Wielkość liter

16 października 2022 r. - XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Dziś przypada kolejna rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Przez wstawiennictwo Św. Jana Pawła II módlmy się o Bożę opiekę dla całej naszej ojczyzny. To również kolejny Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Głównym jej zadaniem jest promocja nauczania Jana Pawła II oraz wspieranie edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin. Dziękujemy za każdy gest życzliwości i wsparcie tej inicjatywy.

 • Spotkanie dzieci klas III-cich Szkół Podstawowych w ramach przygotowania do I Komunii Św., będzie dzisiaj o godz. 12.30. Po Mszy Św. katecheza w kościele. Za tydzień młodzież klas I-szych Szkół Średnich, przygotowująca się do bierzmowania.

 • Dziś przypada 29. Niedziela zwykła w roku kościelnym. Wspólnie modlimy się, aby nasza wola była zawsze oddana Bogu i abyśmy szczerym sercem służyli Bożemu majestatowi. Niech na tej drodze wspomaga nas doświadczenie bliskości Pana w Eucharystii.

 • We wtorek, przypada w liturgii Święto Św. Łukasza Ewangelisty. Msza Św. w intencji Pracowników Służby Zdrowia zostanie odprawiona o godz. 18.00 w Archikatedrze. Zapraszamy do wspólnej modlitwy lekarzy, pielęgniarki, położne, ratowników medycznych, farmaceutów oraz innych pracowników świata medycznego.

 • W środę po każdej Mszy Św. uczcimy relikwie Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, Męczennika. W zakrystii można nabywać cegiełki w cenie po 50 zł, na budowę Muzeum im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Okopach.

 • Również w środę o godz. 16.30 w budynku Archiwum Diecezjalnego, obok naszego kościoła, odbędzie się promocja książki naszego Ks. Adama o cmentarzu Św. Rocha. Serdecznie zapraszamy.

 • W sobotę, w liturgii będziemy wspominać Św. Jana Pawła II. Po każdej Mszy Św. uczcimy jego relikwie.

 • Tego dnia przypada również 74. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Augusta Hlonda. W latach 1926-1948 był Prymasem Polski. Jemu zawdzięczamy powstanie Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej. Zadaniem tego zgromadzenia zakonnego jest troska o życie religijne Polaków mieszkających poza granicami ojczyzny.

 • Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy trwają w naszym kościele we wtorki. Więcej informacji na plakatach i ulotkach.

 • Za tydzień w Kościele będzie Niedziela Misyjna. Naszą modlitwą i ofiarami będziemy wspierać wszystkich pracujących na misjach. Taca na Misje.

 • Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie o godz. 7.00 (jedna tajemnica Różańca Św.), wieczorem o 17.30 (pięć tajemnic). Przypominamy, że za odmówienie 5-ciu tajemnic różańcowych w kościele lub w rodzinie, można będzie zyskać Odpust Zupełny na zwyczajnych warunkach. We wtorki zapraszamy dzieci, a w piątki młodzież.

 • Przyjmujemy na WYPOMINKI. Kartki są dostępne na stronie internetowej naszej Parafii w zakładce WYPOMINKI’ 2022 i w kancelarii. Przypominamy, imiona zmarłych piszemy w pierwszym przypadku. Piszmy wyraźnie, najlepiej to zrobią korzystający ze strony internetowej. Wypominki będą czytane od 1 do 3 listopada włącznie.

 • Zapraszamy do lektury nowego numeru "Dróg Miłosierdzia". W październiku, miesiącu Matki Bożej, polecamy artykuł o Maryi jako umiłowanej córce Boga, szczególnie przez Niego wybranej. Proponujemy również rozmowę z rektorem białostockiego seminarium duchownego, do którego w tym roku zgłosiło się 8 nowych kleryków, na temat powołania kapłańskiego i wyzwań stojących aktualnie przed osobami odpowiedzialnymi za formację seminaryjną. Pod koniec października Kościół będzie obchodził Tydzień Misyjny, dlatego do każdego egzemplarza "Dróg Miłosierdzia" dołączona jest książka "Misja ocalania" z opowieściami Księży Werbistów z różnych zakątków świata.

 • Do jutra mieszkańcy Białegostoku, dzięki głosowaniu w ramach Budżetu Obywatelskiego, mogą wesprzeć projekt: „Pamięć nośnikiem kulturowego dziedzictwa”. Projekt ten zakłada przygotowanie materiałów niezbędnych do biblijnej katechezy dorosłych opartej na Starym Testamencie oraz przygotowanie animatorów do pracy z dorosłymi mieszkańcami Białegostoku, w tym z niepełnosprawnymi. Głosy można oddać przez internet, głosując na projekt o numerze M34. Więcej informacji na ulotkach w przedsionku kościoła.

