Wielkość liter

7 listopada 2010 r. - 32 Niedziela Zwykła
  • Dziś, 7 listopada, rozpoczynamy Nowennę Opieki NMP Matki Miłosierdzia. Przez 9 kolejnych dni w Katedrze o godz. 18:00 na wspólną modlitwę przed Obrazem Matki Bożej Miłosierdzia gromadzą się wierni z poszczególnych parafii Archidiecezji. Nasza parafia została zaproszona na jutro, 8 listopada, ze znakiem parafialnym wychodzimy całą grupą z przed kościoła o godz. 17:30. Prosimy Bractwo św. Wojciecha i młodzież z KSM- u o zaopiekowanie się Znakiem.

  • Dziś także, po Mszy św. o godz. 8:00 spotyka się małżeńskie K.Ż.R. po Mszy o godz. 9:30 spotkanie młodzieży gimnazjalnej z klas I, w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania, zaś po Mszy św. o 11:00 spotkanie wszystkich Kółek Żywego Różańca.

  • W środę po Mszy wieczornej spotkanie formacyjne wolontariuszy CARITASU.

  • W najbliższy czwartek, 11.XI. obchodzimy święto Odzyskania Niepodległości. W naszych modlitwach powierzamy Bogu naszą Ojczyznę, pamiętając również o poległych w obronie Jej wolności. Na Mszy św. o godz. 18.00 śpiewać będzie chór Uniwersytetu w Białymstoku pod dyrekcją p. prof. Edwarda Kulikowskiego. Po Mszy św. odbędzie się w kościele, z okazji 92 - rocznicy odzyskania Niepodległości, tradycyjny koncert pieśni patriotycznych. Z a p r a s z a m y . . . A w dniu święta okna i balkony dekorujemy flagami narodowymi.

  • Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży przy naszej Parafii zaprasza na podziwianie wystawy na temat: „Drogi Białegostoku ku niepodległości” w przedsionku kościoła, w dniach 11 - 14. XI. Również KSM zaprasza na spotkanie z Ks. Andrzejem Brzozowskim - egzorcystą, w piątek, 12. XI. o godz. 19:00 w Oratorium.

  • Stowarzyszenie „Otwarty Dom” już po raz 21 - y zaprasza dzieci polskie z domów Dziecka na Litwie na święta Bożego Narodzenia w terminie od 21. XII. - 2. I. 2011 r. Zebranie zainteresowanych rodzin odbędzie się 17 listopada o godz. 17:00 przy ul. Berlinga 8. Bliższe informacje w kancelarii parafialnej.

  • W przyszłą niedzielę przyjeżdża do nas O. Jerzy Wilk, kamilianin i wygłosi kazanie o tematyce misyjnej.

  • Również w przyszłą niedzielę na prośbę Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Białostockiej przed kościołem będą zbierane podpisy o poparcie projektowi ustawy: „O uchylenie ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie i zmianie niektórych innych ustaw”. Za pomoc w zbieraniu podpisów dziękujemy członkom Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i Akcji Katolickiej. Do złożenia ważnego podpisu potrzebny jest PESEL.

  • Za 2 tygodnie będziemy zbierali ofiary przed kościołem na Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Będzie to nasza solidarność z kościołem prześladowanym w świecie.

  • Czytajmy prasę katolicką: ukazał się następny numer miesięcznika parafialnego „Bóg wśród nas” oraz miesięcznik diecezjalny Drogi Miłosierdzia.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2024
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.