Wielkość liter

5 listopada 2023 r. - XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Dziś I-sza Niedziela miesiąca. Po każdej Mszy Św. Adoracja Najświętszego Sakramentu. Nie wychodźmy z kościoła bez Bożego błogosławieństwa. Dzisiaj nie będzie Procesji Eucharystycznej. W ostatnią Niedzielę roku liturgicznego Procesja będzie 26 listopada w Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.

 • Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 9.30 spotkanie mężczyzn do służenia przy Ołtarzu. Serdecznie zapraszamy.

 • Dzisiaj też I-sza próba Scholi o godz. 11.30. Schola zawsze będzie śpiewać na Mszy Św. o godz. 12.30.

 • Przyjmujemy na WYPOMINKI. Kartki są dostępne na stronie internetowej naszej Parafii w zakładce WYPOMINKI’2023. Przypominamy – imiona zmarłych piszemy w pierwszym przypadku. Wypominki będą czytane jeszcze tylko dzisiaj.

 • Dzisiaj Msza Św. o godz. 19.15 z udziałem Klubu Inteligencji Katolickiej. W środę o godz. 18.00 Msza Św. również z udziałem KIK-u oraz wypominki za zmarłych członków Klubu i spotkanie w Oratorium pod kościołem.

 • Msza Św. za zmarłych biskupów i prezbiterów Archidiecezji Białostockiej zostanie odprawiona w poniedziałek, 6 listopada, o godz. 18.00 w Archikatedrze białostockiej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 • Przypominamy, że do 8 listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować dar odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji, spełniwszy pozostałe zwykłe warunki odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego.

 • Od jutra rozpoczynamy odprawianie Mszy Św. składkowych z tegorocznego odpustu parafialnego ku czci naszego Patrona Św. Wojciecha.

 • We wtorek w naszej Katedrze rozpoczyna się NOWENNA OPIEKI ku czci NMP Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia. Nasza parafia uczestniczy w I-szym dniu Nowenny. Do Katedry udajemy się indywidualnie na Mszę Św. o godz. 18.00. Starajmy się, by nas było jak najwięcej. Przypominamy – najbliższy wtorek.

 • W czwartek, świętujemy Rocznicę Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. To święto podpowiada nam, że jesteśmy cząstką jednego wielkiego Kościoła powszechnego. Nazwa „rzymskokatolicki” wskazuje na szczególne znaczenie, jakie pełni w nim Rzym. Bazylika Laterańska jest katedrą Rzymu i matką wszystkich kościołów świata. Przez tysiąc lat koncentrowało się przy niej życie Kościoła i nawet kiedy wybudowano bazylikę nad grobem św. Piotra Apostoła na Watykanie, Bazylika Laterańska zachowała status katedry biskupa Rzymu. Do dziś nad wejściem do Bazyliki Laterańskiej znajduje się łaciński napis: „Matka i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata”.

 • W czwartek odbędzie się spotkanie formacyjne Grona Przyjaciół Seminarium Duchownego i Rodziny Radia Maryja. Msza św. o godz. 18:00 w int. Radia Maryja i TV Trwam a po niej spotkanie w biurze Radia Maryja.

 • W sobotę, w liturgiczne wspomnienie św. Marcina, przypada nasze Narodowe Święto Niepodległości. Wspominając czas trudnego wykuwania niepodległości Polski, trzeba o tym pamiętać również i dzisiaj, chociaż żyjemy już w wolnej i niepodległej Ojczyźnie. I dzisiaj musimy myśleć o odrodzeniu się naszego narodu w wielu różnych wymiarach. Chcemy w tym momencie szczególnie pamiętać o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. Niech w tych dniach nie zabraknie nas przy mogiłach żołnierzy z lat 1918-1920 i modlitewnej o nich pamięci. W naszym kościele tego dnia Msze Św. według porządku świątecznego o godz. 6.30; 8.00; 9.30 i 18.00. Niech zewnętrznym znakiem naszego świętowania, będzie wywieszona flaga narodowa.

 • „Dzień u Mamy” to spotkanie młodzieży naszej archidiecezji, które w tym roku odbędzie się w sobotę 11 listopada. O godzinie 16.00 w archikatedrze będzie sprawowana Msza Św, a po niej spotkanie w Zespole Szkół Katolickich. Gorąco zapraszamy wszystkich młodych do wzięcia udziału w modlitwie zawierzenia Maryi.

 • Przyszłą Niedzielę, będziemy przeżywali jako Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym obchodzony od roku 2009. Po każdej Mszy Św. wychodząc z kościoła, można będzie złożyć ofiarę do puszek na Kościół Prześladowany.

 • Trwają przygotowania do zmiany nagłośnienia naszego kościoła. W styczniu będą prowadzone specjalne pomiary wnętrza kościoła, zaś w lutym montaż nagłośnienia. Tegoroczne ofiary złożone przy opłatkach i w czasie kolędy - na Kościół, będą przeznaczone na ten cel. Prosimy o cierpliwość i zrozumienie.

