Wielkość liter

27 stycznia 2013r. - III NIEDZIELA ZWYKŁA
 • W dniu dzisiejszym w Liturgii Słowa Bożego usłyszeliśmy wołanie Nehemiasza: „Ten dzień jest poświęcony Bogu waszemu, Panu. Nie bądźcie smutni i nie płaczcie”. Radujmy się, gdyż dzisiaj słowa Pisma wypełniły się w Jezusie Chrystusie.
 • Dziś po Mszy św. o godz. 12.30  ponownie zaśpiewa u nas Tolek Jabłoński znany z Radia Maryja i TV TRWAM.

 • Dziś o godz. 19.15 Msza św. w intencji poległych i zmarłych uczestników Powstania Styczniowego. W środę w Oratorium o godz. 19.00 Ks. dr Marian Strankowski wygłosi wykład na temat: „Filozofia grecka, prawo rzymskie i religia chrześcijańska u podstaw cywilizacji europejskiej”

 • W ramach trwającego Roku Wiary we wtorek we wspomnienie Bł. Bolesławy Marii Lament można będzie zyskać odpust zupełny na zwyczajnych warunkach. Taki też odpust można też będzie zyskać w święto Ofiarowania Pańskiego w najbliższą sobotę.

 • Ośrodek Spotkań Małżeńskich zaprasza na weekendowe rekolekcje dla małżeństw o charakterze warsztatowym w dniach 15- 17 lutego. Są one poświęcone umocnieniu i pogłębieniu więzi małżonków. Zgłoszenia można kierować pod nr tel.: 608 70 26 70    

 • Trwają ferie zimowe. Nie zapominajmy o naszych obowiązkach religijnych. Pamiętajmy zwłaszcza o obowiązku uszanowania Dnia Pańskiego przez uczestnictwo w niedzielnej Eucharystii.

 • W minionym tygodniu ofiary na potrzeby naszego Sanktuarium i przebudowę organów wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od: 6 osób oraz od 408 rodzin podczas kolędy. Bóg zapłać za każdy dar serca.

 • W tym tygodniu przypada: I-szy piątek miesiąca. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusowego o godz. 7.00; 16.30 i 18.00. Godzina Miłosierdzia Bożego o 15.00. Po Mszy wieczornej spotkanie formacyjne Straży Honorowej NSJ.

 • W sobotę przypada święto Ofiarowania Pańskiego, zwane w Polsce świętem Matki Boskiej Gromnicznej. święto to obchodzone jest w Kościele katolickim od IV wieku na pamiątkę ofiarowania Pana Jezusa w świątyni jerozolimskiej. Począwszy od IX w. wierni przynoszą do kościoła świece, które symbolizują Chrystusa - „jedyną światłość prawdziwą, która oświeca każdego człowieka, gdy na świat przychodzi”. Msze św. Będą odprawiane w porządku świątecznym: 6.30; 8.00; 9.30; 16.30 i 18.00. Na każdej Mszy św. Będzie poświęcenie gromnic. Różaniec Fatimski o 15.00. Będzie to też światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Modlić się będziemy w intencji sióstr i zakonników. Ofiary złożone na tacę tego dnia będą przeznaczone na zakony klauzurowe. O godz. 21.00 Apel Maryjny.

 • Ze względu na nadzwyczajną sytuację finansową naszej parafii, otrzymaliśmy w darze transport gromnic. W związku z tym Ks. Proboszcz informuje, że nikomu nie udzielił pozwolenia na sprzedaż świec na placu przed kościołem. Prowadzona co roku sprzedaż  na wielu stoiskach jest nielegalna. Nie ma na to zgody gospodarza tego miejsca. Pomóżmy swojej parafii nabywając świece pod chórem.

 • W styczniowym numerze miesięcznika „Drogi Miłosierdzia” znajdziemy artykuł na temat wizyty duszpasterskiej czyli kolędy, wywiad z Ks. Zbigniewem Rećko, głównym kapelanem polskiego kontyngentu wojskowego w Afganistanie oraz relację ze święceń biskupich Ks. Henryka Ciereszki. Czytajmy prasę i książki o tematyce religijnej.

 • Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne organizuje podczas ferii zimowych trzydniowe rekolekcje dla młodzieży męskiej. Odbędą się one w dniach 1-3 lutego w budynku Seminarium.

 • Noworoczne spotkanie Rodziny Radia Maryja naszej Archidiecezji odbędzie się za tydzień w Parafii Matki Kościoła przy ul. Pogodnej. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 11.30.

 • Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie poszukuje kandydatów na rodziców zastępczych, którzy chcieliby podzielić się swoją miłością i ciepłym domem z tymi, którzy jeszcze sami sobie pomóc nie potrafią. Osoby zainteresowane mogą zgłaszać się do siedziby Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie przy ul. Malmeda 8 w Białymstoku.

 • Trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą. To spotkanie duszpasterza z wiernymi, których odwiedza, aby lepiej poznać ich życie duchowe i materialne. To również spotkanie modlitewne całej rodziny, dlatego bardzo prosimy, o ile jest to możliwe, aby podczas kolędy byli wszyscy domownicy. Plan kolędy jest dostępny na stronie internetowej oraz na ławce pod chórem. Zapoznajmy się też ze wskazaniami kolędowymi. Tradycyjnie jak co roku można złożyć dwie ofiary /jeśli kogoś na to stać/ kolędującemu kapłanowi i na potrzeby kościoła. Przypominamy, że jeśli rodzina nie przyjmie kapłana po kolędzie przez trzy kolejne lata – zostanie wykreślona z ewidencji parafii. W minionym tygodniu odwiedziliśmy sporo rodzin. Bardzo dziękujemy za jakże miłe i ciepłe przyjęcie nas w swoich domach. Dziękujemy też za hojne dary serca. Informujemy naszych parafian, że na podstawie podziękowania przysłanego przez ks. Proboszcza można odliczyć od podatku ofiarę złożoną na kościół w ramach darowizny na cele kultu religijnego.

 • A oto plan kolędy na bieżący tydzień:

 • jutro: ul. Skorupska 22; 28; 28/1; 30/1; 32/1

 • we wtorek: ul. Skorupska 24; 30; 32; 34; ul. Staszica 19; ul. Piasta 13

 • w środę: ul. Słonimska 30; 32; 50; ul. Mieszka I  2/1

 • w czwartek: ul. Modlińska 6;8; 8b; 8c; 9; 10; 11; 12; ul. Stary Rynek 2; ul. Skorupska 50

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2023
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.