Wielkość liter

30 października 2022 r. - XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Dzisiaj o godz. 18.00 Msza Św. pod przewodnictwem Ks. Bpa Henryka Ciereszki na zakończenie 40. Dni Kultury Chrześcijańskiej. Po Mszy Św. koncert Chóru Centrum Kultury Prawosławnej „Armonia” pod dyrekcją Aleksandry Szymaniuk. Po koncercie będzie też Msza św. o godz. 19.15.
 • Dziś, w ostatnią Niedzielę października, obchodzimy Uroczystość Rocznicy Poświęcenia własnego Kościoła. To uroczyste wspomnienie dnia, kiedy nasza świątynia została oddana na wyłączną własność Bogu. Ona jest miejscem Jego szczególnej obecności. W niej gromadzimy się na wspólną modlitwę, nabożeństwa, słuchanie słowa Bożego, sprawowanie Eucharystii i przyjmujemy inne sakramenty. Dziękujemy dziś Bogu za wszystkich, którzy trudzili się nad wzniesieniem tego domu Bożego. Niech Bóg obdarzy ich hojnie swoją łaską, a zmarłym pozwoli przebywać w swoim Domu w niebie.

 • Jutro, ostatnie nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30. Dziękujemy wszystkim, którzy przez cały miesiąc gromadzili się na wspólnej modlitwie. Natomiast o godz. 18.00 Msza Św. za zmarłego Ks. Kan. Stanisława Szczepurę byłego proboszcza naszej parafii w 2 rocznicę jego śmierci.

 • Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy trwają w naszym kościele we wtorki. Więcej informacji na plakatach i ulotkach.

 • We wtorek, przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. To radosny dzień, w którym Kościół upamiętnia wszystkich znanych i nieznanych Świętych i Błogosławionych. Oni osiągnęli już wieczną chwałę, a dziś są naszymi orędownikami przed Bogiem. W naszej świątyni Msze Św. będą sprawowane o godz. 6.30; 8.00; 9.30 i 18.00.

 • O godz. 17.00 rozpocznie się nabożeństwo wypominkowe. Po Mszy Św. wieczornej odśpiewamy Nieszpory żałobne i pójdziemy w procesji żałobnej do pięciu stacji w kościele. Zadbajmy o groby naszych bliskich, niech będzie to wyraz naszej pamięci i szacunku wobec tych, którzy nas wyprzedzili w drodze do wieczności.

 • W środę, przypada w liturgii Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Zapraszamy na Msze Św. tego dnia o godz. 6.30; 8.00;. 9.30 i 18.00. O godz. 17.00 Wypominki za zmarłych. Zapraszamy wszystkich na wspólną modlitwę.

 • Czwartek jest jednocześnie pierwszym czwartkiem miesiąca. Pamiętajmy w modlitwie o kapłanach i wszystkich powołanych do służby w Kościele. Tego dnia w Katedrze o godz. 18.00 Msza Św. za zmarłych Biskupów i Kapłanów.

 • Przyjmujemy na WYPOMINKI. Kartki są dostępne na stronie internetowej naszej Parafii w zakładce WYPOMINKI’ 2022 i w kancelarii. Przypominamy, imiona zmarłych piszemy w pierwszym przypadku. Piszmy wyraźnie, najlepiej to zrobią korzystający ze strony internetowej. Wypominki będą czytane od 1 do 3 listopada włącznie.

 • Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie cmentarza oraz modlitwa za zmarłych. Ponadto: brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Św., modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

 • Najbliższy piątek, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.00; 16.30 i 18.00. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. O godz. 17.15 Straż Honorowa NSPJ zaprasza na Adorację.

 • W I-szą pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godz. 7.00. O godz. 15.00 Różaniec fatimski.

 • W Niedzielę za tydzień przypada pierwsza Niedziela miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po każdej Mszy Św.. Nie będzie Procesji Eucharystycznej. W ostatnią Niedzielę roku liturgicznego Procesja będzie 20 listopada w Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.

 • W zakrystii można nabyć cegiełki w cenie 50 zł za sztukę, na budowę muzeum im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Okopach, jego rodzinnej miejscowości.

