Wielkość liter

19 grudnia 2010 r. 4 - Niedziela Adwentu
  • W piątek - dzień wigilijny. Wieczerza wigilijna ma charakter postny i religijny, dlatego podczas niej powinna być wspólna modlitwa, czytanie Pisma św., śpiewanie kolęd i dzielenie się Opłatkiem wraz ze składaniem sobie nawzajem życzeń. W czasie wieczerzy nie powinno się używać alkoholu. W dzień wigilijny spowiadać będziemy od godz. 6.30 do 12.00 oraz w czasie Mszy św. wieczornej o godz. 16.00. Po tej Mszy św. jak co roku wspólnie podzielimy się opłatkiem z osobami obecnymi w kościele.

  • W sobotę, o północy PASTERKA koncelebrowana przez naszych Księży. Przypomnijmy, że Pasterka transmitowana przez TV z Watykanu, nie zadość czyni uczestnictwu we Mszy św. na I - dzień świąt. W I - dzień świąt odwołujemy Msze św. o godz. 6.30 i 19.15 - poza tym jest porządek niedzielny. Taca zbierana na Pasterce przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia. Również tradycyjnie już na Pasterce śpiewa kolędy chór Uniwersytecki, a po Pasterce krótki koncert Kolęd.

  • W II - dzień świąt, niedziela - porządek nabożeństw jest niedzielny, odwołana zostanie tylko Msza św. o godz. 19.15. Taca - na potrzeby KUL oraz na Centrum Formacji Laikatu w Białymstoku.

  • Opłatki można nabyć dziś po każdej Mszy św. w kancelarii parafialnej oraz przez cały tydzień ale w piątek do godz. 16:00. Za pomoc w rozprowadzaniu Opłatków dziękujemy członkom Rodziny Nazaretańskiej i Straży Honorowej Najświętszego Serca Jezusowego.

  • Wzorem lat ubiegłych Księża będą odwiedzać rodziny katolickie mieszkające na terenie parafii. Kolędę rozpoczniemy zaraz po świętach we, wtorek, środę i czwartek od ul. Warszawskiej, skończymy na ul. Piastowskiej, w połowie lutego zaś w soboty od godz. 9.00 będziemy odwiedzali mieszkańców w małych domach i kamienicach. W ubiegłym roku w ponad 100 domach mieszkanie było zamknięte, na czas Kolędy. W związku z tym informujemy, że po trzech latach takiej nieobecności, wykreślamy tę rodzinę ze spisu parafialnego a w konsekwencji odmawiamy posługi duszpasterskiej, np. pogrzebu w wypadku czyjejś śmierci.

  • Również wzorem lat ubiegłych będziemy prosili o dwie ofiary podczas wizyty duszpasterskiej: Księdzu, jako kolędę oraz ofiary na ukończenie remontów wokół naszego kościoła. A jesteśmy tym razem bardzo mocno zadłużeni. Mieliśmy nadzieję, że otrzymamy dotacje z Funduszu Europejskiego, niestety zawiedliśmy się i dlatego prosimy o hojniejsze ofiary tych, których na to stać! Musimy liczyć tylko na siebie.

  • Dziś OPŁATEK wszystkich grup działających przy naszej parafii. Spotkanie odbędzie się w Oratorium o godz. 16:00.

  • W przedsionku kościoła zbieramy podpisy w sprawie obrony Lasów Państwowych przed prywatyzacją.

  • Pod chórem jest możliwość nabycia prasy katolickiej, także świąteczny numer Bóg wśród nas, oraz bierzemy do domu sianko na stół wigilijny, pod obrus.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2024
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.