Wielkość liter

10 lutego 2013r. - V NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Dzisiaj Chrystus ukazał nam, że każdy człowiek jest grzeszny i nie zasługuje na wszystkie dary, jakie otrzymuje od Boga. Jednakże Bóg w swojej miłości lituje się nad człowiekiem i powołuje go do głoszenia Dobrej Nowiny całemu światu. W tym apostolstwie nie będziemy sami, gdyż zawsze będzie nam towarzyszyła łaska Boża.

 • Pod  hasłem: „Ojciec – świadek wiary i trzeźwości” dziś rozpoczyna się 45 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to czas przebłagania za pijaństwo i inne grzechy, a także czas podejmowania ofiar w intencji nawrócenia grzeszników.

 • Dziś o godz. 19.15 Msza św. w intencji środowisk twórczych naszego miasta. W środę w Oratorium po Mszy wieczornej czas skupienia na temat: „Postem oczyszczani” poprowadzi Ks. Prof. Czesław Gładczuk.

 • Jutro we wspomnienie liturgiczne NMP z Lourdes, będzie obchodzony XXI światowy Dzień Chorego. Celem jest pobudzenie wrażliwości wiernych i całego Kościoła, a w  konsekwencji wielu instytucji katolickich działających na rzecz służby zdrowia oraz społeczności świeckiej na konieczność zapewnienia jak najlepszej opieki chorym; pomagania chorym w dostrzeżeniu wartości cierpienia na płaszczyźnie ludzkiej, a przede wszystkim na płaszczyźnie nadprzyrodzonej; włączenia w duszpasterstwo służby zdrowia diecezji, wspólnot chrześcijańskich, rodzin zakonnych; popierania coraz bardziej owocnej służby wolontariatu; przypominania o potrzebie duchowej i moralnej formacji pracowników służby zdrowia; ukazywania znaczenia opieki duchowej nad chorymi ze strony kapłanów diecezjalnych i zakonnych, jak również tych wszystkich, którzy żyją i pracują obok cierpiących. Zapraszamy wszystkich chorych na Mszę św. o godz. 7.30 i 18.00 podczas której kapłani udzielą Sakramentu Namaszczenia Chorych.

 • W tym tygodniu przypada środa Popielcowa. To pierwszy dzień trwającego 40 dni Wielkiego Postu. Post jest jednym z elementów pokuty. Już w starożytności na znak pokuty posypywano sobie głowy popiołem. Obrzęd ten u chrześcijan stanowi początek wielkopostnego okresu. Zechciejmy jak najliczniej zgromadzić się w tym dniu na Mszy św., aby w ten sposób rozpocząć w swoim życiu duchowym wzmożoną pracę nad sobą, zmierzająca do nawrócenia i zbliżenia się do Boga miłosiernego. W środę Popielcową obowiązuje post ścisły tzn jakościowy i ilościowy.

 • Przypominamy – w Polsce obowiązuje:

a/ post jakościowy czyli powstrzymanie się od spożywania pokarmów mięsnych w piątki, ten post obowiązuje od 14 roku życia oraz

b/ post ilościowy: w środę Popielcową, Wlk. Piątek, Wlk Sobotę oraz w Wigilię Bożego Narodzenia. Post ten obowiązuje tych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli jeszcze 60 roku.

 • Msze św. Z poświęceniem i posypaniem głów popiołem będą odprawiane o godz.: 6.30; 8.00; 9.30; 16.30 i 18.00.  Przed Mszą wieczorną o godz. 17.30 zostaną odśpiewane Gorzkie Żale. Tego dnia o godz. 19.00 rozpoczną się w naszym kościele trzydniowe Rekolekcje Wielkopostne członkom Ruchu Odnowy w Duchu św.

 • Od środy Popielcowej do I Niedzieli Wlk Postu będą dni modlitwy o ducha pokuty.

 • Kościół odpustem zupełnym obdarza wiernych, którzy w stanie łaski uświęcającej będą uczestniczyć w Rekolekcjach Wielkopostnych, w tym roku u nas będą one połączone z Renowacją Misji Parafialnych i odbędą się w dniach od 17 do 20 marca włącznie. Ponownie przybędzie do nas O. Egidiusz, bernardyn z Kalwarii Zebrzydowskiej. Odpust zupełny można też będzie zyskać za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach.

 • A oto jak będą odprawiane nabożeństwa wielkopostne:

 • wtorek - Droga Krzyżowa dzieciom o godz. 17.15

 • środa - Gorzkie Żale przed Mszą wieczorną o godz. 17.30

 • piątek - Droga Krzyżowa wszystkim o godz. 17.15

 • sobota - Gorzkie Żale o godz. 17.30

 • niedziela - Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.30

 • Uroczyste Msze św. ku czci Bł. Ks. Michała Sopoćki będą sprawowane w piątek. Szczegółowy program jest dostępny w lutowym numerze miesięcznika „Drogi Miłosierdzia”, który możemy nabyć dzisiaj pod chórem. Za racji trwającego Roku Wiary, tego dnia wierni mogą zyskać Odpust Zupełny na zwyczajnych warunkach.

 • W sobotę po Mszy wieczornej zapraszamy do naszego kościoła na kolejne LECTIO  DIVINA.

 • W minionym tygodniu ofiary na potrzeby naszego Sanktuarium i przebudowę organów wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od: 3 osób oraz od 321 rodzin podczas kolędy. Bóg zapłać za każdy dar serca.

 • W lutowym numerze miesięcznika „Drogi Miłosierdzia” znajdziemy artykuł na temat Wielkiego Postu. Skąd wziął się Wielki Post? Jaki jest sens Wielkiego Postu?. Innym ważnym tematem są rekolekcje. Czym są rekolekcje i jaki jest ich cel? Polecamy też gazetkę parafialną naszej młodzieży „Bóg wśród nas”. Czytajmy prasę i książki o tematyce religijnej.

 • Straż Honorowa NSJ organizuje pielgrzymkę do Krakowa - Łagiewnik na 150-lecie Straży Honorowej. Pielgrzymka odbędzie się w dniach 9-10 marca. Można zapisywać się w Biurze Radia Maryja.

 • Trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą. To spotkanie duszpasterza z wiernymi, których odwiedza, aby lepiej poznać ich życie duchowe i materialne. To również spotkanie modlitewne całej rodziny, dlatego bardzo prosimy, o ile jest to możliwe, aby podczas kolędy byli wszyscy domownicy. Plan kolędy jest dostępny na stronie internetowej oraz w gablocie pod chórem. Zapoznajmy się też ze wskazaniami kolędowymi. Tradycyjnie jak co roku można złożyć dwie ofiary /jeśli kogoś na to stać/ kolędującemu kapłanowi i na potrzeby kościoła. Przypominamy, że jeśli rodzina nie przyjmie kapłana po kolędzie przez trzy kolejne lata – zostanie wykreślona z ewidencji parafii. W minionym tygodniu odwiedziliśmy sporo rodzin. Bardzo dziękujemy za jakże miłe i ciepłe przyjęcie nas w swoich domach. Dziękujemy też za hojne dary serca. Informujemy naszych parafian, że na podstawie wpłat dokonywanych na konto bankowe naszej parafii można odliczyć od podatku ofiarę złożoną na kościół w ramach darowizny na cele kultu religijnego.

 • A oto plan kolędy na bieżący tydzień:

 • jutro: ul. Chrobrego 5d; 5h

 • we wtorek - zakończenie kolędy: ul. Warszawska 39; 52; ul. Skorupska 25; ul. Bukowskiego 1; 1a; 1b; 1c; ul. Orzeszkowej 17

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2023
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.