 • Zachęcamy naszych parafian do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (RTV i AGD: pralki, telewizory, komputery). Zbiórka odbędzie się 7 grudnia do godz. 13.00 na parkingu za kościołem. Sprzęt przynosimy tylko w dniu zbiórki. Prosimy nie spóźniać się.

 • Serdecznie zapraszamy chłopców do dołączenia do grona naszych ministrantów. Zgłoszenia przyjmujemy do końca września. Zapisy w kancelarii parafialnej lub u ks. Piotra. Planujemy utworzyć również asystę św. Józefa – złożoną z mężczyzn w każdym wieku. Warto wrócić na drugą stronę ołtarza lub zdobyć nowe doświadczenia. Zgłoszenia również w kancelarii parafialnej i u ks. Piotra.

 • Za tydzień o 11:30 w Sali młodzieżowej na plebanii kolejna próba naszej budzącej się scholi dziecięcej i po próbie schola śpiewać będzie na Mszy św. o 12:30. Serdecznie zapraszamy wszystkie chętne dzieci do śpiewania.

 • Zapisujemy dzieci do procesji. Chętne osoby mogą zgłaszać się do kancelarii parafialnej. Zadbajmy o naszą procesję. Czekamy także na dzieci w wieku przedszkolnym.

 • Opiekunką Białej Procesji jest Pani Anna Bańkowska.

 • Zapraszamy dzieci i młodzież na spotkania oazy/duszpasterstwa młodych. Jeżeli poszukujesz miejsca, gdzie będziesz mógł poznać bliżej Pana Boga, nowe osoby, dobrze spędzić czas to jest to zaproszenie dla Ciebie. Zapraszamy do IV klasy szkoły podstawowej.

 • Dziękujemy naszym kapłanom za przygotowanie „WIECZORU ZE ŚWIĘTYMI I BŁOGOSŁAWIONYMI”. Dziękujemy wszystkim osobom niosącym relikwie, dziękujemy wszystkim za piękny, modlitewny udział ze Świętymi i Błogosławionymi. Następne takie spotkanie będzie za rok 31 października, w przeddzień Uroczystości Wszystkich Świętych. Już dzisiaj zapraszamy.

 • Dziękujemy za wczorajsze sprzątanie kościoła. W sobotę ze względu na święto nie będzie sprzątania.

 • Trwa sezonowe grabienie liści na naszym placu. Serdecznie zapraszamy w każdą sobotę na godz. 9.00. Potrzebujemy wielu mężczyzn. Chcemy, by nasz plac przy kościele był czysty. Dziękujemy, że wczoraj zgłosiło się wiele osób. Dziękujemy Panie Teresie i Panom: Krzysztofowi, Władysławowi, Krzysztofowi, Michałowi, Krzysztofowi i Tadeuszowi. Tak samo w sobotę ze względu na narodowe święto nie będzie grabienia liści. Następne sprzątanie i grabienie 18 listopada.

 • Polecamy najnowszy numer „DRÓG MIŁOSIERDZIA” z kalendarzem na Nowy Rok.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszym kościele wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 3 rodzin oraz od 15 osób z kart płatniczych na ofiaromacie. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE MODLI SIĘ ZA OFIARODAWCÓW.

 • W dniach 3-10 czerwca 2024 roku będzie organizowana samolotowa pielgrzymka do Włoch. Program, szczegóły, zapisy i więcej informacji u ks. Piotra.

 • W październiku odeszli od nas do Pana:

 • Rajska Eugenia l.94 ul. Branickiego
 • Filipkowska Henryka l.91 ul. Chrobrego
 • Jarmoc Domicela l.85 ul. Piastowska
 • Pieśniak Andrzej l.80 ul. Chrobrego
 • Dołżyński Antoni l.84 ul. Św. Wojciecha
 • Piwko Stanisława l.91 ul. Świętojańska
 • Zaniewski Adam l.84 ul. Piastowska
 • W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • Piątek, – św. Leon Wielki (ok. 400-461), papież i doktor Kościoła; przyczynił się bardzo mocno do rozwoju nauczania Kościoła, wprowadził zasadę liturgicznej, kanonicznej i pastoralnej jedności Kościoła.
 • Sobota,– św. Marcin (316-397), żołnierz rzymski, który po przyjęciu chrztu zaczął prowadzić życie mnicha, wreszcie został biskupem w Tours; pierwszy wyznawca nie-męczennik w Kościele Zachodnim.
 • BIERZMOWANIE młodzieży klas I-szych szkół średnich, w przyszłym roku będzie w dniu naszego dorocznego Odpustu ku czci Św. Wojciecha – 23 kwietnia o godz. 18.00. Katechezy przed Bierzmowaniem, odbywają się w każdą IV Niedzielę miesiąca. O godz. 12.30 Msza Św., po niej katecheza w kościele.

