Wielkość liter

28 sierpnia 2011r. - XXII NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Ks. Arcybiskup Metropolita mianował  do pracy w naszej parafii Ks. mgra Karola Piniewskiego. Serdecznie go dzisiaj witamy w naszej wspólnocie i życzymy, by dobrze wykorzystał swoje talenty i młodzieńczy zapał, którym go Bóg obdarzył dla dobra naszych parafian. Nowego kapłana otoczmy naszą modlitwą i życzliwością. Ks. Karol swoją dodatkową posługę niebawem rozpocznie też w Polskim Radiu Białystok w niedzielnym Magazynie Katolickim „EWANGELIA I ŻYCIE”.

 • To już ostatnia niedziela sierpnia. Kończy się czas odpoczynku, urlopów i wakacji. Znów w trudzie przyjdzie nam zdobywać środki do życia. Dołóżmy starań, aby nowy rok szkolny i katechetyczny wniósł w nasze rodziny umiłowanie Ewangelii i jeszcze bardziej otworzył nas na potrzeby drugiego człowieka.

 • W czwartek wspominać będziemy bolesne wydarzenia sprzed 72 lat, kiedy wybuchła II wojna światowa. W naszych modlitwach pamiętajmy o ofiarach wojny i prośmy o pokój. Tego dnia będzie też początek Roku Szkolnego i Katechetycznego. O godz. 8.00 zostanie odprawiona Msza św. na jego rozpoczęcie. Zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli, wychowawców i rodziców do wspólnej modlitwy. Zwracamy się z gorącym apelem do rodziców, by nie zmarnowali naszego zaproszenia. Spowiedź będzie podczas Mszy św.. Rozpocznijmy z Bogiem nowy rok pracy w szkole.

 • Będzie to też I-szy czwartek miesiąca. Jak zawsze modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. Grono Przyjaciół Seminarium Duchownego zaprasza na Różaniec o godz. 17.15, zaś po Mszy św. wieczornej spotkanie formacyjne Grona Przyjaciół. Bogu dzięki na chwilę obecną do naszego Seminarium Duchownego zgłosiło się już 16-tu kandydatów na I-szy rok studiów.

 • Od 1 września po wakacyjnej przerwie - rano będzie już Msza św. o 7.30, natomiast w niedziele wznawiamy Msze św. Klubu Inteligencji Katolickiej o godz. 19.15.

 • W I-szy piątek miesiąca nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusowego o godz. 7.00; 16.30 i 18.00. Godzina Miłosierdzia Bożego o 15.00

 • W I-szą sobotę września wspominać będziemy św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła, który zasłynął pobożnością, mądrością i ogromną pracowitością. Kościół zawdzięcza mu reformę liturgii. W tym dniu módlmy się w intencji wszystkich powołanych, aby zawsze miłowali Kościół i głoszenie Ewangelii. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi o godz. 7.00. Różaniec Fatimski o godz. 15.00

 • Tradycją lat ubiegłych, w pierwszych dniach września organizowana jest Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Krypnie. W tym roku po raz 27-y pielgrzymka wyruszy w sobotę z Katedry o godz. 7.30. Ukoronowaniem jej będzie uroczysta Msza św. o godz. 18.00 z udziałem wszystkich grup pielgrzymkowych. Można zapisywać się w kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia. Wpisowe wynosi 5 zł, autokar 10 zł.

 • Za tydzień I-sza niedziela miesiąca. Po wakacyjnej przerwie po Mszy św. o godz. 11.00     będzie Procesja Eucharystyczna tym razem jeszcze wewnątrz kościoła ze względu na trwające prace budowlane.

 • W minionym tygodniu ofiarę na prace prowadzone przy naszym sanktuarium i jego utrzymanie złożyła Pani Anna Szcześniak i dwie osoby anonimowe. Bóg zapłać za każdy dar serca.

 • Przypominamy, że poniedziałkowe prośby do św. Wojciecha, we wtorki do św. Antoniego i Judy Tadeusza, w środy do MB Nieustającej Pomocy – wrzucamy do skarbony z lewej strony. Wszystkie kartki w te dni są zabierane o godz. 17.00.

 • Młodzież z KSM-u w przedsionku kościoła rozprowadza prasę. Zachęcamy do jej nabywania i lektury w rodzinach naszych.

 • Nasze prace budowlane są prowadzone przy Seminarium Duchownym, a od jutra przy naszym Oratorium, stąd też przez jakiś czas niemożliwe będzie korzystanie z bocznego wejścia do kościoła. Dlatego prosimy korzystać z głównego wejścia. Przepraszamy za utrudnienia.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2023
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.