Wielkość liter

3 lutego 2013r. - IV NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Z racji wspomnienia św. Błażeja, Biskupa i Męczennika dzisiaj poświęcimy świece i pobłogosławimy gardła po Mszy św. o godz. 8.00; 12.30 i 18.00. Dzień swoich imienin obchodzi jeden z naszych organistów Pan Błażej Wierzbicki. Jego i wszystkich dzisiejszych solenizantów polecamy modlitewnej pamięci.

 • Dziś o godz. 19.15 Msza św. w intencji prawników, parlamentarzystów i samorządowców. W środę w Oratorium o godz. 19.00 debata programowa: „Jak działalnością KIK-u zainteresować młodych katolików”? Spotkanie poprowadzi Pan Roman Czepe.

 • We wtorek w dniu św. Agaty po każdej Mszy św. poświęcimy chleb i wodę.

 • Grono Przyjaciół Sem Duch. zaprasza w I-szy czwartek miesiąca na  godz. 17.15 na różaniec w intencji: o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne  oraz na  Mszę św. o godz. 18.00, po Mszy św. spotkanie formacyjne.

 • W minionym tygodniu ofiary na potrzeby naszego Sanktuarium i przebudowę organów wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od: 4 osób oraz od 316 rodzin podczas kolędy. Bóg zapłać za każdy dar serca.

 • W lutowym numerze miesięcznika „Drogi Miłosierdzia” znajdziemy artykuł na temat Wielkiego Postu. Skąd wziął się Wielki Post? Jaki jest sens Wielkiego Postu?. Innym ważnym tematem są rekolekcje. Czym są rekolekcje i jaki jest ich cel? Polecamy też gazetkę parafialną naszej młodzieży „Bóg wśród nas”. Czytajmy prasę i książki o tematyce religijnej.

 • Straż Honorowa NSJ organizuje pielgrzymkę do Krakowa i Łagiewnik na 150-lecie Straży Honorowej. Pielgrzymka odbędzie się w dniach 9-10 marca. Można zapisywać się w Biurze Radia Maryja.

 • Nie zważając na cierpienia i prześladowania ze strony tych, którzy boją się Bożej prawdy i miłości, niestrudzenie idźmy dalej drogą, którą wskazał nam Chrystus i wypełniajmy swoje powołanie do proroctwa. To ja mam być prorokiem, który umocniony wielkimi darami Boga: wiarą, nadzieją, a przede wszystkim miłością, ma głosić śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. To jest moje zadanie, moje powołanie.

 • Trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą. To spotkanie duszpasterza z wiernymi, których odwiedza, aby lepiej poznać ich życie duchowe i materialne. To również spotkanie modlitewne całej rodziny, dlatego bardzo prosimy, o ile jest to możliwe, aby podczas kolędy byli wszyscy domownicy. Plan kolędy jest dostępny na stronie internetowej oraz w gablocie pod chórem. Zapoznajmy się też ze wskazaniami kolędowymi. Tradycyjnie jak co roku można złożyć dwie ofiary /jeśli kogoś na to stać/ kolędującemu kapłanowi i na potrzeby kościoła. Przypominamy, że jeśli rodzina nie przyjmie kapłana po kolędzie przez trzy kolejne lata – zostanie wykreślona z ewidencji parafii. W minionym tygodniu odwiedziliśmy sporo rodzin. Bardzo dziękujemy za jakże miłe i ciepłe przyjęcie nas w swoich domach. Dziękujemy też za hojne dary serca. Informujemy naszych parafian, że na podstawie wpłat dokonywanych na konto bankowe naszej parafii można odliczyć od podatku ofiarę złożoną na kościół w ramach darowizny na cele kultu religijnego.

 • A oto plan kolędy na bieżący tydzień:

 • jutro: ul. Chrobrego 1; 1b; 1c; 1e; 1f

 • we wtorek: ul. Chrobrego 1g; 1h; 3; 3a

 • w środę: ul. Chrobrego 3b; 3c; 3d; 3e; 5e

 • w czwartek: ul. Chrobrego 5a; 5b

 • w piątek: ul. Chrobrego 5c; 5g

 • Mieszkańców nowych bloków przy ul. Warszawskiej 39; 52, Skorupskiej 25, Bukowskiego 1; 1a; 1b; 1c i Orzeszkowej 17 prosimy o zgłaszanie się w tych dniach do 11 lutego do naszej kancelarii w celu założenia kartoteki parafialnej. Rodziny te księża odwiedzą w ostatnim dniu kolędy we wtorek 12 lutego.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2023
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.