Wielkość liter

11 czerwca 2023r. - X NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Decyzją Ks. Abpa Metropolity Józefa Guzdka, nasz Ks. Adam Szot został mianowany Proboszczem Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Białymstoku na osiedlu Wygoda. Obowiązki proboszcza przejmie w tamtejszej parafii w dniu 9-tym lipca. Nieco wcześniej, bo 2 lipca na Mszy Św. o godz. 9.30 podziękujemy Ks. Adamowi za 18 letnią pracę w naszej parafii.

 • Decyzją Ks. Abpa Metropolity Józefa Guzdka, Ks. Leszek Jakoniuk, dotychczasowy rezydent w naszej parafii, został mianowany wikariuszem w naszej parafii. Obowiązki wikariusza przejmie 1 lipca.

 • Decyzją Ks. Abpa Metropolity Józefa Guzdka, Ks. Piotr Szmigielski, dotychczasowy wikariusz Parafii Wniebowzięcia NMP w Sokółce, został mianowany wikariuszem w naszej parafii. Ks. Piotr u nas rozpocznie pracę od 1 września. Wszystkim wymienionym kapłanom niech Pan Bóg błogosławi.

 • Dzisiaj o godz. 11.00 Msza Św. i Procesja Eucharystyczna połączona z nabożeństwem czerwcowym.

 • Dzisiaj o godz. 12.30 Msza Św. dzieciom klas II-gich Szkoły Podstawowej. Po Mszy Św. katecheza w kościele dzieciom i rodzicom.

 • We wtorek po każdej Mszy Św. uczcimy relikwie Św. Antoniego z Padwy, zaś w sobotę Bł. Alberta Chmielowskiego.

 • Prawie połowa czerwca – miesiąca poświęconego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapytajmy się: na ilu nabożeństwach czerwcowych byłem (byłam), ile razy pobożnie odmówiłem Litanię do Serca Pana Jezusa czy Koronkę do miłosierdzia Bożego albo Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego, może jakąś inną modlitwę wynagrodzenia i przebłagania, ile chwil poświęciłem na cichą adorację i rozmowę z Bogiem ukrytym w Najświętszym Sakramencie? On codziennie na nas czeka podczas każdej Mszy Świętej i czerwcowego nabożeństwa. Możliwości mamy wiele i tylko od nas samych zależy, jak spożytkujemy czas, który jest nam zadany, abyśmy się uświęcali i abyśmy pomagali także innym dojść do świętości.

 • Serdecznie zapraszamy wszystkie środowiska trzeźwościowe naszej Archidiecezji na 42. Ogólnopolską Pielgrzymkę Apostolstwa Trzeźwości, która odbędzie się na Jasnej Górze w najbliższą sobotę i niedzielę (17-18 czerwca). Chętnych na wspólny wyjazd prosimy o kontakt - do najbliższej środy - z parafią św. Apostołów Piotra i Pawła w Zabłudowie.

 • Przez całą oktawę Bożego Ciała zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe z Mszą wieczorną, nieszporami o Najświętszym Sakramencie i procesją o godz. 18.00. Po zakończeniu oktawy, nabożeństwo czerwcowe będzie o godz. 7.00 i 17.30 przy Krzyżu o 20.30.

 • W czwartek na godz. 8.00 zapraszamy młodzież, osoby dorosłe oraz Bractwo Św. Wojciecha do przystrojenia czterech ołtarzy. Działkowiczów prosimy o kwiaty do przyozdobienia ołtarzy wystawienia.

 • W czwartek, zakończenie tradycyjnej oktawy Uroczystości Bożego Ciała. Po wieczornej Mszy Świętej o godz. 18.00 wyruszy procesja wokół kościoła do czterech ołtarzy. Będzie też błogosławieństwo małych dzieci i poświęcenie wianków. Niech liczny udział w tej liturgii świadczy o naszej wierze w prawdziwą, realną obecność Chrystusa w eucharystycznych postaciach, o naszym odważnym wyznawaniu tej tajemnicy wiary.

 • W piątek, w kalendarzu liturgicznym przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, jednocześnie obchodzony z inicjatywy Św. Jana Pawła II w całym Kościele od 1995 roku Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Msze Św. będą jak w każdy dzień powszedni. Po Mszy Św. o godz. 7.00 i 18.00 odmówimy AKT WYNAGRODZENIA NAJŚWIĘTSZEMU SERCU PANA JEZUSA. Tego dnia Straż Honorowa NSPJ zaprasza na adorację na godz. 17.00. Po Mszy Św. wieczornej AGAPA w Oratorium pod kościołem.. W Piątek nie ma postu.

