Wielkość liter

16 października 2011 r. - XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Dzisiejsza Niedziela jest tzw Niedzielą DOMINICANTES  i  COMUNICANTES. Liczymy wszystkich wiernych, którzy dzisiaj uczestniczą we Mszy św. niedzielnej i przystępują do Komunii św.    

 • Dziś o godz. 12.00 spod Ratusza Miejskiego wyruszy V Marsz Nadziei pod hasłem: „Rak to nie wyrok”. W Centrum Onkologii będzie można wykonać bezpłatnie badania: pomiaru ciśnienia, pomiaru poziomu cukru, poziomu cholesterolu, mammografię. Więcej informacji jest na plakacie.

 • W kościele św. Kazimierza na osiedlu Dziesięciny w każdą III Niedzielę miesiąca o godz. 19.00 odbywają się koncerty organowe w ramach Kazimierzowskich Wieczorów Muzycznych poświęcone Bł. Janowi Pawłowi II. Dzisiaj na organach tamtejszego kościoła grać będzie Marek Wierzbicki. W programie utwory organowe: Jana Sebastiana Bacha, Pachelbela, Bruhnsa i innych. Wstęp wolny.

 • Dziś o godz. 19.15 w naszym kościele Msza św. z udziałem pracowników Służby Zdrowia. W środę o godz. 19.00 w Oratorium  dr Helena Kuleszo – Kopystecka mówić będzie o „Sensie cierpienia w nauczaniu Błogosławionego Jana Pawła II i Jego Liście  Pasterskim Salvifici Doloris”. Przypominamy, że trwają Dni Kultury Chrześcijańskiej. Ich program jest zamieszczony na plakatach i stronie internetowej.

 • Jutro po Mszy św. wieczornej w małej sali obok Oratorium Ks. Proboszcz spotka się z Kołami Żywego Różańca. Za tydzień takie spotkanie będzie ze Stowarzyszeniem Rodzin Katolickich.

 • We wtorek przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. św. Łukasz był lekarzem i w swojej Ewangelii przedstawiał Jezusa jako lekarza ciał i dusz. Stąd też jest on patronem Służby Zdrowia. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych, którzy ratują nasze zdrowie i życie – o lekarzach, pielęgniarkach i wszystkich pracownikach Służby Zdrowia, by byli wierni swojemu powołaniu. Tego dnia w Bazylice Katedralnej zostanie odprawiona Msza św. o godz. 18.00 z inicjatywy Duszpasterstwa Służby Zdrowia.

 • W czwartek po nabożeństwie wieczornym spotkanie formacyjne Czcicieli Miłosierdzia Bożego.

 • W sobotę, tydzień po 33 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, w rocznicę inauguracji pontyfikatu, Kościół obchodzić będzie po raz pierwszy liturgiczne wspomnienie Bł. Jana Pawła II. Mamy na pewno jeszcze w pamięci pogrzeb Jana Pawła II i okrzyki SANTO  SUBITO, a także niedawną beatyfikację naszego Papieża. Dziękujmy Dobremu Ojcu, że pozwolił nam być świadkami przemian w Polsce i na świecie, które się dokonały dzięki Janowi Pawłowi II. Módlmy się o jego rychłą kanonizację.

 • Również w sobotę o godz. 11.00 odbędzie się poświęcenie nowego kościoła pw. Matki Bożej Fatimskiej w Białymstoku przy ul. Kraszewskiego. Uroczystościom będzie przewodniczył Ks. Abp Edward Ozorowski, Metropolita Białostocki.
 • „Niesienie wszystkim orędzia Ewangelii jest najcenniejszą posługą, jaką Kościół może dać ludzkości i każdej osobie poszukującej pełni życia” - napisał papież Benedykt XVI w orędziu na tegoroczny światowy Dzień Misyjny, który będziemy obchodzić w przyszłą niedzielę. Ofiary, które złożymy na tacę, przekazane zostaną na potrzeby księży, sióstr zakonnych i osób świeckich, którzy wypełniając nakaz Jezusa: „Idźcie i głoście Ewangelię wszystkim narodom”, głoszą Dobrą Nowinę w najdalszych zakątkach świata.

 • W minionym tygodniu ofiary na prace prowadzone przy naszym sanktuarium i jego utrzymanie złożyły następujące osoby: Bronisława Fiedorczyk, Marian Czeberczuk, Lucyna Dębowska, Irena Ilińska, Michalina Cywińska i 6  osób anonimowych. Bóg zapłać za każdy dar serca.

 • Zapisujemy naszych bliskich zmarłych w tzw WYPOMINKACH. Wspominać ich będziemy od 1 do 5 listopada włącznie o godz. 17.00, a o godz. 18.00 Msza św. za zmarłych wspomnianych w danym dniu. Imiona zmarłych piszemy w I-szym przypadku. Kartki są pod chórem, w zakrystii i kancelarii.

 • Młodzież rozprowadza prasę katolicką. Szczególnie polecamy październikowy numer  naszej Archidiecezji: „Drogi Miłosierdzia”.  Jego cena wynosi teraz 3 zł.  Zachęcamy do nabywania i lektury.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2023
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.