Wielkość liter

6 listopada 2022 r. - XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Dziś pierwsza Niedziela miesiąca. Po każdej Mszy Św. Adoracja Najświętszego Sakramentu. Nie wychodźmy z kościoła bez Bożego błogosławieństwa. Procesja Eucharystyczna będzie 27 listopada w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.

 • Dzisiaj o godz. 16.30 rozpoczną się Katechezy Przedmałżeńskie. Spotkanie odbędzie się w kościele.

 • Dzisiaj o godz. 19.15 Msza Św. Klubu Inteligencji Katolickiej. W środę w Oratorium o godz. 19.00 wykład Ks. Aleksandra Jacyniaka: „Kasata i wskrzeszenie Zakonu Jezuitów. Przyczyny i przebieg”.

 • Dziś 32. Niedziela zwykła w roku kościelnym. Błagamy Boga, aby oddalił od nas łaskawie wszelkie przeciwności, abyśmy wolni od niebezpieczeństw duszy i ciała, mogli swobodnie Mu służyć.

 • Jutro w Katedrze rozpoczyna się Nowenna Opieki NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia. Nasza parafia jutro tam pielgrzymuje na godz. 18.00. Jak co roku udajemy się do Katedry indywidualnie. Niech nas będzie jak najwięcej.

 • Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy trwają w naszym kościele we wtorki. Więcej informacji na plakatach i ulotkach.

 • W środę, przypada Święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. Bazylika na Lateranie jest kościołem katedralnym biskupa Rzymu, czyli papieża. Nad wejściem widnieje napis w języku łacińskim: „Matka i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata”. Do XIV wieku stanowiła ona centrum życia Kościoła. To święto to także wyraz naszej jedności z następcą Świętego Piotra – papieżem Franciszkiem. Papieża i wszystkie sprawy Kościoła będziemy polecali Bogu przez ręce Maryi do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.

 • W piątek, przypada Święto Niepodległości. Msze Św. w naszej świątyni o godz. 6.30; 8.00; 9.30 i 18.00. Zapraszamy na wspólną modlitwę w intencji naszej ojczyzny. Modlitewną pamięcią będziemy ogarniać wszystkich, którzy zginęli w walce o jej wolność. Niech zewnętrznym znakiem naszego świętowania będzie wywieszona flaga narodowa.

 • Ks. Abp Metropolita Józef Guzdek, na podstawie kan. 87 §1 Kodeksu Prawa Kanonicznego, udziela dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 11 listopada wszystkim wiernym Archidiecezji Białostockiej oraz innym wiernym w tym dniu przebywającym na terenie Archidiecezji. Korzystający z tej dyspensy są zobowiązani do zadośćuczynienia w formie dowolnej modlitwy w intencji o pokój na świecie lub dowolnej jałmużny na rzecz potrzebujących lub ubogich.

 • Za tydzień przypada obchodzony od 2009 roku Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym (zawsze w drugą niedzielę listopada). Ofiary do puszek będą składane na pomoc temu Kościołowi. O pomoc w sprawnym przeprowadzeniu zbiórki, prosimy Koła Żywego Różańca. Także tego dnia będziemy obchodzić już po raz piąty ustanowiony przez papieża Franciszka Światowy Dzień Ubogich.

 • Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne serdecznie zaprasza młodzież męską na dzień skupienia 20 listopada w gmachu AWSD. Podczas dnia skupienia będą poruszane zagadnienia duchowe koncentrując się na biblijnej historii króla Dawida. Więcej informacji na stronie internetowej seminarium:www.awsd.bialystok.pl oraz na Facebooku. Początek wydarzenia o godz. 9:30.

 • W zakrystii można nabyć cegiełki w cenie 50 zł za sztukę, na budowę muzeum im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Okopach, jego rodzinnej miejscowości.

 • Zapraszamy dzieci do procesji. Zadbajmy o naszą procesję. Czekamy także na dzieci w wieku przedszkolnym.

 • Nowe rodziny, które w tym roku przybyły do naszej parafii, zapraszamy do kancelarii w celu założenia kartoteki parafialnej.

 • Zapraszamy młodych ludzi w szeregi Akcji Katolickiej. W każdą I-szą środę miesiąca o godz. 18.00 Msza Św., po niej spotkanie w sali konferencyjnej.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszym kościele wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 9 rodzin. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE MODLI SIĘ ZA OFIARODAWCÓW.

