Wielkość liter

17 grudnia 2023r. - III NIEDZIELA ADWENTU
 • Rozpoczęliśmy REKOLEKCJE ADWENTOWE. Zaplanujmy tak nasze zajęcia, aby wziąć udział w spotkaniach rekolekcyjnych. Dzisiaj Msze Św. w porządku niedzielnym. Jutro i we wtorek Msze Św. o godz.: 6.30; 8.00; 9.30 i 18.00. Skorzystajmy ze spowiedzi rekolekcyjnej i nie odkładajmy jej na ostatnie dni Adwentu. Plan rekolekcji jest dostępny na plakatach i stronie internetowej naszej parafii. We wtorek na zakończenie rekolekcji będzie możliwość zyskania odpustu zupełnego na zwyczajnych warunkach.
 • „Radujcie się w Panu!” – słowa antyfony na wejście wskazują, że dzisiejsza Niedziela to Niedziela radości, że Pan już jest blisko, że już przychodzi, by nam udzielić swoich darów. Nawet kolor szat liturgicznych jest dzisiaj jakby jaśniejszy, weselszy, bo nie fioletowy, tylko różowy. Otwierajmy się na przychodzącego Pana, który pragnie towarzyszyć naszej codzienności. Niech w tym nam pomoże oczyszczenie naszych serc w spowiedzi świętej, do której przystąpić można każdego dnia przed [i podczas] Eucharystii.

 • W trzecim tygodniu adwentowego czuwania i oczekiwania jesteśmy wszyscy zaproszeni do szczególnej modlitwy o chrześcijańskie życie rodzin. Wszystkich, którzy chcą włączyć w to błaganie, zapraszamy w tygodniu na Roraty.

 • Dzisiaj na Mszy Św. o godz. 12.30 będzie błogosławieństwo matek oczekujące potomstwa.

 • Dzisiaj klasy III-cie szkoły podstawowej mają Mszę Św. o godz. 12.30, a po niej katecheza w kościele, przygotowująca do I Komunii Św.

 • Trwa Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. W ciągu tygodnia spotykamy się na Mszy Św. Roratnej każdego dnia, o godz. 6.30. W środy dodatkowe roraty o godz. 7.00 z udziałem młodzieży III i VIII LO. Serdecznie wszystkich zapraszamy; szczególnie dzieci, by przychodziły z lampionami.

 • Pod chórem Parafialny Zespół CARITAS, rozprowadza świece WIGILIJNEGO DZIEŁA POMOCY DZIECIOM. Niech na każdym wigilijnym stole stanie taka świeca.

 • Przy ołtarzu Matki Bożej jest ustawiony KOSZ na: żywność, środki czystości i słodycze. Wolontariusze naszego Oddziału CARITAS proszą, by nie przynosić odzieży.

 • Przypominamy, by na naszym wigilijnym stole był poświęcony opłatek, a nie kupiony w galerii handlowej. W wigilijny wieczór chrześcijańska rodzina łamie się poświęconym białym chlebem. Zapakowany komplet jest przygotowany na 20 osobową rodzinę. Opłatki do szkół i zakładów pracy są do nabycia osobiście u Ks. Proboszcza W każdą Niedzielę OPŁATKI będą rozprowadzane w kancelarii, zaś w dni powszednie na parterze plebanii. Złożone dobrowolne ofiary będą przeznaczone na nowe nagłośnienie naszego kościoła. Ks. Proboszcz nikogo nie upoważnił do noszenia opłatków po domach. Bądźmy czujni.

 • Jak co roku, żłóbek i choinki będziemy przystrajać 22 grudnia, czyli w najbliższy piątek o godz. 9.00. Serdecznie zapraszamy wiele osób do pomocy. Będzie sporo pracy.

 • Trwają przygotowania do zmiany nagłośnienia naszego kościoła. W styczniu będą prowadzone specjalne pomiary wnętrza kościoła, zaś w lutym montaż nagłośnienia. Tegoroczne ofiary złożone przy opłatkach i w czasie kolędy - na Kościół, będą przeznaczone na ten cel. Prosimy o cierpliwość i zrozumienie.

 • Zapraszamy nowe osoby do Akcji Katolickiej, Bractwa Św. Wojciecha i wielu innych grup w parafii. W ogłoszeniach parafialnych na stronie naszej parafii są informacje na temat 20 grup przy naszej parafii.