 • A oto spotkania poszczególnych klas, przygotowujące do I Komunii Św.:

 • Dzieci klas I-szych Szkoły Podstawowej mają Mszę Św. w I-szą Niedzielę miesiąca X; XII; II; IV i VI o godz. 12.30. Po Mszy Św. katecheza w kościele przygotowująca do I Komunii Św.. Opiekunem jest Ks. Piotr Szmigielski
 • Dzieci Klas II-gich Szkoły Podstawowej mają Mszę Św. w II-gą Niedzielę miesiąca X; XII; II; IV i VI o godz. 12.30. Po Mszy Św. katecheza w kościele przygotowująca do I Komunii Św.. Opiekunem jest Ks. Piotr Szmigielski
 • Dzieci klas III-cich Szkoły Podstawowej mają Mszę Św. w III-cią Niedzielę miesiąca X; XI; XII; I; II; III i IV o godz. 12.30. Po Mszy Św. katecheza w kościele przygotowująca do I Komunii Św. Opiekunem jest Ks. Piotr Szmigielski
 • I KOMUNIA ŚW. dzieci klas III- cich będzie 19 maja o godz. 9.30 grupa I i o godz. 12.30 grupa II.

 • Bardzo prosimy, aby kartony przynoszone do nas jako makulatura – były składane na PŁASKO.

 • GROMNICE można u nas nabywać przez cały rok, na parterze plebanii u Pani Teresy.

 • Zapraszamy wszystkie chętne osoby do grup jakie są przy naszej parafii. W I Niedzielę miesiąca Koła Żywego Różańca Małżeństw mają Mszę Św. o godz. 11.00. Po niej spotkanie formacyjne w Oratorium pod kościołem.

 • Rycerstwo Niepokalanej w II Niedzielę miesiąca ma Mszę Św. o godz. 8.00. Po niej spotkanie formacyjne w Oratorium pod kościołem.

 • We wtorki Odnowa w Duchu Św. ma Mszę Św. wieczorną, po niej spotkanie formacyjne w Oratorium, albo Adoracja Najśw. Sakramentu w kościele.

 • W każdą środę Rodziny Nazaretańskie mają Mszę Św. wieczorną, po której jest spotkanie formacyjne w sali pod kościołem, obok Oratorium.

 • Akcja Katolicka ma Mszę Św. wieczorną w każdą I-szą środę miesiąca. Po Mszy Św. spotkanie formacyjne w sali konferencyjnej na plebanii.

 • Grono Przyjaciół Seminarium Duchownego i Radio Maryja ma Mszę Św. wieczorną w każdy I-szy czwartek miesiąca. Po Mszy Św. spotkanie formacyjne w Biurze Radia Maryja pod kościołem.

 • III Zakon Św. Franciszka ma Mszę Św. o godz. 8.00 w III Niedzielę miesiąca. Po Mszy Św. spotkanie formacyjne w Oratorium pod kościołem.

 • Straż Honorowa NSPJ ma Mszę Św. w I piątek miesiąca o godz. 18.00. Po Mszy Św. spotkanie formacyjne pod kościołem w sali obok Oratorium.

 • Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, zaprasza wszystkich parafian na Adorację wynagradzającą Sercu Jezusowemu, w każdy piątek miesiąca o godz. 17.00. Natomiast w ostatni piątek miesiąca na Mszę Św. wieczorną, po której jest spotkanie formacyjne w sali obok Oratorium pod kościołem.

 • Zapraszamy mężczyzn do Bractwa Św. Wojciecha. Bractwo to jest stróżem relikwii Św. Wojciecha. Członkowie Bractwa uczestniczą we Mszy Św. wieczornej w każdy poniedziałek. Zainteresowani mogą zgłaszać się do Ks. Proboszcza.

 • Przypominamy, że Chrzty w naszej parafii są w każdą Niedzielę o godz. 11.00. Zwyczajowo w ciągu miesiąca od urodzenia dziecka, należy je ochrzcić. Prosimy zgłaszać dzieci w kancelarii. Nie odkładajmy Chrztu na późniejszy termin.

 • Pragniemy serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek w świątyni na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza Waszą hojność swoim błogosławieństwem.

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2023 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2023 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. ZACHĘCAMY ZAKŁADY PRACY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W TEJ AKCJI. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. KARTONY SKŁADAJMY NA PŁASKO. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Czy można uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej w sobotę wieczorem? Kościół o sposobie spełnienia obowiązku uczestniczenia we Mszy św. wypowiada się w kanonie 1248 Kodeksu Prawa Kanonicznego. Czytamy tam takie słowa: „Nakazowi uczestniczenia we Mszy św. czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim, bądź w sam dzień świąteczny, bądź też wieczorem dnia poprzedzającego". W soboty zapraszamy szczególnie tych, którzy z różnych przyczyn NIE MOGĄ uczestniczyć we Mszy Św. sprawowanej w Niedzielę. U nas wieczorna Msza Św. w każdą sobotę o godz. 18.00 jest odprawiana według formularza niedzielnego.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2024
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.