Wielkość liter

3 marca 2013r. - III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
 • Wchodząc w III tydzień Wielkiego Postu uświadamiamy sobie, że jesteśmy na półmetku tych duchowych rekolekcji. I znów Bóg dał nam nadzieję, że możemy się podnieść z naszych upadków i grzechów. Pragnijmy zatem pochylić się nad motywem naszego grzechu. Dlatego też z sercem skruszonym prośmy Pana, aby się nad nami zmiłował w swej łaskawości i nie pozwolił nam umrzeć na wieki. Nawracajmy się... Do tego nawoływał nas dzisiaj Chrystus.

 • Dziś po Mszy Św. o 12.30 Ks. Karol spotka się z dziećmi klas I-szych i ich rodzicami na kolejnej katechezie przygotowującej do I Komunii Św.

 • Chętnych z dobrym głosem: młodzież i dorosłych zapraszamy dziś na spotkanie po Mszy Św. o godz. 12.30. Grupa ta śpiewać będzie podczas Liturgii Wielkiego Tygodnia.

 • Dziś o godz. 19.15 Msza Św. w intencji prawników, parlamentarzystów i samorządowców. Po Mszy Św. Droga Krzyżowa. W środę w Oratorium o godz. 19.00 Czas skupienia poprowadzi Roman Czepe, prezes KIK-u na temat: „Męka i śmierć Pana Jezusa w tekstach: Biblia i poezja”.

 • Uroczysta Msza Św. Ku czci Św. Kazimierza Królewicza, Głównego Patrona Metropolii Białostockiej zostanie odprawiona jutro o godz. 18.00 w kościele Św. Kazimierza na Dziesięcinach.

 • Grono Przyjaciół AWSD zaprasza w I-szy czwartek miesiąca na godz. 17.15 na różaniec w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. Po modlitwie różańcowej będzie Msza Św. o godz. 18.00.

 • W piątek przypada Międzynarodowy Dzień Kobiet. Zachęcamy do modlitwy w intencji niewiast.

 • Uroczystości dziękczynne za ocalenie miasta w XXIV rocznicę katastrofy pociągu przewożącego chlor odbędą się w sobotę. O godz. 16.30 rozpoczęcie przy Krzyżu w miejscu katastrofy przy ul. Poleskiej. O godz. 18.00 Msza Św. W Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.

 • REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE małżeństw niesakramentalnych rozpoczną się za tydzień o godz. 17.00 w dolnym kościele pw. Ducha Św. Przy ul. Sybiraków. Comiesięczne spotkania małżeństw niesakramentalnych odbywają się w tymże kościele w każdą II niedzielę miesiąca o godz. 17.00.

 • W Archiwum i Muzeum Archidiecezjalnym obok naszego kościoła jest otwarta wystawa naszej parafianki Elżbiety Święckiej pt.: „Motyw religijny w domu”. Zachęcamy do obejrzenia wystawy do 27 marca w godzinach otwarcia Archiwum.

 • CARITAS naszej Archidiecezji prowadzi doroczną akcję Jałmużny Wielkopostnej. Nie mamy już skarbonek, ale rezygnując w Wielkim Poście z jakiejś przyjemności złóżmy ofiarę do skarbonki wykonanej przez rodzinę ucząc się w ten sposób wyrzeczenia i dzielenia się z bliźnimi oraz zachowywania charakteru pokutnego Wlk Postu. Skarbonki lub koperty jak to jest od lat w naszej parafii złożymy do kosza przed ołtarzem w Niedzielę Palmową przed każdą Mszą Św.

 • Przy ołtarzu Matki Bożej jest ustawiony kosz do którego przez cały Wlk Post można składać żywność i środki czystości biednym rodzinom naszej parafii. Zwracajmy uwagę na termin ważności tych rzeczy.

 • Trwają bardzo wymowne i bogate w treść nabożeństwa wielkopostne: Drogi Krzyżowej oraz Gorzkich Żali. Kościół odpustem zupełnym obdarza wiernych, którzy w stanie łaski uświęcającej będą uczestniczyć w Rekolekcjach Wielkopostnych, w tym roku u nas będą one połączone z Renowacją Misji Parafialnych i odbędą się w dniach od 17 do 20 marca włącznie. Ponownie przybędzie do nas O. Egidiusz, bernardyn z Kalwarii Zebrzydowskiej. Odpust zupełny można też będzie zyskać za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach.

 • A oto jak są odprawiane nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele:

 • wtorek - Droga Krzyżowa dzieciom o godz. 17.15

 • środa - Gorzkie Żale przed Mszą wieczorną o godz. 17.30

 • piątek - Droga Krzyżowa wszystkim o godz. 17.15, dla młodzieży o godz. 19.00

 • sobota - Gorzkie Żale o godz. 17.30

 • niedziela - Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.30

 • W minionym tygodniu ofiary na potrzeby naszego Sanktuarium i przebudowę organów wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od: 6 osób. Bóg zapłać za każdy dar serca.

 • Ukazał się nowy numer watykańskiego pisma „L'OSSERVATORE ROMANO” i naszej młodzieży „Bóg wśród nas”. Pismo naszej młodzieży jest rozprowadzane za dobrowolną ofiarą. Jest też już nowy numer „Drogi Miłosierdzia” Wiodącym tematem jest postać Benedykta XVI i podsumowanie jego pontyfikatu. Proponujemy również artykuły wyjaśniające stanowisko Kościoła w kwestii toczącej się ostatnio w Polsce dyskusji na temat tzw związków partnerskich. Serdecznie polecamy i zachęcamy do lektury prasy i ciekawych książek katolickich.

 • Trwa peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej. W przeddzień peregrynacji cała rodzina powinna przystąpić do spowiedzi i Komunii Św. Rodzina, która chce przyjąć figurę niech się zgłosi do Biura Radia Maryja przy naszej parafii.

 • Stowarzyszenie „Otwarty Dom” Pomoc Polskim Dzieciom na Wschodzie po raz 26-ty zaprasza polskie dzieci z domów dziecka na Litwie na Święta Wielkanocne. Zachęcamy naszych parafian do udziału w tej akcji. Spotkanie zainteresowanych osób odbędzie się 7 marca o godz. 17.00 przy ul. Berlinga 8.

 • Biuro Radia Maryja przy naszej parafii organizuje wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Warszawy w dniu 16 marca. Koszt od osoby wynosi 50 zł. Chętni mogą zgłaszać się do Biura w godzinach jego otwarcia.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2023
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.