Wielkość liter

11 września 2011r. - XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Dziś ludzie nie potrafią wybaczać. Najczęściej szukają sposobności odegrania się, odpłacenia pięknym za nadobne. Nie jest to postawa godna chrześcijanina. Uczmy się od Jezusa postawy przebaczania drugiemu człowiekowi za zło, które nam wyrządził. Również dzisiaj przypada światowy Dzień środków Społecznego Przekazu. Umiejmy odróżniać prawdę od fałszu, który często w środkach jest pomieszany.

 • Dziś rozpoczynamy trzydniową Adorację Najświętszego Sakramentu tzw 40-godzinne nabożeństwo. Zachęcamy wszystkich naszych parafian do korzystania z Sakramentu Pokuty i Eucharystii. Trwajmy przy Chrystusie w całodziennej adoracji w tych dniach. Msze św. jutro i we wtorek będą odprawiane o godz.: 6.30; 8.00; 9.30; 16.30 i 18.00. Jutro mija 7 lat od konsekracji naszej świątyni. We wtorek Procesją Eucharystyczną wewnątrz kościoła i uroczystym „Ciebie Boga Wysławiamy...” zakończymy naszą Adorację Najświętszego Sakramentu.

 • W piątek otrzymaliśmy potwierdzenie OO. Bernardynów z Kalwarii Zebrzydowskiej o prowadzeniu przez nich Misji św., które rozpoczną się w naszej parafii w V Niedzielę W. Postu, a zakończą się w sobotę przed Niedzielą Palmową. Będzie to też nasze duchowe przygotowanie do obchodów 100-lecia naszego Sanktuarium. Ten Jubileusz uczcimy za rok podczas dorocznej Adoracji Najświętszego Sakramentu.

 • Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.30 w Oratorium, nie w kościele jak ogłaszaliśmy przed tygodniem – odbędzie się spotkanie młodzieży klas II-ich gimnazjalnych i ich rodziców. Obecność wszystkich jest obowiązkowa. Za tydzień po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie młodzieży klas III-ich i ich rodziców.

 • O godz. 19.15 w naszym kościele zostanie odprawiona Msza św. w intencji środowisk twórczych Białegostoku. W środę w Oratorium o godz. 19.00 dr Ewa Rogalewska mówić będzie o stosunkach polsko – żydowskich po II wojnie światowej w najnowszych badaniach historycznych

 • Jutro po Mszy św. wieczornej w Oratorium spotkanie Białej Procesji z Ks. Proboszczem. W następny poniedziałek takie spotkanie będzie z ministrantami i ich rodzicami. W parafii naszej działa 20 grup. Jednakże zauważamy tendencję spadkową ich uczestników. Zachęcamy młodzież do tych grup, a szczególnie do Bractwa św. Wojciecha, które jest stróżem Relikwii św. Wojciecha.

 • Komisja Liturgiczna i Duszpasterstwo Służby Liturgicznej naszej Archidiecezji organizuje kurs lektorów dla mężczyzn i kobiet w wieku od 16 lat. Zajęcia odbywać się będą w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego przy ul. Radzymińskiej w I-sze soboty miesiąca. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 24 września o godz. 10.00. Można zapisywać się u Ks. Karola.

 • W środę Kościół obchodzić będzie święto Podwyższenia Krzyża św. Jest ono związane z tradycją odnalezienia 14. IX. 320 r. relikwii krzyża, na którym umarł Jezus Chrystus. Nie traktujmy krzyża jedynie jako dekoracji mieszkania czy elementu stroju. Niech będzie dla nas znakiem miłości, bo na nim umarł Chrystus dla naszego zbawienia. Tego dnia po Mszy św. wieczornej spotkanie wolontariuszy Parafialnego Zespołu CARITAS

 • W czwartek wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Papież Pius VII w 1814 r. Ustanowił to wspomnienie dla całego Kościoła, a Pius X polecił je obchodzić 15 września. Matka Boża stojąca pod krzyżem jest dla nas wzorem miłości, nadziei i wiary w trudnych sytuacjach naszego życia. O godz. 19.00 w świętej Wodzie odbędzie się Koncert: STABAT  MATER.

 • Również w Czwartek jest organizowany pochówek dzieci zmarłych przed narodzeniem. Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w kościele św. Jana Chrzciciela w Dojlidach Górnych przy ul. Stoczni Gdańskiej o godz. 15.00. Nasz udział w pochówku i wspólna modlitwa będzie wyrazem naszej chrześcijańskiej pamięci o zmarłych i troski o poszanowanie godności ludzkiej na każdym etapie życia ludzkiego.

 • W tym roku w sobotę mijają 72 lata od agresji Związku Radzieckiego na Polskę. Pamiętajmy o tych, którzy wtedy oddali swoje życie w obronie Ojczyzny. Tego dnia o godz. 17.00 w Auli Magna Pałacu Branickich odbędzie się XII Koncert Pamięci – Ojczyźniany wieczór.

 • W tym dniu o godz. 11.00 z Bazyliki Katedralnej wyruszy pielgrzymka z krzyżami do św. Wody. Natomiast za tydzień do św. Wody pielgrzymować będą Samorządowcy, Parlamentarzyści i pracownicy Administracji Rządowej. Msza św. dla tych pielgrzymów zostanie odprawiona o godz. 12.00

 • Spotkanie grupy „Abraham i Sara – Białystok” tj małżeństw oczekujących na poczęcie dziecka odbędzie się za tydzień o godz. 17.00 w Starym Kościele Farnym, zaś comiesięczne spotkanie obrońców życia oraz tych, którzy podjęli duchową adopcję dziecka poczętego odbędzie się w parafii Matki Bożej Fatimskiej w Białymstoku 25 września o godz. 18.00.

 • Rozpoczęła się rekrutacja słuchaczy do Studium Życia Rodzinnego w naszym mieście. Jest to szkoła dla osób poszukujących i pragnących zgłębić wiedzę o małżeństwie i rodzinie w świetle współczesnej nauki wiary katolickiej. Zapisy są przyjmowane do 7 października w Sekretariacie Studium przy ul. Kościelnej 2.

 • Za tydzień w III Niedzielę miesiąca taca będzie przeznaczona na pokrycie kosztów prac prowadzonych przy naszym kościele.

 • W minionym tygodniu ofiary na prace prowadzone przy naszym sanktuarium i jego utrzymanie złożyły następujące osoby: Anna Kruszewska, Dyrekcja VIII LO, i trzy  osoby anonimowe. Bóg zapłać za każdy dar serca.

 • Ukazał się nowy numer naszej gazety parafialnej „Bóg wśród nas” i diecezjalnego pisma „Drogi Miłosierdzia” Znajdziemy tam wiele pięknych artykułów. Zachęcamy do  nabywania prasy i lektury w rodzinach naszych.

 • Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Archidiecezji Białostockiej organizuje XXVII Ogólnopolską Pielgrzymkę Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 24 – 25 września. Więcej informacji jest na plakacie.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2024
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.