Wielkość liter

9 października 2022 r. - XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Spotkanie dzieci klas II-gich Szkół Podstawowych w ramach przygotowania do I Komunii Św., będzie dzisiaj o godz. 12.30. Po Mszy Św. katecheza w kościele. Za tydzień klasy III-cie.

 • Dziś dwudziesta ósma Niedziela w ciągu roku kościelnego. We wspólnocie ludu Bożego modlimy się, aby dobry Bóg pobudzał nas swoją łaską do pełnienia dobrych uczynków. Niech udział w Eucharystii będzie dla nas pomocą w wypełnianiu tego zadania. 

 • Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy trwają w naszym kościele we wtorki. Więcej informacji na plakatach i ulotkach.

 • W czwartek przypada wspomnienie Bł. Honorata Koźmińskiego. Otrzymaliśmy relikwie Bł. Honorata, których intronizacji dokonamy tego dnia na Mszy Św. o godz. 18.00. Po Mszy Św. uczcimy jego relikwie.

 • W piątek, będziemy obchodzili Dzień Edukacji Narodowej. Wyraźmy naszą wdzięczności wobec nauczycieli, wychowawców i katechetów za trud ich pracy i wysiłek włożony w wychowanie młodego pokolenia. W czasie nabożeństwa różańcowego o godz. 17.30 i Mszy Św. o godz.18.00 będziemy modlić się za wszystkich nauczycieli, wychowawców, katechetów oraz pracowników oświaty. 

 • W sobotę, przypada w kalendarzu liturgicznym wspomnienie Świętej Teresy od Dzieciątka Jezusa. Ten dzień obchodzony jest także jako Dzień Dziecka Utraconego, który po raz pierwszy obchodzono w USA w 1988 roku. Będziemy wspierać naszą modlitwą wszystkich rodziców, którzy utracili dzieci jeszcze przed narodzeniem, wypraszając im Boże pocieszenie w trudnych chwilach. 

 • W zakrystii można nabywać cegiełki w cenie po 50 zł, na budowę Muzeum im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Okopach.

 • Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie o godz. 7.00 (jedna tajemnica Różańca Św.), wieczorem o 17.30 (pięć tajemnic). Przypominamy, że za odmówienie 5-ciu tajemnic różańcowych w kościele lub w rodzinie, można będzie zyskać Odpust Zupełny na zwyczajnych warunkach. We wtorki zapraszamy dzieci, a w piątki młodzież.

 • Przyjmujemy na WYPOMINKI. Kartki są dostępne na stronie internetowej naszej Parafii w zakładce WYPOMINKI’ 2022 i w kancelarii. Przypominamy, imiona zmarłych piszemy w pierwszym przypadku. Piszmy wyraźnie, najlepiej to zrobią korzystający ze strony internetowej. Wypominki będą czytane od 1 do 3 listopada włącznie.

 • Zapraszamy do lektury nowego numeru "Dróg Miłosierdzia". W październiku, miesiącu Matki Bożej, polecamy artykuł o Maryi jako umiłowanej córce Boga, szczególnie przez Niego wybranej. Proponujemy również rozmowę z rektorem białostockiego seminarium duchownego, do którego w tym roku zgłosiło się 8 nowych kleryków, na temat powołania kapłańskiego i wyzwań stojących aktualnie przed osobami odpowiedzialnymi za formację seminaryjną. Pod koniec października Kościół będzie obchodził Tydzień Misyjny, dlatego do każdego egzemplarza "Dróg Miłosierdzia" dołączona jest książka "Misja ocalania" z opowieściami Księży Werbistów z różnych zakątków świata. 

 • Jak co roku, zapraszamy wszystkich Parafian do włączenia się w akcję „Torba Samarytanka”. Dzięki temu możemy udzielać konkretnej pomocy żywnościowej podopiecznym Centrum Pomocy „Samarytanin”. „Torba Samarytanka” spotyka się od kilku lat z pozytywnym odbiorem u wielu parafian, którzy chcą pomóc osobiście i konkretnie. Torby odbieramy w kancelarii i napełnione przynosimy również do kancelarii do piątku włącznie.

 • Za tydzień przypada rocznica wyboru Kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Tego dnia będziemy obchodzili kolejny Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek, wychodząc z kościoła będziemy mogli wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pomaga w edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin. Prosimy Rycerstwo Niepokalanej o pomoc w zbiórce ofiar.

