Wielkość liter

21 kwietnia 2024 r. - IV NIEDZIELA WIELKANOCNA
 • Dzisiaj o godz. 12.30 Msza Św. dzieciom i rodzicom Klas III-cich. Po Mszy Św. katecheza w kościele, natomiast w Oratorium pod kościołem młodzież przed bierzmowaniem.
 • W Ewangelii czwartej już Niedzieli Wielkanocy słyszymy, jak Pan Jezus porównuje się do pasterza miłującego i troszczącego się o owce. Dlatego tę niedzielę nazywamy Niedzielą Dobrego Pasterza, przypada w nią Światowy Dzień Modlitw o Powołania i rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Módlmy się, by nie brakowało gorliwości i apostolskiego zapału wśród kapłanów i osób zakonnych oraz o to, by nie zabrakło robotników w Winnicy Pana. W tym tygodniu przed wieczorną Eucharystią zapraszamy na wspólną modlitwę za powołanych i o święte powołania do służby Bożej.
 • Tak jak w ubiegłym roku, tak i w tym nasz parafialny Odpust ku czci Św. Wojciecha, poprzedzi FESTYN, który będzie dzisiaj od godz. 13.30. W programie festynu odpustowego m.in. Koncert polskich przebojów w wykonaniu piosenkarki Marii Wiśniewolskiej, gry i zabawy dla dzieci, poczęstunek bigosem,watą cukrową, popcornem – to wszystko za darmo. Już dzisiaj dziękujemy Stowarzyszeniu Nasze Bojary i Państwu Klimaszewskim za zorganizowanie festynu, za sponsorowanie i ofiarowane ławki i krzesła. Serdecznie zapraszamy.
 • Zapraszamy małżeństwa chętne do włączenia się w powstający krąg Domowego Kościoła przy naszej parafii na spotkanie dzisiaj o 17:00 w Oratorium. Domowy Kościół jest to rodzinna gałąź Ruchu Światło - Życie
 • We wtorek obchodzić będziemy Uroczystość Św. Wojciecha, biskupa, męczennika, patrona Polski i naszej Parafii. Znajdźmy w codziennym zabieganiu czas na spotkanie z Chrystusem we Mszy Św. i na modlitwę w intencji naszej umiłowanej ojczyzny. To będzie nasz Odpust parafialny. Msze Św. o godz. 6.30; 8.00; 9.30; 16.30 i 18.00. Tego dnia oddamy cześć relikwiom Św. Wojciecha. Jak każdego roku Ks. Abp Metropolita Józef Guzdek udzieli sakramentu Bierzmowanie młodzieży klas I-szych szkół średnich z naszej Parafii. BIERZMOWANIE młodzieży będzie o godz. 18.00. Po każdej Mszy Św. pod chórem księża będą przyjmować intencje na Msze Św. składkowe, które będą odprawiane w poniedziałki o godz. 18.00. We wtorek kancelaria NIECZYNNA.
 • W czwartek przypada święto Św. Marka Ewangelisty, które jest tradycyjnym dniem modlitwy o urodzaje. Chociaż specjalne dni modlitw o dobre urodzaje i za kraje głodujące przypadają w szóstym tygodniu okresu paschalnego, chciejmy w codziennej, osobistej modlitwie prosić dobrego Boga, by pobłogosławił wszelkie ludzkie wysiłki, aby one przyniosły obfity plon i owoc i aby nikomu nie brakowało codziennego chleba.
 • W czwartek o godz. 18.30 comiesięczne spotkanie biblijne odbędzie się w oratorium pod kościołem.
 • Grono Przyjaciół Seminarium Duchownego zaprasza na różaniec od dzisiaj przez cały tydzień do soboty. Jest to 61. Światowy Tydzień Modlitw o Powołania. Modlić się będziemy od godz. 17.15.
