Wielkość liter

21 sierpnia 2011r. - XXI NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Czas wakacji od obowiązków szkolnych można wspaniale wykorzystać do pogłębienia swojego życia duchowego i zbliżenia do Boga. Włączmy się i my, niezależnie od tego, co wskazują metryki, w modlitwę młodych skupionych w Madrycie wokół papieża.

 • Dziś przed kościołem Terenowe Biuro Radia Maryja zbiera podpisy w obronie Radia Maryja i Telewizji TRWAM, których byt jest poważnie zagrożony.

 • W środę Kościół odda cześć św. Apostołowi Bartłomiejowi, który – jak głosi tradycja – poniósł męczeńską śmierć w Armenii. Wsparci przykładem św. Bartłomieja, bądźmy wdzięczni za naszych spowiedników i kierowników duchowych.

 • Comiesięczne spotkanie obrońców życia oraz tych, którzy podjęli duchową adopcję dziecka poczętego odbędzie się w par. św. O.Pio w Białymstoku w czwartek o godz. 18.00

 • W piątek wraz z całym Kościołem w Polsce oddamy cześć NMP w Jej częstochowskim wizerunku. Uwielbiajmy Jezusa za obecność Maryi w naszym chrześcijańskim życiu, za Jasną Górę, za każdą chwilę, którą mogliśmy spędzić w Jej Domu, i za łaski, które nam wyprosiła. Tego dnia u nas Msze św. będą odprawiane o godz.: 6.30; 8.00; 9.30 i 18.00. Z racji Uroczystości w piątek nie ma postu.

 • Alumni AWSD w Białymstoku oraz Wspólnota KAIROS organizują w dniach 26 – 29 sierpnia w domu rekolekcyjnym w Hermanówce, trzydniowe spotkanie dla młodzieży pod nazwą Charyzmatyczne Dni Młodych. Na ostatnie dni wakacji zaproszeni są młodzi ludzie powyżej 16-go roku życia, który pragną ożywienia swojej wiary, spotkania się z wierzącymi rówieśnikami i rozpoczęcia z Panem Bogiem nowego roku szkolnego i akademickiego.

 • Akacja Katolicka naszej Archidiecezji zaprasza wszystkich członków i sympatyków na IV Dni Kultury Katolickiej, które rozpoczną się w piątek w parafii św. Rocha. Za tydzień w tejże parafii odbędą się obchody XV-lecia reaktywowania Akcji Katolickiej połączone z zakończeniem Festiwalu i Sympozjum pod hasłem: „We wspólnocie z Bogiem czy na kocią łapę?”. Program sympozjum jest dostępny w gablocie.

 • Kustosz Sanktuarium i Duszpasterz Seniorów Archidiecezji Białostockiej zapraszają do świętej Wody na doroczne powakacyjne spotkanie w ostatnią sobotę 27 sierpnia. Początek spotkania o godz. 10.00.

 • Tradycją lat ubiegłych, w pierwszych dniach września organizowana jest Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Krypnie. W tym roku po raz 27-y pielgrzymka wyruszy 3 września z Katedry o godz. 7.30. Ukoronowaniem jej będzie uroczysta Msza św. o godz. 18.00 z udziałem wszystkich grup pielgrzymkowych. Można zapisywać się w kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia. Wpisowe wynosi 5 zł, autokar 10 zł.

 • W minionym tygodniu ofiary na prace prowadzone przy naszym sanktuarium i jego utrzymanie złożyły następujące osoby: Franciszka Prószyńska, Joanna Jaśkiewicz i Antoni świetlicki. Bóg zapłać za każdy dar serca.

 • Od jutra poniedziałkowe prośby do św. Wojciecha, we wtorki do św. Antoniego i Judy Tadeusza, w środy do MB Nieustającej Pomocy – wrzucamy do skarbony z lewej strony. Wszystkie kartki w te dni będą zabierane o godz. 17.00.

 • Parafialny Oddział CARITAS organizuje akcję pomocy dzieciom z ubogich rodzin naszej parafii. Dzieci otrzymają wyprawkę szkolną w postaci niezbędnych przyborów potrzebnych w nowym roku szkolnym. Stąd też za tydzień ofiary składane na tacę będą przeznaczone na ten cel.

 •     Młodzież z KSM-u w przedsionku kościoła rozprowadza prasę. Zachęcamy do jej nabywania i lektury w rodzinach naszych.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2024
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.