 • Dziękujemy za wczorajsze sprzątanie kościoła, Oratorium i sal przyległych. W sobotę na godz. 8.00 zapraszamy mieszkańców ul. Piastowska 9.

 • Dziękujemy Panom za wczorajsze ostatnie w tym roku, grabienie liści: Krzysztofowi, Tadeuszowi, Krzysztofowi i Władysławowi.

 • Zapraszamy naszych parafian do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (RTV i AGD: pralki, telewizory, komputery). Zbiórka odbędzie się 2 grudnia od 13.30 do 14.00, na parkingu za kościołem. Prosimy nie spóźniać się.

 • W październiku odeszli od nas do Pana:

 • Szczepańska Henryka l. 90, ul. Branickiego
 • Siemieniako Danuta l. 83, ul. Warszawska
 • Czajka Janina l. 82, ul. Warszawska
 • Woroniecka Grażyna, l. 76, ul. Mieszka I
 • Bounin Barbara, l. 65, Groslay – Francja
 • Mayer Gerard, l. 91, ul. Słonimska
 • Furmaniak Józef, l. 81, ul. Piastowska
 • Haraszkiewicz Romuald, l. 89, ul. Warszawska
 • Gołębiewska Agnieszka, l. 51, ul. Chrobrego
 • Maliszewska Teresa, l. 81, ul. Piastowska
 • Suchocki Waldemar, l. 78, ul. Warszawska
 • Tarnacka Wanda, l. 82, ul. Słonimska
 • Ks. Sławomir zaprasza wszystkich byłych ministrantów do służby przy ołtarzu w grupie "ministrantów seniorów". Wszystkich zainteresowanych zapraszamy po informacje do zakrystii lub w kancelarii.

 • Od wielu lat przy naszym kościele jest zamontowany stelaż na REKLAMY. Jest do wykorzystania. Zgłoszenia prosimy kierować pod nr tel.: 604 342 553

 • Zapraszamy wszystkie chętne osoby do grup jakie są przy naszej parafii.

 • Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, zaprasza wszystkich parafian na Adorację wynagradzającą Sercu Jezusowemu, w każdy piątek miesiąca o godz. 17.00.

 • Przypominamy, że Chrzty w naszej parafii są w każdą Niedzielę o godz. 11.00. Zwyczajowo w ciągu miesiąca od urodzenia dziecka, należy je ochrzcić. Prosimy zgłaszać dzieci w kancelarii. Nie odkładajmy Chrztu na późniejszy termin.

 • Pragniemy serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek w świątyni na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza Waszą hojność swoim błogosławieństwem.

 • Zapraszamy mężczyzn do Bractwa Św. Wojciecha. Zainteresowani mogą zgłaszać się do Ks. Proboszcza.

 • Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy otwartości na Boże Słowo oraz odwagi w podejmowaniu codziennych obowiązków względem Boga i bliźniego.

 • Naszą modlitwą obejmijmy tych, którzy w ostatnim tygodniu przekroczyli próg wieczności: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie…

 • W tym tygodniu patronują nam:

 • czwartek, – Św. Leon Wielki (ok. 400-461), papież i doktor Kościoła, gorliwy obrońca wiary i orędownik pokoju;
 • piątek,– Św. Marcin z Tours (316-397), najpierw żołnierz rzymski, potem biskup, gorliwy głosiciel Dobrej Nowiny;
 • sobota – Św. Jozafat Kuncewicz (1580-1623), biskup i męczennik, ewangelizator schizmatyków.
 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2022 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2022 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. ZACHĘCAMY ZAKŁADY PRACY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W TEJ AKCJI. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Czy można uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej w sobotę wieczorem? Kościół o sposobie spełnienia obowiązku uczestniczenia we Mszy św. wypowiada się w kanonie 1248 Kodeksu Prawa Kanonicznego. Czytamy tam takie słowa: „Nakazowi uczestniczenia we Mszy św. czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim, bądź w sam dzień świąteczny, bądź też wieczorem dnia poprzedzającego". W soboty zapraszamy szczególnie tych, którzy z różnych przyczyn NIE MOGĄ uczestniczyć we Mszy Św. sprawowanej w Niedzielę. U nas wieczorna Msza Św. w każdą sobotę o godz. 18.00 jest odprawiana według formularza niedzielnego.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW..

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2024
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.