 • Dominikańska Szkoła Wiary w Białymstoku zaprasza na wykład otwarty "Między wspólnotą a sektą", który przedstawią ojcowie dominikanie z Dominikańskiego Centrum Informacji o Nowych Ruchach Religijnych i Sektach (DCI)- o. Radosław Broniek i o. Adam Choma. Zapraszamy w sobotę 17 czerwca o godz. 9-tej do sali Duszpasterstwa Akademickiego w budynku tuż za Archikatedrą białostocką. Całość spotkania obejmuje adorację Najświętszego Sakramentu, wykład z dyskusją oraz Mszę Świętą. Wykład skierowany jest do osób dorosłych, bez górnych ograniczeń wiekowych. Można wziąć udział w dowolnej części spotkania bez obowiązku obecności we wszystkich.Więcej informacji na stronie DSW na Facebooku www.facebook.com/SzkolaWiaryBialystok

 • Za tydzień Msza Św. o godz. 12.30 klasom VIII-ym. Po Mszy Św. katecheza w kościele, przygotowująca do Bierzmowania.

 • Polecamy czerwcowy numer "Dróg Miłosierdzia". Przedstawione są w nim sylwetki trzech nowych kapłanów archidiecezji białostockiej wyświęconych 27 maja. Jeden z artykułów przedstawia św. Joannę Berettę Mollę, bohaterską mamę, która oddała swoje życie za życie dziecka, inny tekst mówi o spojrzeniu na dziecko z perspektywy mamy, jeszcze inny z kolei porusza problem agresji wobec dziecka i dziecięcej agresji. Jako pomoc duchowa na czerwiec mogą służyć: artykuł o duchowości eucharystycznej, rozważania na temat niedzielnych ewangelii oraz tekst Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa, zamieszczony na ostatniej stronie miesięcznika.

 • Zwracamy się z gorącym apelem, do rodziców małych dzieci, aby (dzieci) nie rozrzucały ozdobnych kamieni po placu przykościelnym. Nie po to były zakładane piękne zieleńce, by je teraz niszczyć. Prosimy też nie deptać trawników, pod którymi zamontowana jest automatyczna sieć oświetleniowa i zraszająca trawę. DZIĘKUJEMY za zrozumienie.

 • Bardzo prosimy uczestników ślubów w naszym kościele, o nieużywanie wyrzutni kwiatowych. Mamy poważne problemy ze sprzątaniem tych kwiatów na naszym placu przykościelnym. Dziękujemy za zrozumienie.

 • Diecezjalny Duszpasterz Liturgicznej Służby Ołtarza Ks. Wojciech Rogowski serdecznie zaprasza wszystkich chętnych na piknik rodzinny, który będzie towarzyszyć III Turniejowi piłki nożnej Liturgicznej Służby Ołtarza o puchar Arcybiskupa Józefa Guzdka Metropolity Białostockiego. Turniej odbędzie się w sobotę 17 czerwca 2023 r., od godz. 10.00 do 15.00 na bocznym boisku stadionu miejskiego w Białymstoku przy ul. Słonecznej 1. Podczas wydarzenia przewidziane są liczne atrakcje takie jak dmuchana zjeżdżalnia, bramka celnościowa, boisko pneumatyczne czy stoiska wojska, straży pożarnej i granicznej

 • W dniach 17-18 czerwca (sobota, niedziela) organizowana jest Rowerowa Pielgrzymka Różanostocka do Sanktuarium Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Do udziału w pielgrzymce zapraszamy wszystkich, którzy poprzez rowerowe pielgrzymowanie pragną uczcić Matę Bożą i wraz z Nią powierzać swoje intencje Panu Bogu. Pielgrzymka dotrze do Różanostockiego Sanktuarium w sobotę i następnego dnia powróci do Białegostoku gdzie nastąpi jej zakończenie. Zapisy i szczegółowe informacje o pielgrzymce dostępne są na stronie - rekoakcje.pl - lub pod nr-em tel. 600 111 974 Można również zeskanować kod z plakatu wakacyjnych propozycji rekoakcji.pl"

 • W dniach 23-25 czerwca (piątek, sobota, niedziela) organizowana jest 42 Piesza Pielgrzymka Różanostocka do Sanktuarium Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Pielgrzymi z Białegostoku wyruszają 23 czerwca ze Świętej Wody o godzinie 14:00 (Msza Święta). Pielgrzymka wraca na stałą trasę przez Czarną Białostocką i Majewo. Pielgrzymka zakończy się w Różanymstoku 25 czerwca (niedziela) uroczystą Eucharystią o godz. 17:00 pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Białostockiego Józefa Guzdka. Do udziału zapraszamy wszystkich chętnych, jednak w sposób szczególny młodzież pragnącą podziękować Chrystusowi i Jego Matce za kończący się kolejny rok katechetyczny, szkolny i akademicki. Zapisy on-line na stronie www.rozanostocka.pl oraz parafiach (m.in. NSM Dojlidy, NMP Królowej Rodzin, Biuro BSNE)

 • Za tydzień po każdej Mszy Św., wychodząc z kościoła, można będzie złożyć ofiarę do puszki na KUL.

 • W związku z licznymi telefonami, informujemy, że w przyszłym 2024 roku I Komunia Św. będzie 19 maja na Mszach Św. o godz. 9.30 i 12.30.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszym kościele wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 7 rodzin oraz od 13 osób z kart płatniczych na ofiaromacie. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE MODLI SIĘ ZA OFIARODAWCÓW.

