Wielkość liter

24 lutego 2013r. - II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
 • Zdajemy sobie sprawę, że już minął tydzień naszego przygotowania do świąt Wielkanocnych, w którym mieliśmy realizować postanowienia, z tym najważniejszym postanowieniem nawrócenia, prowadzącego do świętości. Dzisiaj możemy podsumować ten tydzień zadając sobie pytanie: czy wykorzystałem go, czy też zmarnowałem? Jednak Chrystus już teraz po raz kolejny okazał nam swoje miłosierdzie, zachęcając do wykorzystania kolejnego Tygodnia Wielkiego Postu. Ten czas nawrócenia i pracy nad sobą zacznijmy od przyjęcia otwartym sercem tego, czego Bóg nas dziś zażądał, a Jego żądanie to odwaga w nawróceniu.

 • Dziś Niedziela  AD  GENTES. To dzień modlitwy postu i solidarności z misjonarzami. Jest ponad 2100 polskich misjonarzy pracujących w 94 krajach świata. Są oni świadkami prawdy, że Bóg jest Miłością i kocha każdego bez wyjątku. Do puszki pod chórem  można złożyć ofiarę na misje. Wspomóżmy tych, którzy głoszą Słowo Boże w krajach, gdzie bardzo jest wielki głód Ewangelii. Nasze modlitwy i ofiary zapewne będą bardzo pomocne dla rozwoju tak wielkiego dzieła głoszenia Chrystusa.

 • Dziś o godz. 19.15 Msza św. w intencji Ojczyzny. Po Mszy św. Droga Krzyżowa.

 • W Archiwum i Muzeum Archidiecezjalnym obok naszego kościoła jest otwarta wystawa naszej parafianki Elżbiety święckiej pt.: „Motyw religijny w domu”. Zachęcamy do obejrzenia wystawy do 27 marca w godzinach otwarcia Archiwum.

 • W czwartek o godz. 17.00 w sali obok Oratorium nastąpi przekazanie III-ej z IX-ciu rat naszych zobowiązań finansowych. Na to spotkanie zapraszamy całą Radę Parafialną i Ekonomiczną.

 • W tym tygodniu w  I-szy piątek miesiąca Msze św. Do Najśw. Serca Jezusowego o godz.7.00; 16.30 i 18.00. Godzina Miłosierdzia o 15.00. Miesięczne spotkanie formacyjne Straży Honorowej NSJ po Mszy wieczornej.

 • W I-szą sobotę miesiąca Msze św. do Niepokalanego Serca Maryi o godz. 7.00 i 18.00. Różaniec fatimski o 15.00.

 • Chętnych z dobrym głosem: młodzież i dorosłych zapraszamy na spotkanie w przyszłą Niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30. Grupa ta śpiewać będzie podczas Liturgii Wielkiego Tygodnia.

 • Za tydzień również po Mszy św. o 12.30 Ks. Karol spotka się z dziećmi klas I-szych i ich rodzicami na kolejnej katechezie przygotowującej do I Komunii św..

 • CARITAS naszej Archidiecezji prowadzi doroczną akcję Jałmużny Wielkopostnej. Nie mamy już skarbonek, ale rezygnując w Wielkim Poście z jakiejś przyjemności złóżmy ofiarę do  skarbonki wykonanej przez rodzinę ucząc się w ten sposób wyrzeczenia i dzielenia się z bliźnimi oraz zachowywania charakteru pokutnego Wlk Postu. Skarbonki lub koperty jak to jest od lat w naszej parafii złożymy do kosza przed ołtarzem w Niedzielę Palmową przed każdą Mszą św.

 • Przy ołtarzu Matki Bożej jest ustawiony kosz do którego przez cały Wlk Post można  składać żywność i środki czystości biednym rodzinom naszej parafii. Zwracajmy uwagę na termin ważności tych rzeczy.

 • rwają bardzo wymowne i bogate w treść nabożeństwa wielkopostne: Drogi Krzyżowej oraz Gorzkich Żali. Kościół odpustem zupełnym obdarza wiernych, którzy w stanie łaski uświęcającej będą uczestniczyć w Rekolekcjach Wielkopostnych, w tym roku u nas będą one połączone z Renowacją Misji Parafialnych i odbędą się w dniach od 17 do 20 marca włącznie. Ponownie przybędzie do nas O. Egidiusz, bernardyn z Kalwarii Zebrzydowskiej. Odpust zupełny można też będzie zyskać za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach.

