Wielkość liter

23 października 2011 r. - XXX NIEDZIELA ZWYKŁA
  • Dziś słyszeliśmy odpowiedź Chrystusa na pytanie o to, które przykazanie jest najważniejsze. To, co usłyszeliśmy z Jego ust, nie pozostawia najmniejszych złudzeń. Nic nie jest ważniejsze od miłowania Boga i drugiego człowieka. Kochaj Boga i bliźniego swego jak siebie samego. Jak wygląda realizacja tego przykazania w naszym życiu? Naszym obowiązkiem jest odpowiedzieć sobie na pytanie, bo o realizację przykazania miłości zapyta nas kiedyś Pan Bóg.

  • Dziś o godz. 19.15 w naszym kościele Msza św. w intencji Ojczyzny za wstawiennictwem: Bł. Jana Pawła II i Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. W środę o godz. 19.00 w Oratorium dr Tadeusz Borowski /dyrektor Hospicjum Domu Opatrzności Bożej/ mówić będzie na temat: „Zabójstwa zwanego eutanazją”. Przypominamy, że trwają Dni Kultury Chrześcijańskiej. Ich program jest zamieszczony na plakatach i stronie internetowej.

  • Jutro po Mszy św. wieczornej w małej sali obok Oratorium Ks. Proboszcz spotka się ze Stowarzyszeniem Rodzin Katolickich. Za tydzień takie spotkanie będzie z Odnową w Duchu św. i Ruchem oazowym światło – Życie.

  • Comiesięczne spotkanie obrońców życia oraz tych, którzy podjęli duchową adopcję dziecka poczętego, odbędzie się we wtorek o godz. 18.00 w parafii pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Kleosinie.

  • W środę po Mszy św. wieczornej do Oratorium Ks. Proboszcz zaprasza na spotkanie przedstawicieli: Bractwa św. Wojciecha, Stowarzyszenia Czcicieli Miłosierdzia Bożego i Rycerstwa Niepokalanej, Akcji katolickiej, Ruchu Rodziny Nazaretańskiej, Rodziny Radia Maryja, III Zakonu św. Franciszka, Straży Honorowej Najśw. Serca Jezusowego, Grona Przyjaciół AWSD i Żywego Różańca.

  • W piątek Kościół wspominać będzie w liturgii św. Apostołów Szymona i Judę Tadeusza, którzy byli naocznymi świadkami nauczania Jezusa i cudów przez Niego dokonanych. Według tradycji obaj zginęli śmiercią męczeńską w Persji, niosąc światło Ewangelii narodom pogańskim. Jako wspólnota Kościoła zbudowana na fundamencie Apostołów, bądźmy wdzięczni za ich odwagę w głoszeniu Dobrej Nowiny. Niech będą dla nas wzorem do naśladowania w głoszeniu miłości Bożej.

  • W minionym tygodniu ofiary na prace prowadzone przy naszym sanktuarium i jego utrzymanie złożyli: Ryszard Warzecha i 8 osób anonimowych. Bóg zapłać za każdy dar serca.

  • Zapisujemy naszych bliskich zmarłych w tzw. WYPOMINKACH. Wspominać ich będziemy od 1 do 5 listopada włącznie o godz. 17.00, a o godz. 18.00 Msza św. za zmarłych wspomnianych w danym dniu. Imiona zmarłych piszemy w I-szym przypadku. Kartki są pod chórem, w zakrystii i kancelarii.

  • Od 1 grudnia Caritas Naszej Archidiecezji prowadzić będzie środowiskowy Dom Samopomocy dla 30 osób przewlekle chorych psychicznie i osób upośledzonych umysłowo nie wymagających leczenia szpitalnego bądź opieki stacjonarnej. Ośrodek mieścić się będzie przy ul. Pogodnej 63 w par. NMP Matki Kościoła. Więcej informacji udziela Centrala Caritas przy ul. Warszawskiej 32.    

  • Młodzież rozprowadza prasę katolicką. Szczególnie polecamy październikowy numer naszej Archidiecezji: „Drogi Miłosierdzia” i naszą gazetę parafialną „Bóg wśród nas”. Polecamy też książkę Ryszarda Warzechy, naszego parafianina, poety. Autor kolejnego tomu wierszy pt.: „Takie życie” rejestruje wersami otaczającą rzeczywistość. Kronikarskie zapisy wpisujące się w okolicznościowe klimaty, stają się po części rozpisaną biografią „ku pamięci”. Pan Ryszard cały dochód ze sprzedaży tej książki przekazuje na potrzeby parafii. Cena książki – 10 zł lub dobrowolna ofiara. Zachęcamy do nabywania i lektury.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2023
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.