Wielkość liter

7 sierpnia 2011r. - XIX NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Czas wakacji i urlopów staje się doskonałą okazją do pogłębienia praktyk religijnych i świętowania Dnia Pańskiego. Dołóżmy wszelkich starań, abyśmy przy organizacji naszego wypoczynku nie zatracili zdolności świętowania niedzieli.

 • We wtorek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża. Swoje męczeństwo ofiarowała Bogu za naród żydowski. Jest Patronką Europy. Niech świadectwo życia św. Teresy mobilizuje nas do poszukiwania Boga we wszystkim, co nas otacza i co robimy. W środę święto św. Wawrzyńca, diakona, męczennika.

 • Archidiecezjalne Duszpasterstwo Trzeźwości i Osób Uzależnionych jest współorganizatorem I Podlaskiej Biesiady Trzeźwości, która odbędzie się w sobotę w świętej Wodzie, początek o godz. 12.00

 • Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Białymstoku przy współpracy ze Stowarzyszeniem „Rycerstwa Niepokalanej” Archidiecezji Białostockiej przygotowuje wystawę poświęconą św. Maksymilianowi Marii Kolbe. Jej uroczyste otwarcie odbędzie się za tydzień w 70 rocznicę męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana o godz. 12.00 na placu Jana Pawła II przez Białostocką Bazyliką. Otwarcia wystawy dokona Ks. Abp Edward Ozorowski i Prezydent Białegostoku.

 •  Wystawa dotycząca Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego w 110 rocznicę jego urodzin jest otwarta w Książnicy Podlaskiej przy ul. Ryskiej 1 w Białymstoku w Dziale Zbiorów Specjalnych. Można ją obejrzeć w godz. 10.00-17.00 do 17 września.

 • Łączymy się duchowo z pielgrzymami wędrującymi na Jasną Górę. Złota Grupa każdego dnia modli się w kościele na różańcu od godz. 17.15. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 • Trwają Katedralne Koncerty Organowe.  Miłośnicy muzyki organowej będą mogli wysłuchać jej w każdy piątek sierpnia o godz. 19.15.

 • W dniach od 16 do 25 sierpnia odbędzie się XIX Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka z Białegostoku do Wilna pod hasłem: „W KOMUNII Z BOGIEM”. Można zapisywać się  w par. św. Jadwigi Królowej w Białymstoku.

 • Członkowie Kół Żywego Różańca organizują pielgrzymkę do Majewa na odpust parafialny, który będzie 28 sierpnia. Można zapisywać się w Biurze Radia Maryja.

 • W minionym tygodniu ofiary na prace prowadzone przy naszym kościele i utrzymanie kościoła złożyły następujące osoby: Wacława Gabrylewska, Regina Grabowiecka, Romualda Haraszkiewicz, Mirosława Borowska, Klaudia Chomoncik, Jarosław Jurguć  i Grzegorz Suszko. Bóg zapłać za każdy dar serca.

 • W odpowiedzi na apel Komisji ds. Misji, Caritas Polska, oraz Ks. Abp Józef Michalik Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski z polecenia naszego Ks. Abpa Metropolity za tydzień złożymy ofiary na rzecz głodujących w Południowym Sudanie i Erytrei. Nasza pomoc materialna pomoże tamtym ludziom przetrwać najtrudniejszy okres suszy.

 • Dziś jest rozprowadzany wakacyjny numer naszego miesięcznika parafialnego "Bóg wśród nas". Zamieszczone są w nim informacje z życia parafii, oraz felietony na różne tematy a także obszerny wywiad z nowym proboszczem naszej parafii. Zachęcamy do lektury. Miesięcznik rozprowadza młodzież z KSM-u w przedsionku naszego kościoła, po każdej niedzielnej Mszy św.

 • Ukazał się sierpniowy numer naszej Archidiecezji: „Drogi Miłosierdzia”. Białostoccy pielgrzymi są w drodze na Jasną Górę. Teresa Margańska rozmawiała z Ks. Marcinem Kuczyńskim, kierownikiem pielgrzymki. Są też wspomnienia Ks. Jarosława Grzegorczyka z pierwszej pieszej pielgrzymki Białostoczan na Jasną Górę. Tegoroczna pielgrzymka jest już XXV. Czytajmy prasę katolicką.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2023
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.