 • Zbliża się też peregrynacja Obrazu Matki Bożej Patronki Robotników i Solidarności na terenie regionu podlaskiego. Obraz przybędzie do nas 4 maja o godz. 17.45 i będzie do 11 maja do godz. 17.45. Na te dni będzie zawieszone nabożeństwo majowe przy Krzyżu na osiedlu. Gromadzić się będziemy przy Obrazie po Mszach Św. wieczornych adorując w ciszy lub prowadząc rozważania przez poszczególne grupy. Czuwanie każdego dnia będziemy kończyli Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00. Obraz przybędzie do nas z Parafii Matki Bożej Fatimskiej. Więcej ustaleń będzie po naszym Odpuście.
 • Jeszcze mamy kilka numerów „Dróg Miłosierdzia”. Serdecznie polecamy.
 • Zapraszamy do scholi dziecięcej, próby w każdą Niedzielę o 11:30 potem dzieci śpiewają na Mszy Św. o 12:30. Każdy jest mile widziany. A także zachęcamy chłopców do służby przy ołtarzu. Zapisy u ks Piotra.
 • Rozpoczął się także czas Komunii Świętej wielkanocnej, który potrwa aż do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego (Niedzieli Trójcy Świętej). Przypominamy o przykazaniu kościelnym o powinności skorzystania raz w roku z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii Świętej w okresie wielkanocnym. Każdego dnia przed i podczas Mszy jest możliwość skorzystania ze spowiedzi św. Na te największe chrześcijańskie święta oczyśćmy nasze serca, uczyńmy je gotowymi na przyjęcie Zmartwychwstałego Pana.
 • Zapraszamy nowe osoby do Akcji Katolickiej, Bractwa Św. Wojciecha i wielu innych grup w parafii. W ogłoszeniach parafialnych na stronie naszej parafii są informacje na temat 20 grup przy naszej parafii.
 • Intencje mszalne na 2025 rok będziemy przyjmować po odpuście parafialnym Św. Wojciecha.
 • Dziękujemy za wczorajsze sprzątanie kościoła. Mieli sprzątać rodzice 70 osobowej grupy młodzieży, która we wtorek przyjmie Sakrament Bierzmowania. Niestety przyszły tylko dwie mamy. W sobotę na godz. 8.00, zapraszamy mieszkańców przy ul. Chrobrego 5E i 5 F.
 • Zapisujemy dzieci do procesji. Chętne osoby mogą zgłaszać się do kancelarii parafialnej. Zadbajmy o naszą procesję. Czekamy także na dzieci w wieku przedszkolnym. Opiekunką Białej Procesji jest Pani Anna Bańkowska.
 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszym kościele wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 9 rodzin oraz od 25 osób z kart płatniczych na ofiaromacie. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE MODLI SIĘ ZA OFIARODAWCÓW.
 • Solenizantom i Jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o modlitewnej pamięci. Modlitwą otaczamy również tych Parafian, którzy odeszli w ostatnim czasie do wieczności, jak i ich rodziny.
 • W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • We wtorek – św. Wojciech, biskup Pragi oraz misjonarz na Węgrzech, a także w Polsce, który wyruszył z misją ewangelizacyjną do pogańskich Prus, gdzie poniósł śmierć męczeńską.
 • W czwartek – św. Marek, Ewangelista, towarzyszący najpierw Apostołowi Pawłowi w jego misyjnych podróżach, a potem Szymonowi Piotrowi, którego katechezę spisał w swojej Ewangelii.
 • A oto spotkania poszczególnych klas, przygotowujące do I Komunii Św.:
 • Dzieci klas I-szych Szkoły Podstawowej mają Mszę Św. w I-szą Niedzielę miesiąca X; XII; II; IV i VI o godz. 12.30. Po Mszy Św. katecheza w kościele przygotowująca do I Komunii Św.. Opiekunem jest Ks. Piotr Szmigielski
 • Dzieci Klas II-gich Szkoły Podstawowej mają Mszę Św. w II-gą Niedzielę miesiąca X; XII; II; IV i VI o godz. 12.30. Po Mszy Św. katecheza w kościele przygotowująca do I Komunii Św.. Opiekunem jest Ks. Piotr Szmigielski
 • Dzieci klas III-cich Szkoły Podstawowej mają Mszę Św. w III-cią Niedzielę miesiąca X; XI; XII; I; II; III i IV o godz. 12.30. Po Mszy Św. katecheza w kościele przygotowująca do I Komunii Św. Opiekunem jest Ks. Piotr Szmigielski
 • I KOMUNIA ŚW. dzieci klas III- cich będzie 19 maja o godz. 9.30 grupa I i o godz. 12.30 grupa II.