 • Zapisujemy dzieci do procesji. Chętne osoby mogą zgłaszać się do kancelarii parafialnej. Zadbajmy o naszą procesję. Czekamy także na dzieci w wieku przedszkolnym.

 • Nowe rodziny, które w tym roku przybyły do naszej parafii, zapraszamy do kancelarii w celu założenia kartoteki parafialnej.

 • Zapraszamy młodych ludzi w szeregi Akcji Katolickiej. W każdą I-szą środę miesiąca o godz. 18.00 Msza Św., po niej spotkanie w sali konferencyjnej.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszym kościele wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 7 rodzin. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE MODLI SIĘ ZA OFIARODAWCÓW.

 • Dziękujemy za dekorację kwiatową ołtarzy Paniom: Dorocie, Mariannie, Wacławie, Helenie i Barbarze.

 • Dziękujemy za wczorajsze sprzątanie kościoła. W sobotę na godz. 8.30 zapraszamy mieszkańców ul. Piastowska 5 i 7. Również w sobotę na godz. 8.30 zapraszamy do sprzątania Oratorium i sal przyległych: Franciszkański Zakon Świeckich i Rodziny Nazaretańskie.

 • Dziękujemy Panom za wczorajsze grabienie liści: Krzysztofowi, Andrzejowi, Tadeuszowi, Wojciechowi i Władysławowi. Za tydzień na godz. 9.00 już po raz ostatni zapraszamy więcej mężczyzn do grabienia liści.

 • Zapraszamy naszych parafian do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (RTV i AGD: pralki, telewizory, komputery). Zbiórka odbędzie się 2 grudnia od 13.30 do 14.00, na parkingu za kościołem. Prosimy nie spóźniać się.

 • Ks. Sławomir zaprasza wszystkich byłych ministrantów do służby przy ołtarzu w grupie "ministrantów seniorów". Wszystkich zainteresowanych zapraszamy po informacje do zakrystii lub w kancelarii.

 • Od wielu lat przy naszym kościele jest zamontowany stelaż na REKLAMY. Jest do wykorzystania. Zgłoszenia prosimy kierować pod nr tel.: 604 342 553

 • Zapraszamy wszystkie chętne osoby do grup jakie są przy naszej parafii.

 • Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, zaprasza wszystkich parafian na Adorację wynagradzającą Sercu Jezusowemu, w każdy piątek miesiąca o godz. 17.00.

 • Przypominamy, że Chrzty w naszej parafii są w każdą Niedzielę o godz. 11.00. Zwyczajowo w ciągu miesiąca od urodzenia dziecka, należy je ochrzcić. Prosimy zgłaszać dzieci w kancelarii. Nie odkładajmy Chrztu na późniejszy termin.

 • Pragniemy serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek w świątyni na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza Waszą hojność swoim błogosławieństwem.

 • Zapraszamy mężczyzn do Bractwa Św. Wojciecha. Zainteresowani mogą zgłaszać się do Ks. Proboszcza.

 • Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia wzrastania w wierze, nadziei i miłości oraz doświadczenia bliskości Pana i Jego mocy w codziennych potrzebach.

 • W tym tygodniu patronuje nam:

 • piątek, – Św. Karol Boromeusz (1538-1584), biskup Mediolanu, reformator Kościoła, organizator pierwszych seminariów duchownych, wrażliwy na los ubogich.
 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2022 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2022 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. ZACHĘCAMY ZAKŁADY PRACY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W TEJ AKCJI. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Czy można uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej w sobotę wieczorem? Kościół o sposobie spełnienia obowiązku uczestniczenia we Mszy św. wypowiada się w kanonie 1248 Kodeksu Prawa Kanonicznego. Czytamy tam takie słowa: „Nakazowi uczestniczenia we Mszy św. czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim, bądź w sam dzień świąteczny, bądź też wieczorem dnia poprzedzającego". W soboty zapraszamy szczególnie tych, którzy z różnych przyczyn NIE MOGĄ uczestniczyć we Mszy Św. sprawowanej w Niedzielę. U nas wieczorna Msza Św. w każdą sobotę o godz. 18.00 jest odprawiana według formularza niedzielnego.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW..

 • ebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę.


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2023
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.