Wielkość liter

9 kwietnia 2023 r. - NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
 • Miłość ostatecznie zwycięża śmierć! Zatem przyobleczmy nasze życie w zwycięską miłością Ojca i jej doświadczajmy. Grzech i jego owoc, to znaczy śmierć, nie jest już w stanie zagrodzić nam drogi do Domu Ojca. Przez Jezusa w Duchu Świętym mamy na zawsze otwarty dostęp do Ojca. Niech to będzie najlepsze wielkanocne życzenie: aby każdy z nas doświadczył i przyjął tę zwycięską miłość Boga Ojca. A ogarnięci Bożą miłością, dzielmy się tym darem z naszymi braćmi. Potrzeba bowiem tej miłości w każdym wymiarze naszego życia, zwłaszcza społecznym, narodowym i międzynarodowym. Współczesność ciągle domaga się od nas świadectwa, że rzeczywiście tylko na Chrystusie i Jego zwycięstwie nad wszelkim złem, na głoszonej przez Niego prawdzie, sprawiedliwości i miłości można budować lepszą przyszłość. Wszystkim gościom i naszym parafianom życzymy obfitości łask Bożych. - Radosnego ALLELUJA.

 • Jutro dzień Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tej zacnej uczelni, jak również z otwartego i szczerego serca wesprzyjmy ją naszymi ofiarami pieniężnymi. Jutrzejsza taca ze wszystkich Mszy Św. będzie przeznaczona na tę uczelnię.

 • Dziękujemy za nadesłane naszym Księżom i parafianom życzenia wielkanocne od władz naszego miasta i przedstawicieli wielu urzędów miejskich i szkół z naszego miasta i spoza Białegostoku.

 • Dzisiaj nie będzie Mszy Św. o godz. 8.00 i 19.15. Jutro porządek Mszy Św. niedzielny. Nie będzie tylko Mszy Św. o godz. 19.15. Uroczystość Wielkanocną obchodzimy przez cały tydzień w tzw Oktawie Wielkanocnej dlatego w przyszły piątek nie ma postu. Od dzisiaj do soboty po Mszy Św. wieczornej będzie odmawiana Koronka do Miłosierdzia Bożego.

 • W ramach świątecznego popołudniowego wypoczynku, może przechadzki czy przejażdżki, pamiętajmy także o chwili modlitwy przy grobach naszych najbliższych, którzy przez chrzest zostali włączeni w Chrystusa i teraz oczekują na pełny udział w Jego zmartwychwstaniu.

 • W piątek, przypada nasze narodowe święto Chrztu Polski ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej w 2019 roku dla upamiętnienia chrztu Polski datowanego właśnie na dzień 14 kwietnia 966 roku. Była to przecież niezwykle doniosła decyzja Mieszka I, która uznawana jest za początek Państwa Polskiego. A z racji trwającej oktawy Wielkanocy tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 • W piątek rozpoczniemy Nowennę ku czci Św. Wojciecha. W tym roku liturgicznie Uroczystość Św. Wojciecha, naszego Patrona, będzie obchodzona 24 kwietnia. Tego dnia o godz. 18.00 Ks. Abp Metropolita Józef Guzdek udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży z naszej Parafii.

 • W przeddzień odpustu 23 kwietnia w Niedzielę na placu przykościelnym – Ks. Proboszcz z Podlaskim Instytutem Kultury zaprasza na Odpust Św. Wojciecha w godzinach 13.30 – 16.30. W programie: występ zespołu pieśni i tańca „Kurpie Zielone”, pokazy taneczne i animacje dla dzieci, konkursy z nagrodami, poczęstunek bigosem bojarskim, tradycyjne stragany odpustowe. Będą też balony, zabawki, wata cukrowa i popcorn oraz płatna dmuchana zjeżdżalnia. Zachęcamy do wspólnego świętowania.

 • W środę o godz. 18.00 Msza Św. członkom i sympatykom Klubu Inteligencji Katolickiej. Po Mszy Św. w Oratorium Spotkanie Wielkanocne.

