Wielkość liter

21 listopada 2010 r. - Uroczystość Chrystusa Króla - 34 Niedziela Zwykła
 • Dzisiaj za pobożne odmówienie „Aktu Poświęcenia Najśw. Sercu Pana Jezusa” można uzyskać odpust zupełny. W naszym kościele „Akt” ten będzie odmówiony po Mszy św. o godz. 11.00, po tej Mszy św. odprawimy ostatnią w tym roku Procesję Eucharystyczną.

 • Przed kościołem dziś zbieramy do puszek ofiary na Pomoc Kościołom Prześladowanym. Natomiast w ub. niedzielę bardzo hojnie wspomogliśmy Misje na Madagaskarze, ofiarowaliście ponad 10 000 zł - pomimo naszych braków i wielkich długów parafialnych, okazaliście wielkie serce, Bóg zapłać. Pan Bóg znajdzie sposób jak Wam to wynagrodzić.

 • Ojciec święty ustanowił dzień 27. XI. środa, - Dniem Modlitwy w intencji Życia Poczętego. W sanktuarium bł. Bolesławy Lament przy ul. Stołecznej 5 odbędzie się Jerycho Różańcowe, 25/26. XI. zaś w środę, 27. XI. o godz. 18:00 odbędzie się Msza św. ekspiacyjna za dzieci nienarodzone.

 • Czwartek, w naszym kościele odbędzie się o godz. 19:30 koncert Chóru Gospelowego z Suwałk. Koncert jest w ramach festiwalu Jesień z Bluesem pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku, koncert jest poświęcony pamięci zmarłym bluesmenom. Zapraszamy.

 • W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent. Jest to czas radosnego przygotowania się do świąt Bożego Narodzenia. Mszę św. „Roratnią” będziemy odprawiali każdego dnia o godz. 7.00 oraz w środy i soboty, godz. 18:00.

 • W naszym kościele, w przyszłą niedzielę, w ramach Międzynarodowego Festiwalu „Laboratorium Muzyki Współczesnej” w Białymstoku, odbędzie się o godz. 16:00 koncert, w którym weźmie udział chór Opery i Filharmonii Podlaskiej pod dyr. Wioletty Bieleckiej. W programie utwory: Marii Boreckiej Artura Cieślaka, Marka Jasińskiego i Wojciecha Kilara. Wstęp jest wolny.

 • W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe dla Nauczycieli. Początek o godz. 19:00 w kaplicy SS. Pasterzanek, ul. Orzeszkowej 5.

 • Rekolekcje Parafialne rozpoczniemy w III Niedzielę Adwentu, 12. XII.

 • Policja Podlaska ostrzega przed oszustami, na szkodę osób starszych zwłaszcza samotnie mieszkających. Oszuści np. chcą sprawdzić instalacje, pobierają opłaty za abonament telewizyjny lub przynoszą zapomogi a nawet zbierają pieniądze na budowę świątyni. Bądźmy ostrożni, powiadamiajmy policję o podejrzanych osobach.

 • Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży organizuje Mikołajkową Loterię Fantową - za 2 tygodnie, 5. XII. W związku z tym, zachęcamy do przynoszenia pluszaków, zabawek czy książek na fanty do loterii. Fanty możemy przynosić do zakrystii po Mszach św. lub do kancelarii parafialnej.

 • Dziś idziemy do urn wyborczych, jest to nasz obowiązek patriotyczny i moralny. Aż czterech naszych parafian kandyduje w tych wyborach. Wybieramy według sumienia, najlepszych. Nasz parafianin Zbigniew Klimaszewski napisał o współczesnych partiach „Poradnik Polityczny” będzie można w przyszłą niedzielę tę książkę nabyć.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2024
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.