 • Białostoccy harcerze serdecznie zapraszają na uroczyste przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju. Uroczystość odbędzie się w sobotę i rozpocznie się Mszą Św., która zostanie celebrowana o godz. 16.00 w Archikatedrze Białostockiej. Następnie, o godzinie 17.00, na Placu św. Jana Pawła II, od płomienia przywiezionego z Betlejem zostanie rozpalone ognisko. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Białegostoku na wspólne przyjęcie Światła i podzielenie się opłatkiem. Zachęcamy do zabrania ze sobą lampionu, aby płomień mógł dotrzeć do naszych domów.

 • W przyszłą Niedzielę wigilia Bożego Narodzenia ze szczególnie przeżywanym wieczorem. Tradycyjnie w wigilijną Niedzielę zachowajmy POST. Za tydzień Msze Św. będą o godz. 6.30; 8.00; 9.30; 11.00 i ostatnia o 12.30. Nie będzie Mszy Św. o godz. 18.00 i 19.15. Zacznijmy wieczorną celebrację wieczerzy wigilijnej w gronie rodziny, odczytaniem fragmentu Pisma Św. o Narodzeniu Pana Jezusa z Ewangelii Św. Łukasza, wspólną modlitwą, wzajemnym pojednaniem, przełamaniem się poświęconym opłatkiem i złożeniem serdecznych życzeń. A po niej przyjdźmy na Pasterkę o północy.

 • Caritas Archidiecezji Białostockiej zaprasza osoby samotne i potrzebujące na Wigilię, która odbędzie się za tydzień o godz. 14.00 w Zespole Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia przy ul. Kościelnej.

 • Msze Św. w dzień Narodzenia Pańskiego o godz. 8.00; 9.30; 11.00; 12.30 i 18.00. Nie będzie Mszy Św. o godz. 19.15.

 • W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia Msze Św. o godz.: 6.30; 8.00; 9.30; 11.00; 12.30 i 18.00

 • Zbliża się WIZYTA DUSZPASTERSKA zwana Kolędą. Plan kolędy jest na plakatach pod chórem, przy kancelarii i na stronie internetowej naszej parafii. Nowe rodziny, które zamieszkały u nas w parafii, prosimy by zgłaszały się w tych dniach do kancelarii, w celu założenia nowej kartoteki parafialnej.

 • Dziękujemy za wczorajsze sprzątanie kościoła. Wyjątkowo w piątek zapraszamy do sprzątania kościoła, po pracach przy żłóbku, mieszkańców bloków przy ul. Modlińskiej 6; 10; 12.

 • Solenizantom i jubilatom tego tygodnia przekazujemy nasze serdeczności i życzenia.

 • Zapisujemy dzieci do procesji. Chętne osoby mogą zgłaszać się do kancelarii parafialnej. Zadbajmy o naszą procesję. Czekamy także na dzieci w wieku przedszkolnym. Opiekunką Białej Procesji jest Pani Anna Bańkowska.

 • Zapraszamy dzieci i młodzież na spotkania oazy/duszpasterstwa młodych. Jeżeli poszukujesz miejsca, gdzie będziesz mógł poznać bliżej Pana Boga, nowe osoby, dobrze spędzić czas to jest to zaproszenie dla Ciebie. Zapraszamy do IV klasy szkoły podstawowej.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszym kościele wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 12 rodzin oraz od 25 osób z kart płatniczych na ofiaromacie. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE MODLI SIĘ ZA OFIARODAWCÓW.

 • Nasi księża udadzą się do chorych z posługą sakramentalną w sobotę od godz. 10.00. Chorych zgłaszamy w kancelarii i zakrystii.

 • W dniach 3-10 czerwca 2024 roku będzie organizowana samolotowa pielgrzymka do Włoch. Program, szczegóły, zapisy i więcej informacji u ks. Piotra.

 • BIERZMOWANIE młodzieży klas I-szych szkół średnich, w przyszłym roku będzie w dniu naszego dorocznego Odpustu ku czci Św. Wojciecha – 23 kwietnia o godz. 18.00. Katechezy przed Bierzmowaniem, odbywają się w każdą IV Niedzielę miesiąca. O godz. 12.30 Msza Św., po niej katecheza w kościele.