 • Dziękujemy Paniom: Marii, Gertrudzie,Marii, Elżbiecie, Halinie Czesławie, Ewie, Joannie, Cecylii, Halinie i Panu Wojciechowi za zbiórkę ofiar do puszek.

 • Dziękujemy za wczorajsze sprzątanie kościoła. W sobotę na godz. 8.00 zapraszamy mieszkańców ul. Warszawskiej 71.

 • Dziękujemy Paniom: Dorocie, Helenie, Barbarze i Wacławie za dekoracje kwiatowe.

 • GROMNICE można u nas nabywać przez cały rok, na parterze plebanii u Pani Teresy.

 • Zapraszamy wszystkie chętne osoby do grup jakie są przy naszej parafii. W I Niedzielę miesiąca Koła Żywego Różańca Małżeństw mają Mszę Św. o godz. 11.00. Po niej spotkanie formacyjne w Oratorium pod kościołem.

 • Rycerstwo Niepokalanej w II Niedzielę miesiąca ma Mszę Św. o godz. 8.00. Po niej spotkanie formacyjne w Oratorium pod kościołem.

 • We wtorki Odnowa w Duchu Św. ma Mszę Św. wieczorną, po niej spotkanie formacyjne w Oratorium, albo Adoracja Najśw. Sakramentu w kościele.

 • W każdą środę Rodziny Nazaretańskie mają Mszę Św. wieczorną, po której jest spotkanie formacyjne w sali pod kościołem, obok Oratorium.

 • Akcja Katolicka ma Mszę Św. wieczorną w każdą I-szą środę miesiąca. Po Mszy Św. spotkanie formacyjne w sali konferencyjnej na plebanii.

 • Grono Przyjaciół Seminarium Duchownego i Radio Maryja ma Mszę Św. wieczorną w każdy I-szy czwartek miesiąca. Po Mszy Św. spotkanie formacyjne w Biurze Radia Maryja pod kościołem.

 • III Zakon Św. Franciszka ma Mszę Św. o godz. 8.00 w III Niedzielę miesiąca. Po Mszy Św. spotkanie formacyjne w Oratorium pod kościołem.

 • Straż Honorowa NSPJ ma Mszę Św. w I piątek miesiąca o godz. 18.00. Po Mszy Św. spotkanie formacyjne pod kościołem w sali obok Oratorium.

 • Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, zaprasza wszystkich parafian na Adorację wynagradzającą Sercu Jezusowemu, w każdy piątek miesiąca o godz. 17.00. Natomiast w ostatni piątek miesiąca na Mszę Św. wieczorną, po której jest spotkanie formacyjne w sali obok Oratorium pod kościołem.

 • Zapraszamy mężczyzn do Bractwa Św. Wojciecha. Bractwo to jest stróżem relikwii Św. Wojciecha. Członkowie Bractwa uczestniczą we Mszy Św. wieczornej w każdy poniedziałek. Zainteresowani mogą zgłaszać się do Ks. Proboszcza.

 • Przypominamy, że Chrzty w naszej parafii są w każdą Niedzielę o godz. 11.00. Zwyczajowo w ciągu miesiąca od urodzenia dziecka, należy je ochrzcić. Prosimy zgłaszać dzieci w kancelarii. Nie odkładajmy Chrztu na późniejszy termin.

 • Pragniemy serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek w świątyni na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza Waszą hojność swoim błogosławieństwem.

 • NOWYM RODZINOM, które zamieszkały na terenie naszej Parafii, kartoteki parafialne założymy podczas dorocznej Wizyty Duszpasterskiej zwanej Kolędą.

 • W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • Wtorek, – św. Antoni z Padwy (1195-1231), franciszkański kapłan i doktor Kościoła, jeden z najbardziej czczonych i kochanych świętych.
 • Środa, – św. Michał Kozal (1893-1943), biskup i męczennik obozu w Dachau, wyróżniał się tam duchem poświęcenia, pocieszając innych współwięźniów i dzieląc się i tak już głodowymi racjami żywności.
 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2023 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2023 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. ZACHĘCAMY ZAKŁADY PRACY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W TEJ AKCJI. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. KARTONY SKŁADAJMY NA PŁASKO. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Czy można uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej w sobotę wieczorem? Kościół o sposobie spełnienia obowiązku uczestniczenia we Mszy św. wypowiada się w kanonie 1248 Kodeksu Prawa Kanonicznego. Czytamy tam takie słowa: „Nakazowi uczestniczenia we Mszy św. czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim, bądź w sam dzień świąteczny, bądź też wieczorem dnia poprzedzającego". W soboty zapraszamy szczególnie tych, którzy z różnych przyczyn NIE MOGĄ uczestniczyć we Mszy Św. sprawowanej w Niedzielę. U nas wieczorna Msza Św. w każdą sobotę o godz. 18.00 jest odprawiana według formularza niedzielnego.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2024
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.