Wielkość liter

18 września 2011r. - XXV NIEDZIELA ZWYKŁA
 • `Dziś w Kościele obchodzony jest 45 Dzień środków Społecznego Przekazu pod hasłem: „Prawda, przepowiadanie i autentyczność życia w erze cyfrowej”. Miejmy świadomość, że środki techniczne nie zwiększają wiarygodności ludzi, którzy się nimi posługują i nie mają wpływu na wartości, którymi się kierują. Najważniejszymi kryteriami są prawda i rzetelność w przekazywaniu informacji.

 • Dziś po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie młodzieży gimnazjalnej klas III-ich i ich rodziców.

 • Dziś także dzień swoich Imienin obchodzi Ks. Kan. Stanisław Szczepura, proboszcz senior naszej parafii. Dostojnego Solenizanta polecamy w naszych modlitwach.

 • O godz. 19.15 w naszym kościele zostanie odprawiona Msza św. w intencji   pracowników Służby Zdrowia, zaś w środę w Oratorium o godz. 19.00 Ks. Prof. Czesław Gładczuk poprowadzi Czas Skupienia na temat: „Być człowiekiem”   

 • Jutro po Mszy św. wieczornej w Oratorium spotkanie ministrantów z Ks. Proboszczem. W następny poniedziałek takie spotkanie będzie ze Stowarzyszeniem Czcicieli Miłosierdzia Bożego i Stowarzyszeniem Rycerstwa Niepokalanej.

 • W środę przypada święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Celnik i grzesznik został wybrany przez Jezusa, by głosić jako Jego świadek zbawienie wszystkim ludziom, co przypieczętował męczeńską śmiercią. Uwierzmy, tak jak św. Mateusz, że Jezus ma moc wyzwolić nas z niewoli grzechu.

 • Tego dnia o godz. 18.00 w Katedrze Metropolita Białostocki odprawi Mszę św. Pracownikom Służb Celnych, Finansowych i Skarbowych oraz ich rodzinom

 • W piątek przypada wspomnienie św. O. Pio, mistyka i stygmatyka, którego kanonizował Jan Paweł II w 2002 roku. „Życie nie jest niczym innym, jak tylko wiecznym zmaganiem się z samym sobą i nie zakwita inaczej jak tylko za cenę cierpienia. Pamiętajmy o tych słowach św. O. Pio w chwilach trudnych doświadczeń w naszym życiu”.

 • Komisja Liturgiczna i Duszpasterstwo Służby Liturgicznej naszej Archidiecezji organizuje kurs lektorów dla mężczyzn i kobiet w wieku od 16 lat. Zajęcia odbywać się będą w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego przy ul. Radzymińskiej w I-sze soboty miesiąca. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w sobotę o godz. 10.00. Można zapisywać się u Ks. Karola.

 • Za tydzień w naszym kościele o godz. 9.30 zostanie odprawiona Msza św. z udziałem Rodziny Katyńskiej.

 • Dzień Jedności Rolników odbędzie się za tydzień 25 września w świętej Wodzie. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 10.00. Natomiast procesja z relikwiami Bł. Ks. Michała Sopoćki z kaplicy Sióstr przy ul. Poleskiej do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego odbędzie się również za tydzień o godz. 17.30. Procesję poprzedzi Msza św. w kaplicy o godz. 16.30

 • Od następnej niedzieli rozpoczynają się spotkania dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców. W tym roku spotkaniom przewodniczy Ks. Marek. A oto terminy spotkań: 25 września; 30 października; 27 listopada; 18 grudnia; 29 stycznia; 26 lutego; 25 marca; 29 kwietnia.

 • Pan Jezus dał nam Znak swojej obecności w Eucharystii, potwierdzając wypowiedziane niegdyś prze siebie słowa: ”Oto ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata”. Miało to miejsce w kościele św. Antoniego w Sokółce niedługo po beatyfikacji Sł. B. Ks. Michała Sopoćki w 2008 roku. Ten Znak – Cząstka Ciała Pańskiego – zostanie wystawiony w kaplicy Matki Bożej Różańcowej podczas uroczystej Mszy św. w niedzielę 2 października o godz. 11.00, której przewodniczyć będzie Ks. Abp Edward Ozorowski, Metropolita Białostocki.

 • Rozpoczęła się rekrutacja słuchaczy do Studium Życia Rodzinnego w naszym mieście. Zapisy są przyjmowane do 7 października w Sekretariacie Studium przy ul. Kościelnej 2.

 • W minionym tygodniu ofiary na prace prowadzone przy naszym sanktuarium i jego utrzymanie złożyły następujące osoby: Irena Ilińska, Michalina Cywińska, Jadwiga śliwonik, Danuta Artemiuk, pielgrzymi Biura Radia Maryja przy naszej parafii, cztery  osoby anonimowe oraz Krystyna Kuźma – złożyła ofiarę na cele charytatywne. Bóg zapłać za każdy dar serca.

 • Młodzież z KSM-u rozprowadza prasę katolicką. Zachęcamy do nabywania i lektury w naszych rodzinach.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2024
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.