Wielkość liter

14 sierpnia 2011 r. - XX NIEDZIELA ZWYKŁA
  • W 1950 r. Papież Pius XII ogłosił dogmat o Wniebowzięciu NMP. Jutro świętować będziemy tajemnicę naszej wiary, w której mamy nadzieję kiedyś – tak jak Maryja uczestniczyć. W maryjną uroczystość Wniebowzięcia wpisuje się dziękczynienie rolników za plony ziemi tak trudno zbierane w tym roku. Pomyślmy z zatroskaniem o naszej Ojczyźnie. W naszym kościele Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego. Na każdej Mszy św. zostaną poświęcone plony z naszych działek, a więc: owoce, kwiaty i warzywa.

  • Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny z okazji święta Wojska Polskiego i rocznicy Cudu nad Wisłą odprawiona zostanie w białostockiej Katedrze jutro o godz. 11.00, zaś o godz. 14.00 również w Katedrze zostanie odprawiona Msza św. połączona z obrzędem poświęcenia tegorocznych plonów. Do udziału w nabożeństwie zaproszeni są wszyscy rolnicy i działkowicze, delegacje parafii i innych środowisk z wieńcami dożynkowymi, zespoły ludowe i wszyscy, którzy pragną powierzać Bogu problemy polskiej wsi i rolnictwa.

  • We wtorek w Madrycie rozpoczną się XXVI światowe Dni Młodzieży z udziałem Ojca św. Otoczmy naszą modlitwą tych, którzy wyjeżdżają na to spotkanie, by bezpiecznie dotarli i powrócili pełni łaski Boga.

  • We wtorek wyruszy XIX Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka z Białegostoku do Wilna pod hasłem: „W KOMUNII Z BOGIEM”. Można zapisywać się w par. św. Jadwigi Królowej.

  • Członkowie Kół Żywego Różańca organizują pielgrzymkę do Majewa na odpust parafialny ku czci NMP Częstochowskiej, który będzie obchodzony 28 sierpnia. Można zapisywać się w Biurze Radia Maryja.

  • W minionym tygodniu ofiary na prace prowadzone przy naszym sanktuarium i jego utrzymanie złożyły następujące osoby: Teresa Roszkowska, Weronika Baluk, Wanda Czykier, Agata Kosakowska, Eleonora Kucejko, Wiktoria Fronc Jabłońska, Teresa Parzych, Michalina Cywińska, Irena Ilińska, Klaudia Chomoncik, Marian Czeberczuk i Antoni Zadykowicz. Bóg zapłać za każdy dar serca.

  • Za tydzień III Niedziela miesiąca. Ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na prace budowlane prowadzone w naszej parafii.

  • Caritas w Polsce po raz trzeci pomoże dzieciom po wakacjach wejść z uśmiechem w nowy rok szkolny. W ramach ogólnopolskiej kampanii „Tornister pełen uśmiechów” zapewni aż 10 tys. wyprawek.    Caritas naszej Archidiecezji włącza się w tę akcję. Nasza parafia otrzymała 5 pustych plecaków. Rodziny, które zechcą napełnić jeden taki plecak mogą zgłosić się dzisiaj do zakrystii. Plecak napełniony przyborami szkolnymi proszę przynieść do kancelarii parafialnej w terminie do piątku.

  • Dziś jest rozprowadzany wakacyjny numer naszego miesięcznika parafialnego "Bóg wśród nas". Zamieszczone są w nim informacje z życia parafii, oraz felietony na różne tematy. Zachęcamy do lektury. Miesięcznik rozprowadza młodzież z KSM-u w przedsionku naszego kościoła, po każdej niedzielnej Mszy św.

  • Ukazał się sierpniowy numer naszej Archidiecezji: „Drogi Miłosierdzia”. Czytajmy prasę katolicką.    

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2023
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.