Wielkość liter

7 maja 2023 r. - V NIEDZIELA WIELKANOCNA
 • Dziś I-sza Niedziela miesiąca. Po każdej Mszy Św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy Św. o godz. 11.00 Procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy całą Białą Procesję. Nie wychodźmy z kościoła bez Bożego błogosławieństwa.

 • Informujemy, że Msze składkowe zapisane w dniu odpustu Św. Wojciecha będą odprawiane w poniedziałki od 6 listopada.

 • Dziś kolejna – piąta Niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Boga. Możemy ten Wielkanocny Sakrament przyjąć i pozwolić, aby przemieniał nas wewnętrznie, czynił nas coraz bardziej podobnymi do Chrystusa. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby już tu, na ziemi, zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość Nieba. Najdoskonalszą Nauczycielką na tej drodze jest dla nas Maryja – Ta, która wypowiedziawszy przy zwiastowaniu „fiat”, nigdy go nie cofnęła, nigdy nie odstąpiła od Bożego Syna, szła z Nim aż na Kalwarię, trwała w komunii założonej przez Niego wspólnoty – Kościoła.

 • Jutro przypada Uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Jest on wzorem dla tych, którzy kropla po kropli mają oddawać codziennie swoje życie dla gromadzenia Chrystusowej owczarni. Będziemy więc prosić Św. Stanisława o wstawiennictwo, aby powołania kapłańskie, budzące się na polskiej ziemi, były naprawdę godne i święte. Wszystkich parafian gorąco zapraszamy na Eucharystię tej Uroczystości o godz. 18.00. Będzie to dzień Imienin Ks. Abpa Seniora Stanisława Szymeckiego. Polecajmy Bogu Dostojnego Solenizanta.

 • W środę w Oratorium pod kościołem o godz. 19.00 spotkanie Klubu Inteligencji Katolickiej. Szczegóły na plakacie.

 • W sobotę, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Wobec nieustających ataków na jego osobę, mając przed oczami wydarzenia z 13 maja 1981 roku, tym bardziej wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy.

 • Spotkanie klas VIII-ych przed przyszłorocznym bierzmowaniem będzie 14 maja i 17 czerwca połączone ze Mszą Św. o godz. 12.30. Natomiast po wakacjach w każdą czwartą Niedzielę miesiąca.

 • I Komunia Św. dzieci klas trzecich, w tym roku będzie 28 maja na Mszach Św. o godz. 9.30 i 12,.30.

 • W naszym kościele nabożeństwo majowe jest codziennie o godz.7.00 i 17.30, oraz przy Krzyżu na osiedlu o godz. 20.30.

 • Majowy numer „Dróg Miłosierdzia” w dużej części poświęcony jest tematyce związanej z Eucharystią: przeżywaniu spowiedzi i I Komunii św. dziecka. W numerze można znaleźć również wspomnienie o ks. prał. Józefie Grygotowiczu, wieloletnim Dyrektorze Wydziału Katechetycznego Kurii.

 • W związku z licznymi telefonami, informujemy, że w przyszłym 2024 roku I Komunia Św. będzie 19 maja na Mszach Św. o godz. 9.30 i 12.30.

 • Caritas Archidiecezji Białostockiej w porozumieniu z Caritas Polska zaprasza na Ogólnopolską Pielgrzymkę Parafialnych Zespołów Caritas, która odbędzie się 17 czerwca w Krakowie – Łagiewnikach. Zainteresowane parafie prosimy o zgłaszanie się do ks. Andrzeja Ratkiewicza pod nr telefonu 605663375 do dnia 20 maja z podaniem liczby osób chętnych na wyjazd na pielgrzymkę.

 • W nawiązaniu do roku duszpasterskiego “Wierzę w Kościół Chrystusowy” Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej, Stowarzyszenie Mess'AJE Polska oraz nasza Parafia zapraszają na cykl konferencji zatytułowany: “Jesteśmy Kościołem Chrystusowym” poświęcony istocie i misji Kościoła. W konferencjach zostaną poruszone następujące tematy: 1. Wierzę w Kościół, 2. Jeden, 3. Święty, 4. Powszechny, 5. Apostolski. Wszystkich dorosłych zainteresowanych poszerzeniem wiedzy i pogłębieniem wiary zapraszamy do udziału w konferencjach, które będą głoszone w naszym kościele o godz. 19.00. w niedziele 14 i 21 maja oraz 11, 18, 25 czerwca.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszym kościele wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 13 rodzin oraz od 14 osób z kart płatniczych. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE MODLI SIĘ ZA OFIARODAWCÓW.

 • Dziękujemy z wczorajsze sprzątanie kościoła. W sobotę na godz. 8.00 zapraszamy mieszkańców ul. Warszawskiej 72/II i 74; Elektrycznej 4. I do sprzątania Oratorium i sal przyległych pod kościołem Grupę Intronizacyjną Serca Pana Jezusa oraz Grono Przyjaciół Seminarium Duchownego.

 • Koła Żywego Różańca organizują pielgrzymkę autokarową w sobotę do Trzciannego. Zapisy są prowadzone w Biurze Radia Maryja.