 • Zapisujemy dzieci do procesji. Chętne osoby mogą zgłaszać się do kancelarii parafialnej. Zadbajmy o naszą procesję. Czekamy także na dzieci w wieku przedszkolnym.

 • Nowe rodziny, które w tym roku przybyły do naszej parafii, zapraszamy do kancelarii w celu założenia kartoteki parafialnej

 • Zapraszamy młodych ludzi w szeregi Akcji Katolickiej. W każdą I-szą środę miesiąca o godz. 18.00 Msza Św., po niej spotkanie w sali konferencyjnej.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszym kościele wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 10 rodzin. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE MODLI SIĘ ZA OFIARODAWCÓW.

 • Dziękujemy za wczorajsze sprzątanie kościoła. W sobotę na godz. 8.00 zapraszamy mieszkańców ul. Piastowska 3B.

 • Dziękujemy Panom za wczorajsze grabienie liści: trzem Krzysztofom, Andrzejowi i Władysławowi. Za tydzień na godz. 9.00 zapraszamy więcej mężczyzn do grabienia liści. Do rocznej normy brakuje nam jeszcze 61 worków.

 • Dziękujemy za ofiarowane biednym ludziom Torby samarytanki.

 • Ks. Sławomir zaprasza wszystkich byłych ministrantów do służby przy ołtarzu w grupie "ministrantów seniorów". Wszystkich zainteresowanych zapraszamy po informacje do zakrystii lub w kancelarii.

 • Od wielu lat przy naszym kościele jest zamontowany stelaż na REKLAMY. Jest do wykorzystania. Zgłoszenia prosimy kierować pod nr tel.: 604 342 553

 • Zapraszamy wszystkie chętne osoby do grup jakie są przy naszej parafii.

 • Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, zaprasza wszystkich parafian na Adorację wynagradzającą Sercu Jezusowemu, w każdy piątek miesiąca o godz. 17.00.

 • Przypominamy, że Chrzty w naszej parafii są w każdą Niedzielę o godz. 11.00. Zwyczajowo w ciągu miesiąca od urodzenia dziecka, należy je ochrzcić. Prosimy zgłaszać dzieci w kancelarii. Nie odkładajmy Chrztu na późniejszy termin.

 • Pragniemy serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek w świątyni na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza Waszą hojność swoim błogosławieństwem.

 • Zapraszamy mężczyzn do Bractwa Św. Wojciecha. Zainteresowani mogą zgłaszać się do Ks. Proboszcza.

 • Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy wytrwałości w modlitwie oraz ufnego kierowania się Bożym słowem na wszystkich drogach codzienności.

 • Zmarłym, którzy w ostatnim czasie wyprzedzili nas w drodze do wiecznej ojczyzny, wypraszajmy łaskę życia wiecznego: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie…

 • W tym tygodniu patronują nam:

 • poniedziałek, – Św. Ignacy Antiocheński (I/II w.), po Świętym Piotrze biskup Antiochii, męczennik za wiarę;
 • wtorek, – Św. Łukasz, współpracownik Świętego Pawła, autor Ewangelii i Dziejów Apostolskich, patron służby zdrowia;
 • czwartek,– Św. Jan Kanty (1390-1473), kapłan, wykładowca teologii i filozofii, człowiek wielkiego miłosierdzia wobec ubogich;
 • sobota, – Św. Jan Paweł II (1920-2005), papież, wielki czciciel Matki Chrystusa.
 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2022 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2022 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. ZACHĘCAMY ZAKŁADY PRACY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W TEJ AKCJI. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Czy można uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej w sobotę wieczorem? Kościół o sposobie spełnienia obowiązku uczestniczenia we Mszy św. wypowiada się w kanonie 1248 Kodeksu Prawa Kanonicznego. Czytamy tam takie słowa: „Nakazowi uczestniczenia we Mszy św. czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim, bądź w sam dzień świąteczny, bądź też wieczorem dnia poprzedzającego". W soboty zapraszamy szczególnie tych, którzy z różnych przyczyn NIE MOGĄ uczestniczyć we Mszy Św. sprawowanej w Niedzielę. U nas wieczorna Msza Św. w każdą sobotę o godz. 18.00 jest odprawiana według formularza niedzielnego.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW..

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2024
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.