 • Dominikańska Szkoła Wiary w Białymstoku zaprasza na wykład otwarty "Mit, który stał się faktem", który wygłosi ojciec Gaweł Włodarczyk, dominikanin z Warszawy. Zapraszamy w sobotę o godz. 9:00 do sali Duszpasterstwa Akademickiego w budynku tuż za archikatedrą białostocką. Całość spotkania obejmuje adorację Najświętszego Sakramentu, wykład z dyskusją oraz Mszę Św. Wykład skierowany jest do osób dorosłych, bez górnych ograniczeń wiekowych. Można wziąć udział w dowolnej części spotkania bez obowiązku obecności we wszystkich. Więcej informacji na stronie profilowej DSW na Facebooku.

 • Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Porządek Mszy Św. niedzielny. Tego dnia do wszystkich Mszy Św. będzie użyty kielich, w którym odprawiał wiele razy Bł. Ks. Michał Sopoćko. Kielich ten mamy w zasobach naszej parafii. Jezus powiedział do siostry Faustyny: „Jestem miłością i miłosierdziem samym”, prosząc siostrę Faustynę, żeby ogłosiła to orędzie całemu światu. Pan Jezus wskazał s. Faustynie pięć sposobów, jak ludzie mogą wypraszać zbawienie dla siebie i całego świata: Koronkę do Miłosierdzia Bożego, modlitwę przed Obrazem Jezusa Miłosiernego z napisem: JEZU UFAM TOBIE, modlitwę w godzinie konania Chrystusa na krzyżu, zwaną Godziną Miłosierdzia, obchodzenie Święta Miłosierdzia i szerzenie czci Miłosierdzia Bożego modlitwą, słowem i czynem. Ofiary składane do puszek po każdej Mszy Św., będą przeznaczone na działalność Caritas naszej Archidiecezji. Wieczorem w naszym kościele po Mszy Św. o godz. 18.00 uczcimy relikwie Św. Faustyny Kowalskiej i Bł. Ks. Michała Sopoćki.

 • XI PIESZA PIELGRZYMKA DO SANKTUARIUM MIŁOSIERDZIA BOŻEGO w Białymstoku odbędzie się w Niedzielę Miłosierdzia, 16 kwietnia. Grupy pielgrzymkowe będą przemieszczały się pięcioma trasami, a wyruszą sprzed następujących kościołóww Białymstoku:

  • 1. Kościół św. Maksymiliana, ul. Św. Maksymiliana (Jaroszówka) o godz. 13.00
  • 2. Kościół Niepokalanego Serca Maryi, ul. Ks. Suchowolca (Dojlidy) o godz. 13.00
  • 3. Kościół św. Stanisława B.M., ul. Wiadukt (Nowe Miasto) o godz. 13.00
  • 4. Kościół Przemienienia Pańskiego, ul. Klepacka (Starosielce) o godz. 12.45
  • 5. Kościół NMP Królowej Rodzin, ul. NMP Królowej Rodzin (Bacieczki) o godz. 13.00
  • Msza Św. pod przewodnictwem Arcybiskupa Józefa Guzdka wieńcząca pielgrzymowanie będzie sprawowana w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Zapraszamy do uczestnictwa w pielgrzymce.
  • Nasza Parafia idzie w grupie II. Gromadzimy się przy rondzie ul. Branickiego i przy ul. Słonimskiej 8.
  • GRUPA II – wyjście sprzed kościoła Niepokalanego Serca Maryi o godz. 13.00.
  • Przewodnik: ks. Antoni Wiszowaty, tel. 501 005 354.
  • Trasa ulicami: Ks. S. Suchowolca, Dojlidy Fabryczne, J.K. Branickiego, Piastowska, Mieszka I, Słonimska, Starobojarska, Ogrodowa, Ciepła, Nowogródzka, Poleska, rondo św. siostry Faustyny Kowalskiej, Al. 1000-lecia Państwa Polskiego, Radzymińska, Plac bł. ks. Michała Sopoćki przy Sanktuarium.
  • Parafie: Niepokalanego Serca Maryi, św. Jana Chrzciciela, Chrystusa Króla, Grabówka, św. Józefa Oblubieńca NMP, św. O. Pio, Ducha Świętego, Chrystusa Króla, św. Wojciecha, Caritas Archidiecezji Białostockiej, Wniebowzięcia NMP, Matki Bożej Fatimskiej, Świętej Rodziny.
 • Dziękujemy wszystkim, którzy tak pięknie włączyli się w przygotowania do Świąt Zmartwychwstania Chrystusa: kapłanom za posługę w konfesjonale i celebrację Triduum Paschalnego, Bractwu Św. Wojciecha, oraz Panom: Józefowi, Krzysztofowi, Władysławowi, Tadeuszowi, Włodzimierzowi, Janowi, Zbigniewowi, Henrykowi za przygotowanie grobu i ciemnicy, obu Panom Krzysztofom za posługę w zakrystii, Pani Dorocie, Mariannie, Helenie, Barbarze, Wacławie i Teresie za dekoracje kwiatowe, również Ks. Leszkowi za przygotowanie elementów dekoracyjnych do Grobu Pańskiego, dziękujemy naszym parafianom i grupom za ofiary na kwiaty do Grobu, Pani Barbarze i Panu Kazimierzowi za jałowce, dziękujemy za złożone dary do kosza, za udział w dorocznej akcji CARITAS – Jałmużna Wielkopostna. Dziękujemy pięknie śpiewającej Scholi Młodzieżowej. Zapraszamy młodzież do czynnego uczestnictwa we Mszach Św. niedzielnych o godz. 12.30. Panu organiście Błażejowi za oprawę muzyczną, ministrantom i asyście liturgicznej z Ks. Sławomirem, Białej Procesji z s. Dorotą, wszystkim osobom pracującym przy naszym kościele, wszystkim grupom, które wzięły udział w adoracji, wszystkim parafianom za piękną modlitewną postawę – za wszystko Bóg zapłać.