 • Do 17 października mieszkańcy Białegostoku, dzięki głosowaniu w ramach Budżetu Obywatelskiego, mogą wesprzeć projekt: „Pamięć nośnikiem kulturowego dziedzictwa”. Projekt ten zakłada przygotowanie materiałów niezbędnych do biblijnej katechezy dorosłych opartej na Starym Testamencie oraz przygotowanie animatorów do pracy z dorosłymi mieszkańcami Białegostoku, w tym z niepełnosprawnymi. Głosy można oddać przez internet, głosując na projekt o numerze M34. Więcej informacji na ulotkach w przedsionku kościoła.

 • Zapisujemy dzieci do procesji. Chętne osoby mogą zgłaszać się do kancelarii parafialnej. Zadbajmy o naszą procesję. Czekamy także na dzieci w wieku przedszkolnym.

 • Nowe rodziny, które w tym roku przybyły do naszej parafii, zapraszamy do kancelarii w celu założenia kartoteki parafialnej.

 • Zapraszamy młodych ludzi w szeregi Akcji Katolickiej. W każdą I-szą środę miesiąca o godz. 18.00 Msza Św., po niej spotkanie w sali konferencyjnej.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszym kościele wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 8 rodzin. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE MODLI SIĘ ZA OFIARODAWCÓW.

 • Dziękujemy uczestnikom pielgrzymki do Różanegostoku, za złożoną ofiarę na kościół.

 • Dziękujemy Odnowie „Światło Chrystusa” za przeprowadzoną zbiórkę ofiar do puszek w minioną Niedzielę.

 • Dziękujemy za wczorajsze sprzątanie kościoła. W sobotę na godz. 8.00 zapraszamy mieszkańców ul. Piastowska 3a.

 • Dziękujemy za dekoracje kwiatowe Paniom: Dorocie, Mariannie, Helenie, Wacławie i Barbarze.

 • Dziękujemy Panom za wczorajsze grabienie liści: obu Krzysztofom i Władysławowi. Za tydzień na godz. 9.00 zapraszamy więcej mężczyzn do grabienia liści.

 • Ks. Sławomir zaprasza wszystkich byłych ministrantów do służby przy ołtarzu w grupie "ministrantów seniorów". Wszystkich zainteresowanych zapraszamy po informacje do zakrystii lub w kancelarii.

 • Od wielu lat przy naszym kościele jest zamontowany stelaż na REKLAMY. Jest do wykorzystania. Zgłoszenia prosimy kierować pod nr tel.: 604 342 553

 • Zapraszamy wszystkie chętne osoby do grup jakie są przy naszej parafii. 

 • Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, zaprasza wszystkich parafian na Adorację wynagradzającą Sercu Jezusowemu, w każdy piątek miesiąca o godz. 17.00.

 • Przypominamy, że Chrzty w naszej parafii są w każdą Niedzielę o godz. 11.00. Zwyczajowo w ciągu miesiąca od urodzenia dziecka, należy je ochrzcić. Prosimy zgłaszać dzieci w kancelarii. Nie odkładajmy Chrztu na późniejszy termin.

 • Pragniemy serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek w świątyni na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza Waszą hojność swoim błogosławieństwem.

 • Zapraszamy mężczyzn do Bractwa Św. Wojciecha. Zainteresowani mogą zgłaszać się do Ks. Proboszcza.

 • Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, światła Ducha Świętego w codziennych wyborach oraz opieki Matki Najświętszej. 

 • W tym tygodniu patronują nam:

 • czwartek, – Bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), kapłan z Zakonu Kapucynów, gorliwy duszpasterz, założyciel wielu wspólnot zakonnych;
 • sobota, – Św. Teresa od Jezusa (1515-1582), dziewica i doktor Kościoła, reformatorka zakonu karmelitańskiego.
 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2022 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2022 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. ZACHĘCAMY ZAKŁADY PRACY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W TEJ AKCJI. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Czy można uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej w sobotę wieczorem? Kościół o sposobie spełnienia obowiązku uczestniczenia we Mszy św. wypowiada się w kanonie 1248 Kodeksu Prawa Kanonicznego. Czytamy tam takie słowa: „Nakazowi uczestniczenia we Mszy św. czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim, bądź w sam dzień świąteczny, bądź też wieczorem dnia poprzedzającego". W soboty zapraszamy szczególnie tych, którzy z różnych przyczyn NIE MOGĄ uczestniczyć we Mszy Św. sprawowanej w Niedzielę. U nas wieczorna Msza Św. w każdą sobotę o godz. 18.00 jest odprawiana według formularza niedzielnego.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW..

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2023
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.