 • Bardzo prosimy, aby kartony przynoszone do nas jako makulatura – były składane na PŁASKO.
 • GROMNICE można u nas nabywać przez cały rok, na parterze plebanii u Pani Teresy.
 • Zapraszamy wszystkie chętne osoby do grup jakie są przy naszej parafii. W I Niedzielę miesiąca Koła Żywego Różańca Małżeństw mają Mszę Św. o godz. 11.00. Po niej spotkanie formacyjne w Oratorium pod kościołem.
 • Rycerstwo Niepokalanej w II Niedzielę miesiąca ma Mszę Św. o godz. 8.00. Po niej spotkanie formacyjne w Oratorium pod kościołem.
 • We wtorki Odnowa w Duchu Św. ma Mszę Św. wieczorną, po niej spotkanie formacyjne w Oratorium, albo Adoracja Najśw. Sakramentu w kościele.
 • W każdą środę Rodziny Nazaretańskie mają Mszę Św. wieczorną, po której jest spotkanie formacyjne w sali pod kościołem, obok Oratorium.
 • Akcja Katolicka ma Mszę Św. wieczorną w każdą I-szą środę miesiąca. Po Mszy Św. spotkanie formacyjne w sali konferencyjnej na plebanii.
 • Grono Przyjaciół Seminarium Duchownego i Radio Maryja ma Mszę Św. wieczorną w każdy I-szy czwartek miesiąca. Po Mszy Św. spotkanie formacyjne w Biurze Radia Maryja pod kościołem.
 • III Zakon Św. Franciszka ma Mszę Św. o godz. 8.00 w III Niedzielę miesiąca. Po Mszy Św. spotkanie formacyjne w Oratorium pod kościołem.
 • Straż Honorowa NSPJ ma Mszę Św. w I piątek miesiąca o godz. 18.00. Po Mszy Św. spotkanie formacyjne pod kościołem w sali obok Oratorium.
 • Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, zaprasza wszystkich parafian na Adorację wynagradzającą Sercu Jezusowemu, w każdy piątek miesiąca o godz. 17.00. Natomiast w ostatni piątek miesiąca na Mszę Św. wieczorną, po której jest spotkanie formacyjne w sali obok Oratorium pod kościołem.
 • Zapraszamy mężczyzn do Bractwa Św. Wojciecha. Bractwo to jest stróżem relikwii Św. Wojciecha. Członkowie Bractwa uczestniczą we Mszy Św. wieczornej w każdy poniedziałek. Zainteresowani mogą zgłaszać się do Ks. Proboszcza.
 • Przypominamy, że Chrzty w naszej parafii są w każdą Niedzielę o godz. 11.00. Zwyczajowo w ciągu miesiąca od urodzenia dziecka, należy je ochrzcić. Prosimy zgłaszać dzieci w kancelarii. Nie odkładajmy Chrztu na późniejszy termin.
 • Pragniemy serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek w świątyni na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza Waszą hojność swoim błogosławieństwem.
 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2024 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2024 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.
 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. ZACHĘCAMY ZAKŁADY PRACY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W TEJ AKCJI. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. KARTONY SKŁADAJMY NA PŁASKO. BÓG ZAPŁAĆ.
 • Czy można uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej w sobotę wieczorem? Kościół o sposobie spełnienia obowiązku uczestniczenia we Mszy św. wypowiada się w kanonie 1248 Kodeksu Prawa Kanonicznego. Czytamy tam takie słowa: „Nakazowi uczestniczenia we Mszy św. czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim, bądź w sam dzień świąteczny, bądź też wieczorem dnia poprzedzającego". W soboty zapraszamy szczególnie tych, którzy z różnych przyczyn NIE MOGĄ uczestniczyć we Mszy Św. sprawowanej w Niedzielę. U nas wieczorna Msza Św. w każdą sobotę o godz. 18.00 jest odprawiana według formularza niedzielnego.
 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2024
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.