 • Zachęcamy rodziców małych dzieci do zapisywania swoich pociech do Białej Procesji. Zgłoszenia przyjmuje s. Dorota. Zapraszamy też młodzież i osoby dorosłe. Chcemy, ba nasza procesja była piękna i duża.

 • Za tydzień po każdej Mszy Św., można będzie złożyć ofiarę do puszek na CARITAS naszej Archidiecezji. Będzie to doroczna zbiórka z racji Niedzieli Miłosierdzia Bożego.

 • Zapraszamy młodych ludzi w szeregi Akcji Katolickiej. W każdą I-szą środę miesiąca o godz. 18.00 Msza Św., po niej spotkanie w sali konferencyjnej.

 • W sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy na godz. 8.00 mieszkańców ul. Branickiego 25a, 27a, 29a

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszym kościele wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 9 rodzin. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE MODLI SIĘ ZA OFIARODAWCÓW.

 • Ks. Sławomir zaprasza wszystkich byłych ministrantów do służby przy ołtarzu.

 • Przypominamy, że Chrzty w naszej parafii są w każdą Niedzielę o godz. 11.00. Zwyczajowo w ciągu miesiąca od urodzenia dziecka, należy je ochrzcić. Prosimy zgłaszać dzieci w kancelarii. Nie odkładajmy Chrztu na późniejszy termin.

 • Pragniemy serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek w świątyni na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza Waszą hojność swoim błogosławieństwem.

 • W dobie cyfryzacji, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wielu naszych parafian, możliwości składania ofiar na kościół kartą płatniczą – w kruchcie naszego kościoła jest ustawiony ofiaromat, który jest połączony z kontem naszej Parafii.

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2023 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2023 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. ZACHĘCAMY ZAKŁADY PRACY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W TEJ AKCJI. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Czy można uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej w sobotę wieczorem? Kościół o sposobie spełnienia obowiązku uczestniczenia we Mszy św. wypowiada się w kanonie 1248 Kodeksu Prawa Kanonicznego. Czytamy tam takie słowa: „Nakazowi uczestniczenia we Mszy św. czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim, bądź w sam dzień świąteczny, bądź też wieczorem dnia poprzedzającego". W soboty zapraszamy szczególnie tych, którzy z różnych przyczyn NIE MOGĄ uczestniczyć we Mszy Św. sprawowanej w Niedzielę. U nas wieczorna Msza Św. w każdą sobotę o godz. 18.00 jest odprawiana według formularza niedzielnego.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW..

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2024
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.