Wielkość liter

4 września 2011r. - XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Duszą całego tygodnia jest niedziela, a sercem każdej niedzieli – Eucharystia. Niech udział w Eucharystii zawsze zaspokaja nasz głód, tęsknotę i pragnienie, byśmy z wiarą zdążali do pełni szczęścia, które przygotował Bóg dla tych, którzy Go miłują. Dziś I-sza Niedziela miesiąca po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu, zaś po Mszy św. o godz. 11.00 Procesja Eucharystyczna.

 • Dzisiaj o godz. 19.15 w naszym kościele zostanie odprawiona Msza św. Inaugurująca nowy rok pracy KIK-u. Modlić się będziemy w intencji prawników, parlamentarzystów i samorządowców. W środę w Oratoriumm o godz. 19.00 Ks. prał. Henryk Żukowski prob. Parafii katedralnej mówić będzie o święcie Wniebowzięcia NMP w Polskiej tradycji.

 • Nowy Ks. Proboszcz rozpoczyna spotkania z poszczególnymi grupami działającymi w naszej parafii. Jutro po Mszy św. wieczornej spotka się z Bractwem św. Wojciecha. W następny poniedziałek także po Mszy św. wieczornej spotkanie z Białą Procesją. Wszystkie spotkania odbywać się będą w Oratorium pod kościołem.

 • W czwartek obchodzić będziemy święto Narodzenia NMP. To narodzenie zwiastowało światu radość, bo to z Niej narodziło się Słońce sprawiedliwości, Jezus Chrystus. W tradycji Kościoła w Polsce ten dzień nazywamy świętem Matki Bożej Siewnej. Msze św. będą odprawiane o godz.: 6.30, 8.00, 9.30, 16.30 i 18.00. Prośmy w tym dniu szczególnie w intencji tych, którzy przynoszą do kościoła ziarno pod zasiew, aby z ufnością powierzyli Bogu swoją pracę i w nadziei oczekiwali wzrostu zasiewów i przyszłych plonów.

 • W piątek o godz. 10.00 od Pomnika Katyńskiego /przy Filharmonii/ rozpocznie się XI Marsz Żywej Pamięci Polskiego Sybiru. Uczestnicy przejdą do kościoła Ducha św., gdzie o godz. 11.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Sybiraków. Do udziału w Marszu i we Mszy św. zapraszamy Sybiraków, ich rodziny, młodzież szkolną oraz wszystkich, którym pamięć historii Ojczyzny jest ważna i chcą za Nią się modlić.

 • W dniach 9 – 11 września w Archidiecezjalnym Wyższym Seminarium Duchownym w Białymstoku odbędą się I Warsztaty Liturgiczno – Muzyczne Archidiecezji Białostockiej pod hasłem: „Miłosierdzie Boże na wieki wychwalać będę”. Honorowy patronat sprawuje Metropolita Białostocki Ks. Abp Edward Ozorowski. Do udziału serdecznie zapraszamy ludzi młodych związanych z muzyką liturgiczną wokalno -instrumentalną: alumnów, siostry zakonne, organistów, schole, chóry parafialne, osoby śpiewające i grające na instrumentach wchodzących w skład orkiestry symfonicznej

 • Małżeństwa niesakramentalne /rozwiedzeni, którzy zawarli związek cywilny/ zapraszamy na spotkanie za tydzień o godz. 17.00 w dolnym kościele Ducha św. przy ul. Sybiraków. W programie Msza św. niedzielna oraz spotkanie.

 • Za tydzień rozpoczniemy trzydniową Adorację Najświętszego Sakramentu czyli 40-godz. Nabożeństwo. W poniedziałek 12 września minie 7 lat od konsekracji naszego kościoła. Słowo Boże głosić będzie Ks.kan. dr Tadeusz Kasabuła, profesor naszego AWSD.

 • W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30 w kościele odbędzie się I-sze spotkanie młodzieży gimnazjalnej klas II-ich i ich rodziców w ramach przygotowania się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Obecność wszystkich jest obowiązkowa.

 • Również za tydzień taca będzie przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

 • W minionym tygodniu ofiary na prace prowadzone przy naszym sanktuarium i jego utrzymanie złożyły następujące osoby: Lucyna Liszewska, Wiesława i Jerzy Mielochowie, Paulina Chilkiewicz, Janina Krukowska, Izabela Olek, Eugenia Borowska, Grzegorz Suszko i jedna osoba anonimowa. Bóg zapłać za każdy dar serca.

 • Ukazał się nowy numer naszej gazety parafialnej „Bóg wśród nas”. Znajdziemy tam wiele pięknych artykułów napisanych przez młodzież z KSM-u, która w przedsionku kościoła rozprowadza prasę. Zachęcamy do jej nabywania i lektury w rodzinach naszych.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2024
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.