Wielkość liter

24 lipca 2011r. - XVII NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Trwają wakacje. Naszym modlitwom polecajmy wszystkich wypoczywających, by w miejscach przebywania szukali tego, co mądre i piękne oraz pozostawali wrażliwi na niedzielną Eucharystię.

 • Jutro Kościół czci św. Jakuba Apostoła. Jego grób według tradycji znajduje się w słynnym hiszpańskim sanktuarium Santiago de Compostela. Od IX wieku pielgrzymują tam chrześcijanie z całej Europy, a sam szlak do Santiago stał się symbolem jednoczącej się Europy. Wspominamy też jutro św. Krzysztofa, patrona kierowców. Niech wstawiennictwo tych patronów uczy nas pielgrzymowania i podróżowania dla chwały Bożej. Jutro o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji kierowców. Po Mszy św. również jutro poświęcimy wszystkie pojazdy mechaniczne.

 • Comiesięczne spotkanie obrońców życia oraz tych , którzy podjęli duchową adopcję dziecka poczętego odbędzie się jutro w Turośni Kościelnej o godz. 18.00.

 • We wtorek Kościół wspominać będzie Rodziców NMP: św. Annę i św. Joachima. Otrzymali od Boga wspaniałe powołanie: zrodzenie i wychowanie Maryi na Matkę Syna Bożego. Wykorzystajmy ten dzień na okazanie szczególnej wdzięczności wszystkim babciom, dziadkom i osobom starszym by zawsze mogli cieszyć się szczerą miłością swoich wnuków i poważaniem w każdym środowisku. Tego dnia po Mszy św. o godz. 18.00 w naszym kościele wystąpi Kameralny Zespół Muzyki Dawnej „Aulos” z Białegostoku i Czech.

 • W środę na Mszy św. o godz. 18.00 razem z nami modlić się będzie polski chór z Łotwy. Po Mszy św. odbędzie się krótki koncert.   

 • Trwają Katedralne Koncerty Organowe. Miłośnicy muzyki organowej będą mogli wysłuchać jej w każdy piątek lipca i sierpnia o godz. 19.15.

 • Tegoroczna XXV Jubileuszowa Białostocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę rozpocznie się w sobotę o godz. 6.00 w Bazylice Archikatedralnej. Można zapisywać się do 29 lipca w godz. 17.00-19.00 w Piwnicy Akademickiej przy Katedrze. W naszej parafii zapisujemy do grupy złotej tych, którzy z rożnych powodów nie będą mogli wyruszyć na pątniczy szlak.

 • W dniach od 16 do 25 sierpnia odbędzie się XIX Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka z Białegostoku do Wilna pod hasłem: „W KOMUNII Z BOGIEM”. Można zapisywać się w par. św. Jadwigi Królowej w Białymstoku.

 • Z polecenia Caritas naszej Archidiecezji za tydzień złożymy ofiary na pomoc poszkodowanym przez trąby powietrzne jakie przeszły przez trzy powiaty województwa mazowieckiego.

 • Pani Michalinie Cywińskiej i Pani Irenie Kwaczeniuk dziękujemy za złożoną ofiarę na kościół.

 • Do zimy chcemy wymienić całą instalację grzewczą naszego kościoła i oratorium pod kościołem. Instalacja ta ma już niemal 30 lat i jest przestarzała, a co za tym idzie kosztowna w eksploatacji. Zapraszamy do współpracy sponsorów z naszej parafii.   

 • Ostatnio odeszli od nas do Pana:

 • Zenon Jabłoński - l. 54, ul. Elektryczna

 • Krzysztof Popławski - l. 52, ul. Piasta

 • Andrzej Sokół - l. 41,ul. Branickiego

 • Zygmunt Woroszył - l. 75,ul. Chrobrego

 • Władysława Tatarenko     - l. 91, ul. Mieszka I

 • Janina Gawryło - l. 85,ul. Chrobrego

 • Cecylia Ludwika Swatkowska     - l. 79,ul. Sikorskiego,Zabłudów

 • Kamil Czyżewski - l. 28,ul. Skorupska

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2023
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.