Wielkość liter

2 października 2011 r. - XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Dziś I-sza Niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie Małżeńskich KŻR. Po Mszy św. o 9.30 spotkanie młodzieży klas I-szych gimnazjalnych. Po Mszy św. o godz. 11.00 Procesja Eucharystyczna – wewnątrz kościoła. Po procesji spotkanie Kółek Żywego Różańca. Spotkania Bractwa św. Wojciecha na razie są zawieszone z racji poniedziałkowych spotkań Ks. Proboszcza z grupami.

 • Dziś o godz. 19.15 w naszym kościele Msza św. z udziałem prawników, parlamentarzystów i samorządowców. W środę o godz. 19.00 w Oratorium Ks. Wojciech Michniewicz mówić będzie o „Podwójnym” życiu chrześcijanina według Ewangelii św. Jana”.

 • Jutro po Mszy św. wieczornej w Oratorium Ks. Proboszcz spotka się z Rodziną Radia Maryja i III Zakonem św. Franciszka. Za tydzień ze Strażą Honorową NSJ i Gronem Przyjaciół AWSD.

 • We wtorek Kościół wspominać będzie św. Franciszka z Asyżu, zwanego Biedaczyną z Asyżu. Wyrzekł się on wszelkich dóbr i żył w ubóstwie. Poświęcił całkowicie swoje życie Bogu i służbie człowiekowi. Jan Paweł II w 1979 roku ogłosił św. Franciszka, który jako pierwszy pokazał chrześcijański stosunek do otaczającej nas natury, patronem ekologów. Uboga on nas swoją osobowością i przykładem życia. Spróbujmy choć trochę naśladować prostotę świętego w swoim życiu.

 • W Tygodniu Miłosierdzia – w środę Kościół wspominac będzie św. Faustynę Kowalską, Apostołkę Miłosierdzia. Mając 20 lat wstąpiła ona do Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Pokornej i niewykształconej zakonnicy Bóg powierzył zadanie szerzenia kultu Miłosierdzia Bożego. Wpatrzeni w życie Sekretarki Miłosierdzia włączajmy się w dzieło świadczenia swoim życiem o ogromie Bożego Miłosierdzia poprzez modlitwę, słowo i czyny. Po mszy św. wieczornej spotkanie formacyjne Akcji katolickiej.

 • W I-szy czwartek miesiąca modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. W I-szy piątek nabożeństwo do NSJ o godz. 7.00; 16.30 i 18.00. Godzina Miłosierdzia o 15.00.

 • W październiku – miesiącu szczególnie poświęconym modlitwie różańcowej w najbliższą sobotę oddamy cześć Matce Bożej Różańcowej. Papież Paweł VI zwrot „odmawiać różaniec”, zastępował wyrażeniem „medytować, rozważać różaniec”. Pamiętajmy o tym, gdy modlimy się na różańcu, że jego istotą nie jest powtarzanie dziesiątek razy Zdrowaś Maryjo, ale rozważanie życia Maryi i Jej Syna. Przyjmijmy zaproszenie Maryi do udziału w zbawczych wydarzeniach zawartych w tajemnicach różańcowych. Przypominamy, że nabożeństwo różańcowe w naszym kościele jest odprawiane przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30.

 • „Jan Paweł II – Człowiek Modlitwy”    - to hasło XI Dnia Papieskiego, który będziemy obchodzić w przyszłą niedzielę. Będziemy w tym dniu dziękować Bogu za beatyfikację Jana Pawła II oraz modlić się o jego kanonizację. Organizatorem obchodów jest Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która zbiera pieniądze na stypendia dla zdolnej młodzieży z małych miast i wsi. Zechciejmy wesprzeć ten szczytny cel swoją ofiarą.

 • Małżeństwa niesakramentalne /rozwiedzeni, którzy zawarli związek cywilny/ zapraszamy na spotkanie za tydzień o godz. 17.00 w dolnym kościele Ducha św. w Białymstoku. W programie Msza św. niedzielna oraz spotkanie.

 • Msza św. z okazji Inauguracji Roku Akademickiego zostanie odprawiona za tydzień w Katedrze o godz. 19.30. Duszpasterstwo akademickie zaprasza wszystkich pracowników i studentów białostockich wyższych uczelni.

 • Również za tydzień po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie młodzieży gimnazjalnej klas II-ich.

 • Grono Przyjaciół Seminarium Duchownego zaprasza na różaniec w intencji – o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne w I-szy czwartek października na godz. 17.30.

 • W minionym tygodniu ofiary na prace prowadzone przy naszym sanktuarium i jego utrzymanie złożyły 4 osoby anonimowe. Bóg zapłać za każdy dar serca.

 • Za tydzień przed kościołem będziemy zbierali ofiary do puszek na Fundusz Stypendialny Dzieło Nowego Tysiąclecia.

 • Od dzisiaj zapisujemy naszych bliskich zmarłych w tzw WYPOMINKACH. Wspominać ich będziemy od 1 do 5 listopada włącznie o godz. 17.00, a o godz. 18.00 Msza św. za zmarłych wspomnianych w danym dniu. Imiona zmarłych piszemy w I-szym przypadku. Kartki są pod chórem, w zakrystii i kancelarii.

 • Młodzież z KSM-u rozprowadza prasę katolicką. Ukazał się nowy numer „Drogi Miłosierdzia”. Od października jego cena wynosić będzie 3 zł. Zachęcamy do nabywania i lektury.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2023
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.