 • A oto spotkania poszczególnych klas, przygotowujące do I Komunii Św.:

 • Dzieci klas I-szych Szkoły Podstawowej mają Mszę Św. w I-szą Niedzielę miesiąca X; XII; II; IV i VI o godz. 12.30. Po Mszy Św. katecheza w kościele przygotowująca do I Komunii Św.. Opiekunem jest Ks. Piotr Szmigielski

 • Dzieci Klas II-gich Szkoły Podstawowej mają Mszę Św. w II-gą Niedzielę miesiąca X; XII; II; IV i VI o godz. 12.30. Po Mszy Św. katecheza w kościele przygotowująca do I Komunii Św.. Opiekunem jest Ks. Piotr Szmigielski
 • Dzieci klas III-cich Szkoły Podstawowej mają Mszę Św. w III-cią Niedzielę miesiąca X; XI; XII; I; II; III i IV o godz. 12.30. Po Mszy Św. katecheza w kościele przygotowująca do I Komunii Św. Opiekunem jest Ks. Piotr Szmigielski
 • I KOMUNIA ŚW. dzieci klas III- cich będzie 19 maja o godz. 9.30 grupa I i o godz. 12.30 grupa II.
 • Bardzo prosimy, aby kartony przynoszone do nas jako makulatura – były składane na PŁASKO.

 • GROMNICE można u nas nabywać przez cały rok, na parterze plebanii u Pani Teresy.

 • Zapraszamy wszystkie chętne osoby do grup jakie są przy naszej parafii. W I Niedzielę miesiąca Koła Żywego Różańca Małżeństw mają Mszę Św. o godz. 11.00. Po niej spotkanie formacyjne w Oratorium pod kościołem.

 • Rycerstwo Niepokalanej w II Niedzielę miesiąca ma Mszę Św. o godz. 8.00. Po niej spotkanie formacyjne w Oratorium pod kościołem.

 • We wtorki Odnowa w Duchu Św. ma Mszę Św. wieczorną, po niej spotkanie formacyjne w Oratorium, albo Adoracja Najśw. Sakramentu w kościele.

 • W każdą środę Rodziny Nazaretańskie mają Mszę Św. wieczorną, po której jest spotkanie formacyjne w sali pod kościołem, obok Oratorium.

 • Akcja Katolicka ma Mszę Św. wieczorną w każdą I-szą środę miesiąca. Po Mszy Św. spotkanie formacyjne w sali konferencyjnej na plebanii.

 • Grono Przyjaciół Seminarium Duchownego i Radio Maryja ma Mszę Św. wieczorną w każdy I-szy czwartek miesiąca. Po Mszy Św. spotkanie formacyjne w Biurze Radia Maryja pod kościołem.

 • III Zakon Św. Franciszka ma Mszę Św. o godz. 8.00 w III Niedzielę miesiąca. Po Mszy Św. spotkanie formacyjne w Oratorium pod kościołem.

 • Straż Honorowa NSPJ ma Mszę Św. w I piątek miesiąca o godz. 18.00. Po Mszy Św. spotkanie formacyjne pod kościołem w sali obok Oratorium.

 • Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, zaprasza wszystkich parafian na Adorację wynagradzającą Sercu Jezusowemu, w każdy piątek miesiąca o godz. 17.00. Natomiast w ostatni piątek miesiąca na Mszę Św. wieczorną, po której jest spotkanie formacyjne w sali obok Oratorium pod kościołem

 • Zapraszamy mężczyzn do Bractwa Św. Wojciecha. Bractwo to jest stróżem relikwii Św. Wojciecha. Członkowie Bractwa uczestniczą we Mszy Św. wieczornej w każdy poniedziałek. Zainteresowani mogą zgłaszać się do Ks. Proboszcza.

 • Przypominamy, że Chrzty w naszej parafii są w każdą Niedzielę o godz. 11.00. Zwyczajowo w ciągu miesiąca od urodzenia dziecka, należy je ochrzcić. Prosimy zgłaszać dzieci w kancelarii. Nie odkładajmy Chrztu na późniejszy termin.

 • Pragniemy serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek w świątyni na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza Waszą hojność swoim błogosławieństwem.

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2023 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2023 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. ZACHĘCAMY ZAKŁADY PRACY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W TEJ AKCJI. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. KARTONY SKŁADAJMY NA PŁASKO. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Czy można uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej w sobotę wieczorem? Kościół o sposobie spełnienia obowiązku uczestniczenia we Mszy św. wypowiada się w kanonie 1248 Kodeksu Prawa Kanonicznego. Czytamy tam takie słowa: „Nakazowi uczestniczenia we Mszy św. czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim, bądź w sam dzień świąteczny, bądź też wieczorem dnia poprzedzającego". W soboty zapraszamy szczególnie tych, którzy z różnych przyczyn NIE MOGĄ uczestniczyć we Mszy Św. sprawowanej w Niedzielę. U nas wieczorna Msza Św. w każdą sobotę o godz. 18.00 jest odprawiana według formularza niedzielnego.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2024
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.