Wielkość liter

Sprawozdanie ks. Proboszcza - rok 2023

Zapraszam do zapoznania się ze sprawozdaniem z prac wykonanych w naszym kościele w roku 2022

ks. Jan Wierzbicki, Proboszcz Parafii św. Wojciecha w Białymstoku

A oto sprawozdanie z prac wykonanych w ciągu minionego roku:

 • w styczniu w presbiterium zostało zamontowane oświetlenie nowej generacji – ledowe. Na dachu kościoła usunięto poważną usterkę po kryciu kościoła po pożarze sprzed 10 lat.

 • w lutym w  dalszym ciągu były montowane światła ledowe w kościele. W budynku za kościołem jeszcze trwały prace wykończeniowe poszczególnych pomieszczeń.

 • w marcu nadal prace koncentrowały się w wykończeniu pomieszczeń w budynku za  kościołem. W kościele elektrycy zmieniali następne oświetlenia na ledowe.

 • w kwietniu wychodząc naprzeciw potrzebom naszych parafian, zakupiliśmy ofiaromat w celu korzystania z kart płatniczych.

 • w maju w dalszym ciągu trwały prace wykończeniowe w budynku za kościołem.

 • w czerwcu cały czas trwały prace w budynku za kościołem.

 • w lipcu po wyjeździe Ks. Adama, zostało odnowione mieszkanie Ks. Leszkowi. Otrzymaliśmy zgodę Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków na renowację ogrzewania kościoła z zastosowaniem rekuperacji. Rozpoczęły się prace.

 • w sierpniu trwały prace w salach pod kościołem przy modernizacji ogrzewania kościoła i sal przyległych. Również w budynku za kościołem.

 • we wrześniu nadal trwały prace wykończeniowe w budynku za kościołem. Zakupiliśmy beczki na deszczówkę.

 • w październiku rozpoczęły się prace przy elewacji budynku za kościołem.

 • w listopadzie  nadal trwały prace elewacyjne

 • w grudniu  w miarę dogodnych warunków atmosferycznych były kontynuowane prace przy elewacji budynku.

To wszystko wykonaliśmy dzięki ofiarności naszych parafian na tacę, ofiarom indywidualnym składanym w tygodniu w kancelarii i wpłatom na konto naszej parafii.  Bóg zapłać za każdy dar serca. Do wydatków jakie ponosi parafia każdego roku należy też dodać koszty energii elektrycznej, wody i ogrzewania trzech budynków: kościół, plebania i budynek za kościołem. Sprawy finansowe są przedstawiane przeze mnie na posiedzeniu Rady Parafialnej i Ekonomicznej.
Podczas kolędy jak każdego roku, rodziny naszej parafii składają dwie ofiary – jedną księdzu na kolędę, drugą na kościół. Przed nami wiele roboty. O innych pracach będziemy informować na bieżąco w internecie, a za rok w kolejnym sprawozdaniu. Za złożone ofiary w czasie kolędy już dzisiaj wszystkim bardzo dziękujemy. Potwierdzeniem złożonej ofiary na kościół, będzie przysłanie przez Ks. Proboszcza – pisemnego podziękowania. Obowiązkiem kapłana jest wpisanie do kartoteki parafialnej  w obecności ofiarodawcy złożonej ofiary na potrzeby  parafii.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2024
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.