 • A oto jak są odprawiane nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele:

 • wtorek - Droga Krzyżowa dzieciom o godz. 17.15

 • środa - Gorzkie Żale przed Mszą wieczorną o godz. 17.30

 • piątek - Droga Krzyżowa wszystkim o godz. 17.15, dla młodzieży o godz. 19.00

 • sobota - Gorzkie Żale o godz. 17.30

 • niedziela - Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.30

 • W minionym tygodniu ofiary na potrzeby naszego Sanktuarium i przebudowę organów wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od: 4 osób. Bóg zapłać za każdy dar serca.

 • Ukazał się nowy numer watykańskiego pisma „L'OSSERVATORE  ROMANO” i naszej młodzieży „Bóg wśród nas”. Serdecznie polecamy i zachęcamy do lektury prasy i ciekawych książek  katolickich.

 • W 2017 r. przypada setna rocznica objawień fatimskich. Zapraszamy do wspólnego przygotowania się do tego wydarzenia przez wielką, trwającą dziewięć lat Nowennę, która zakończy się 13 maja 2017. W ramach tej Nowenny po przerwie - w Roku Wiary wznawiamy peregrynację figury Matki Bożej Fatimskiej. Rodziny, które chcą przyjąć tę figurę, mogą zgłaszać się do naszego Biura Radia Maryja. W przed dzień peregrynacji cała rodzina powinna przystąpić do spowiedzi i Komunii św. W czasie nawiedzenia będziemy rozważać naglące apele, jakie przez Serce Niepokalanej Maryi kieruje do nas Bóg. Niech te dni będą okazją do podejmowania szczegółowych wątków związanych z przewodnim hasłem tego roku: BYć  SOL?  ZIEMI. Ufamy, że peregrynacja figury Matki Bożej, wypełniona modlitwą i refleksją, stanie się dla wielu naszych parafian pomocą w odnalezieniu drogi, która prowadzi ku "nowemu, lepszemu światu"  jak powiedział Jan Paweł II- ku osobistemu nawróceniu i nadejściu godziny tryumfu Niepokalanego Serca Maryi”.

 • Trwa  remont kancelarii i toalety pod plebanią. Nie ma teraz przejścia w kościele z prawej strony. Przepraszamy za utrudnienia.

 • Stowarzyszenie „Otwarty Dom” Pomoc Polskim Dzieciom na Wschodzie po raz 26-ty zaprasza polskie dzieci z domów dziecka na Litwie na święta Wielkanocne. Zachęcamy naszych parafian do udziału w tej akcji. Spotkanie zainteresowanych osób odbędzie się 7 marca o godz. 17.00 przy ul. Berlinga 8.

 • Zbliża się Jubileuszowy X Podlaski Festiwal Pieśni Wielkanocnej. Zachęcamy do uczestnictwa uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, liceów i placówek kulturalno – oświatowych. Więcej informacji jest na stronie internetowej festiwalu.

 • Ostatnio odeszli od nas do Pana:

 • Stanisław Birkos, l. 67, ul. Skorupska

 • Mirosław Giełda, l. 52, ul. św. Wojciecha

 • Leonard Arciszewski, l. 77, ul. Warszawska

 • Jan Łukasik, 77, ul. Piastowska

 • Jolanta-Maria Dąbrowska, l. 62, ul. Chrobrego

 • Jarosław Nesteruk, l. 47, ul. św. Wojciecha

 • Nina Głódź, l. 79, ul. Chrobrego

 • Wojciech Wojszko, l. 42, ul. Piastowska

 • Halina Kloby, l. 89, ul. Piastowska

 • Stanisław Klej, l. 67, ul. Chrobrego

 • Janina Żadziłko, l. 89, ul. Warszawska

 • Alicja Chomicka, l. 65, ul. Branickiego

 • Teresa Kopa, l. 83, ul. Chrobrego

 • Czesław Kirpsza, l. 78, ul. św. Wojciecha

 • Stefania Krzewska, l. 94, ul. Chrobrego

 • Helena Chyży, l. 64, ul. Chrobrego

 • Wiesława Łukianiuk, l. 66, ul. Chrobrego

 • Hieronima Kuczyńska, l. 78, ul. Chrobrego

 • Halina-Jadwiga Bartold, l. 78, ul. Chrobrego

 • Janusz-Witold Pietraszuk, l. 71, ul. Bukowskiego

 • Zofia Gaińska, l. 90, ul. Chrobrego

 • Henryk Stankiewicz, l. 68,

Wieczny odpoczynek...

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2023
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.