbonki wykonanej przez rodzinę ucząc się w ten sposób wyrzeczenia i dzielenia się z bliźnimi oraz zachowywania charakteru pokutnego Wlk Postu. Skarbonki lub koperty jak to jest od lat w naszej parafii złożymy do kosza przed ołtarzem w Niedzielę Palmową przed każdą Mszą Św.

 • Przy ołtarzu Matki Bożej jest ustawiony kosz do którego przez cały Wlk Post można składać żywność i środki czystości biednym rodzinom naszej parafii. Zwracajmy uwagę na termin ważności tych rzeczy.

 • Trwają bardzo wymowne i bogate w treść nabożeństwa wielkopostne: Drogi Krzyżowej oraz Gorzkich Żali. Kościół odpustem zupełnym obdarza wiernych, którzy w stanie łaski uświęcającej będą uczestniczyć w Rekolekcjach Wielkopostnych, w tym roku u nas będą one połączone z Renowacją Misji Parafialnych i odbędą się w dniach od 17 do 20 marca włącznie. Ponownie przybędzie do nas O. Egidiusz, bernardyn z Kalwarii Zebrzydowskiej. Odpust zupełny można też będzie zyskać za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Podczas Renowacji Misji Parafialnych i Rekolekcji – odwiedzimy chorych na terenie naszej parafii będzie to środa 20 marca w godz. 13.00 – 16.00. W zakrystii i w kancelarii przyjmujemy zgłoszenia.

 • Za tydzień po Mszy Św. o godz. 9.30 Ks. Jarosław spotka się w Oratorium z gimnazjalistami klas III-ich i ich rodzicami.

 • A oto jak są odprawiane nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele:

 • wtorek - Droga Krzyżowa dzieciom o godz. 17.15

 • środa - Gorzkie Żale przed Mszą wieczorną o godz. 17.30

 • piątek - Droga Krzyżowa wszystkim o godz. 17.15, dla młodzieży o godz. 19.00

 • sobota - Gorzkie Żale o godz. 17.30

 • niedziela - Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.30

 • W minionym tygodniu ofiary na potrzeby naszego Sanktuarium i przebudowę organów wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od: 8 osób. Bóg zapłać za każdy dar serca.

 • W marcowym numerze: „Drogi Miłosierdzia” wiodącym tematem jest postać Benedykta XVI i podsumowanie jego pontyfikatu. Proponujemy również artykuły wyjaśniające stanowisko Kościoła w kwestii toczącej się ostatnio w Polsce dyskusji na temat tzw związków partnerskich. Serdecznie polecamy i zachęcamy do lektury prasy i ciekawych książek katolickich.

 • Trwa peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej. W przeddzień peregrynacji cała rodzina powinna przystąpić do spowiedzi i Komunii Św. Rodzina, która chce przyjąć figurę niech się zgłosi do Biura Radia Maryja przy naszej parafii.

 • W ramach cyklu spotkań: „Czego potrzebuje współczesna rodzina?” III spotkanie na temat: „Dialog w rodzinie” odbędzie się w czwartek o godz. 18.15 w Auli Centrum Formacji Pastoralno – Katechetycznej przy Warszawskiej 50 /obok naszego kościoła/. Więcej informacji jest na plakatach i ulotkach.

 • Biuro Radia Maryja przy naszej parafii organizuje wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Warszawy na najbliższą sobotę. Koszt od osoby wynosi 50 zł. Chętni mogą zgłaszać się do Biura w godzinach jego otwarcia.

 • Zespół Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia w Białymstoku przy ul. Kościelnej 3 ogłasza nabór uczniów na nowy rok szkolny. Zespół Szkół tworzą: Katolicka Szkoła Podstawowa, Katolickie Gimnazjum, Katolickie LO. Szkoły proponują ciekawą i różnorodną ofertę kształcenia i wychowania w duchu katolickim na bardzo wysokim poziomie. Dyrekcja Szkół serdecznie zaprasza zainteresowanych Rodziców i Uczniów na dni otwarte 23 marca i 25 kwietnia. Więcej informacji jest na plakatach i stronie internetowej tych Szkół.

 • Ks. dr hab. Waldemar Cisło dziękuje naszej Parafii za ofiary złożone w IV Dniu Solidarności z Kościołem Prześladowanym i poleca całą wspólnotę pamięci modlitewnej.

 • Od dzisiaj przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Przekazując ofiarę podajemy swoje imię i nazwisko oraz adres. Bóg zapłać za każdy grosz.

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2023
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.