Wielkość liter

9 października 2011 r. - XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Dziś Chrystus zaprasza nas na ucztę i stawia pytanie o wystrój naszego wnętrza. Przyjrzymy się uważnie naszemu sercu i odpowiedzmy sobie na pytanie: czy nasze serce jest czyste i gotowe przyjąć zaproszenie Jezusa na wieczną ucztę zbawienia. Niech wzmaganiom z codzienną rzeczywistością nie zabraknie najważniejszego: dbania o wewnętrzny stan łaski, byśmy mogli kiedyś wejść do wiecznej szczęśliwości na ucztę przygotowaną dla nas przez samego Boga.

 • Dziś XI Dzień Papieski. Dziękujemy Bogu za beatyfikację Wielkiego Papieża i prosimy Boga o rychłą kanonizację Jana Pawła II. Przed kościołem zbierane są ofiary do puszek na Fundusz Stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” dla uzdolnionej młodzieży z biednych rodzin. Weźmy udział w żywym pomniku ku czci Bł. Jana Pawła II. Zechciejmy wesprzeć ten szczytny cel swoją ofiarą.

 • Dziś o godz. 19.15 w naszym kościele Msza św. z udziałem środowisk twórczych naszego miasta. W środę o godz. 19.00 w Oratorium Ks. Dariusz Wojtecki omówi Encyklikę Jana Pawła II „Evangelium vitć”. Przypominamy, że trwają Dni Kultury Chrześcijańskiej. Ich program jest zamieszczony na plakatach i stronie internetowej.

 • Msza św. z okazji Inauguracji Roku Akademickiego zostanie odprawiona dzisiaj w Katedrze o godz. 19.30. Duszpasterstwo akademickie zaprasza wszystkich pracowników i studentów białostockich wyższych uczelni.

 • Jutro po Mszy św. wieczornej w małej sali obok Oratorium Ks. Proboszcz spotka się ze Strażą Honorową NSJ i Gronem Przyjaciół AWSD. Za tydzień takie spotkanie będzie z Kołami Żywego Różańca. Ze względu na małe pomieszczenie, gdyż Oratorium przez trzy miesiące będzie zajęte przez uczestników kursu ALFA – na spotkanie zapraszamy tylko przedstawicieli tych grup, którzy jeszcze w takich spotkaniach nie brali udziału.

 • W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie formacyjne Parafialnego Zespołu Caritas.

 • Dnia 13-go każdego miesiąca w naszym kościele o godz. 15.00 jest odmawiany różaniec fatimski. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 • W piątek przypada Dzień Nauczyciela. Pamiętajmy w swoich modlitwach o nauczycielach i wychowawcach. Niech nasza pamięć obejmie tych, którzy kształtowali nasze życie.

 • W piątek i sobotę w Białymstoku odbędzie się Międzynarodowa Konferencja Naukowa pod hasłem: „Otoczmy troską życie” w ramach II Dni Godności Życia. Konferencja odbywać się będzie pod patronatem Ks. Abpa Edwarda Ozorowskiego Metropolity Białostockiego. Więcej informacji jest na plakacie okolicznościowym.

 • „Proszę, pomóż mi pożegnać się z dzieckiem” - to hasło tegorocznych obchodów Dnia Dziecka Utraconego, który przypada w sobotę. W Polsce obchodzony on jest od 2004 roku. W tym dniu modlimy się za zmarłe dzieci i ich rodziców. W naszej parafii są takie rodziny, które przeżyły ogromną tragedię. Bądźmy dla nich wsparciem – poprzez obecność, słowo i modlitwę. Tego dnia Koła Żywego Różańca przy parafii Ducha św. w Białymstoku zapraszają na Dzień Skupienia w dolnym kościele przy ul. Sybiraków 2. Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.00.

 • W sobotę na godz. 8.00 potrzebujemy 10-ciu mężczyzn w sile wieku do pracy fizycznej na 2 godziny.

 • Przypominamy, że nabożeństwo różańcowe w naszym kościele jest odprawiane przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30.

 • W minionym tygodniu ofiary na prace prowadzone przy naszym sanktuarium i jego utrzymanie złożyły następujące osoby: Grzegorz Suszko, uczestnicy kursu ALFA, Antoni Zadykowicz, Kazimierz Rostowski, Ryszard Mojsak i 8 osób anonimowych. Bóg zapłać za każdy dar serca.

 • Zapisujemy naszych bliskich zmarłych w tzw WYPOMINKACH. Wspominać ich będziemy od 1 do 5 listopada włącznie o godz. 17.00, a o godz. 18.00 Msza św. za zmarłych wspomnianych w danym dniu. Imiona zmarłych piszemy w I-szym przypadku. Kartki są pod chórem, w zakrystii i kancelarii.

 • Młodzież z KSM-u rozprowadza prasę katolicką. Ukazał się październikowy numer naszej Archidiecezji: „Drogi Miłosierdzia”. Jego cena wynosi teraz 3 zł. Zachęcamy do nabywania i lektury.

 • Za tydzień jak w każdą III Niedzielę miesiąca, taca będzie przeznaczona na prace prowadzone przy naszym kościele.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2023
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.