 • W maju odeszli od nas do Pana:

 • Makarczuk Teresa, l.93, ul. Elektryczna
 • Sadowy Ryszard, l.79, ul. Piastowska
 • Filipek Rita, l.84, ul. Piastowska
 • Perkowska Donata, l.86, ul. Branickiego
 • Wróblewski Alfred, l.74, ul. Branickiego
 • Olendzki Michał, l.74, ul. Skorupska
 • Domańska Janina, l.85, ul. Koszykowa
 • Kirpsza Irena, l.80, ul. Św. Wojciecha
 • Markiewicz Antoni, l.95, ul. Św. Wojciecha
 • Czebieniak Stanisław, l.91, ul. Chrobrego
 • Sokół Janina, l.86, ul. Św. Wojciecha
 • Rutkowska Jadwiga, l.90, ul. Św. Wojciecha
 • GROMNICE można u nas nabywać przez cały rok, na parterze plebanii u Pani Teresy.

 • Zapraszamy wszystkie chętne osoby do grup jakie są przy naszej parafii. W I Niedzielę miesiąca Koła Żywego Różańca Małżeństw mają Mszę Św. o godz. 11.00. Po niej spotkanie formacyjne w Oratorium pod kościołem.

 • Rycerstwo Niepokalanej w II Niedzielę miesiąca ma Mszę Św. o godz. 8.00. Po niej spotkanie formacyjne w Oratorium pod kościołem.

 • We wtorki Odnowa w Duchu Św. ma Mszę Św. wieczorną, po niej spotkanie formacyjne w Oratorium, albo Adoracja Najśw. Sakramentu w kościele.

 • W każdą środę Rodziny Nazaretańskie mają Mszę Św. wieczorną, po której jest spotkanie formacyjne w sali pod kościołem, obok Oratorium.

 • Akcja Katolicka ma Mszę Św. wieczorną w każdą I-szą środę miesiąca. Po Mszy Św. spotkanie formacyjne w sali konferencyjnej na plebanii.

 • Grono Przyjaciół Seminarium Duchownego i Radio Maryja ma Mszę Św. wieczorną w każdy I-szy czwartek miesiąca. Po Mszy Św. spotkanie formacyjne w Biurze Radia Maryja pod kościołem.

 • III Zakon Św. Franciszka ma Mszę Św. o godz. 8.00 w III Niedzielę miesiąca. Po Mszy Św. spotkanie formacyjne w Oratorium pod kościołem.

 • Straż Honorowa NSPJ ma Mszę Św. w I piątek miesiąca o godz. 18.00. Po Mszy Św. spotkanie formacyjne pod kościołem w sali obok Oratorium.

 • Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, zaprasza wszystkich parafian na Adorację wynagradzającą Sercu Jezusowemu, w każdy piątek miesiąca o godz. 17.00. Natomiast w ostatni piątek miesiąca na Mszę Św. wieczorną, po której jest spotkanie formacyjne w sali obok Oratorium pod kościołem.

 • Zapraszamy mężczyzn do Bractwa Św. Wojciecha. Bractwo to jest stróżem relikwii Św. Wojciecha. Członkowie Bractwa uczestniczą we Mszy Św. wieczornej w każdy poniedziałek. Zainteresowani mogą zgłaszać się do Ks. Proboszcza.

 • Przypominamy, że Chrzty w naszej parafii są w każdą Niedzielę o godz. 11.00. Zwyczajowo w ciągu miesiąca od urodzenia dziecka, należy je ochrzcić. Prosimy zgłaszać dzieci w kancelarii. Nie odkładajmy Chrztu na późniejszy termin.

 • Pragniemy serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek w świątyni na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza Waszą hojność swoim błogosławieństwem.

 • NOWYM RODZINOM, które zamieszkały na terenie naszej Parafii, kartoteki parafialne założymy podczas dorocznej Wizyty Duszpasterskiej zwanej Kolędą.

 • Przyszła niedziela, przykrywa święto Św. Macieja Apostoła, wybranego do Grona Dwunastu w miejsce Judasza. Hebrajskie imię „Maciej” oznacza „dar Boga”. Zwróćmy się do tego Świętego, aby wspomagał nasze wysiłki codziennego stawania się darem Boga dla braci.

 • W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

 • Piątek, – św. Stanisław (około 1030-1079), biskup i męczennik, główny patron Polski
 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2023 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2023 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. ZACHĘCAMY ZAKŁADY PRACY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W TEJ AKCJI. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. KARTONY SKŁADAJMY NA PŁASKO. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Czy można uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej w sobotę wieczorem? Kościół o sposobie spełnienia obowiązku uczestniczenia we Mszy św. wypowiada się w kanonie 1248 Kodeksu Prawa Kanonicznego. Czytamy tam takie słowa: „Nakazowi uczestniczenia we Mszy św. czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim, bądź w sam dzień świąteczny, bądź też wieczorem dnia poprzedzającego". W soboty zapraszamy szczególnie tych, którzy z różnych przyczyn NIE MOGĄ uczestniczyć we Mszy Św. sprawowanej w Niedzielę. U nas wieczorna Msza Św. w każdą sobotę o godz. 18.00 jest odprawiana według formularza niedzielnego.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2024
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.