Wielkość liter

25 września 2022 r. - XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Spotkanie młodzieży klas I-szych Szkół Średnich w ramach przygotowania do Bierzmowania, będzie dzisiaj o godz. 12.30. Po Mszy Św. katecheza w kościele.
 • Dziś dwudziesta szósta Niedziela w ciągu roku liturgicznego. Po raz kolejny (108) obchodzony jest dzisiaj Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Modlitwą wspieramy wszystkich, którzy z powodu wojny, prześladowań i innych trudności musieli opuścić rodzinny kraj, aby doświadczali życzliwości i odpowiedniej pomocy w nowych środowiskach.

 • Procesja z relikwiami bł. ks. Michała Sopoćki, z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego do Katedry, odbędzie się we wtorek o godz. 19.00. Procesję poprzedzi Msza św. w Sanktuarium o godz. 18.00. Natomiast o godz. 20.00 w Archikatedrze rozpocznie się godzinne czuwanie modlitewne prowadzone przez Scholę Adonai.

 • MSZA ŚWIĘTA W INTENCJI MIESZKAŃCÓW BIAŁEGOSTOKU w Dniu Patrona miasta, bł. ks. Michała Sopoćki, będzie sprawowana we środę o godz. 18.00 w Katedrze. Mszy św. przewodniczyć będzie Arcybiskup Józef Guzdek Metropolita Białostocki. W tym dniu u nas po każdej Mszy Św. uczcimy relikwie Bł. Ks. Michała.

 • Tego dnia o godz. 16.00 na kanale You Tube ArchiBial Media będzie udostępniona transmisja z gali wręczenia nagród im. bł. ks. Michała Sopoćki „Michały 2022".

 • W środę, przypada Światowy Dzień Turystyki. W czasie Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będziemy modlić się za wszystkich zaangażowanych w działalność turystyczną i pielgrzymkową.

 • W środę jak co roku w rocznicę beatyfikacji Ks. Michała Sopoćki o godz. 15.00 odmawiana będzie Koronka do Miłosierdzia Bożego przy skrzyżowaniach i na placach naszego miasta – Miasta Miłosierdzia. Nasi parafianie gromadzą się przy Krzyżu na osiedlu. W tym samym czasie Koronka będzie odmawiana w kilkudziesięciu miastach Polski i wielu krajach świata. Z roku na rok ta modlitewna akcja gromadzi coraz więcej osób, które w miejscach publicznych pragną i potrafią ofiarować swoją modlitwę Bogu.

 • W czwartek, przypada Święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Święci Archaniołowie to szczególni Boży posłańcy. Niech ich wstawiennictwo wyprasza nam Bożą opiekę.

 • W piątek, w liturgii wspominamy Św. Hieronima, który całe życie poświęcił poznawaniu Pisma Świętego. Przetłumaczył Biblię z języka greckiego na język łaciński (tzw. „Wulgata”). Pozostawił ważną myśl, że „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa”.

 • W sobotę rozpoczniemy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie rano o godz.7.00 (jedna tajemnica) i wieczorem o godz. 17.30. Przypominamy, że za odmówienie 5-ciu tajemnic różańcowych w kościele lub w rodzinie, można będzie zyskać Odpust Zupełny na zwyczajnych warunkach. We wtorki zapraszamy dzieci, a w piątki młodzież.

 • Tego dnia w liturgii Kościoła będziemy wspominać Św. Teresę od Dzieciątka Jezus, nazywaną Małą Tereską, patronkę misji. Jest to jednocześnie Dzień Misyjny Sióstr Zakonnych. Naszą modlitwą będziemy wspierać siostry zakonne zaangażowane w pracę misyjną.

 • W sobotę przypada także pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godz.7.00. O godz. 15.00 Różaniec fatimski – serdecznie zapraszamy!

 • W sobotę, przypada również początek roku akademickiego. Wszystkim studentom życzymy gorliwości w zdobywaniu wiedzy, a nauczycielom akademickim i profesorom Bożego światła i cierpliwości w pracy akademickiej.

 • Za tydzień będzie pierwsza Niedziela miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 11.00 Procesja Eucharystyczna. Tego dnia w naszym mieście odbędzie się MARSZ DLA ŻYCIA. Rozpocznie się Mszą Św. w Katedrze o godz. 14.00. Więcej informacji na plakatach.

 • Za tydzień o godz. 12.30 Msza Św. dzieciom i rodzicom klas I-szych Szkoły Podstawowej. Po Mszy Św. katecheza w kościele, przygotowująca do I Komunii Św.

 • Od przyszłej Niedzieli będziemy przyjmować na WYPOMINKI. Kartki będą dostępne na stronie internetowej naszej Parafii w zakładce WYPOMINKI’ 2022 i w kancelarii. Przypominamy, imiona zmarłych piszemy w pierwszym przypadku. Piszmy wyraźnie, najlepiej to zrobią korzystający ze strony internetowej. Wypominki będą czytane od 1 do 3 listopada włącznie.

 • Zapraszamy do lektury "Dróg Miłosierdzia".

 • Jak co roku, zapraszamy wszystkich Parafian do włączenia się w akcję „Torba Samarytanka”. Dzięki temu możemy udzielać konkretnej pomocy żywnościowej podopiecznym Centrum Pomocy „Samarytanin”. „Torba Samarytanka” spotyka się od kilku lat z pozytywnym odbiorem u wielu parafian, którzy chcą pomóc osobiście i konkretnie. Torby odbieramy w kancelarii i napełnione przynosimy również do kancelarii do 14 października.

 • Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy rozpoczną się w naszym kościele 4 października. Więcej informacji na plakatach.

 • Zapisujemy dzieci do procesji. Chętne osoby mogą zgłaszać się do kancelarii parafialnej. Zadbajmy o naszą procesję. Czekamy także na dzieci w wieku przedszkolnym.

 • Nowe rodziny, które w tym roku przybyły do naszej parafii, zapraszamy do kancelarii w celu założenia kartoteki parafialnej.

 • Zapraszamy młodych ludzi w szeregi Akcji Katolickiej. W każdą I-szą środę miesiąca o godz. 18.00 Msza Św., po niej spotkanie w sali konferencyjnej.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszym kościele wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 9 rodzin. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE MODLI SIĘ ZA OFIARODAWCÓW.

 • Dziękujemy za wczorajsze sprzątanie kościoła. W sobotę nieco później na godz. 8.30 zapraszamy mieszkańców ul. Chrobrego 20.

 • Również w sobotę na godz.8.00 zapraszamy Bractwo Św. Wojciecha i innych mężczyzn dysponujących wolnym czasem, do grabienia liści.

 • W sobotę zapraszamy na pielgrzymkę Kół Żywego Różańca do Różanegostoku. Zapisy w Biurze Radia Maryja.

 • Msza Św. z okazji Archidiecezjalnego Dnia Eucharystii zostanie odprawiona za tydzień o godz. 11.00 w Kolegiacie św. Antoniego w Sokółce. Mszy Św. przewodniczyć będzie Arcybiskup Józef Guzdek Metropolita Białostocki.

 • Za tydzień po każdej Mszy Św. można będzie złożyć ofiarę do puszek na CARITAS. O pomoc w sprawnym przeprowadzeniu zbiórki prosimy Odnowę „Światło Chrystusa”.

 • W sobotę 8 października odbędzie się VII Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu Margaretka do Sanktuarium św. Jana Pawła II oraz Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Gościem specjalnym będzie pani Louise Ward z Kanady – założycielka ruchu margaretek. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji kapłanów.

 • Ks. Sławomir zaprasza wszystkich byłych ministrantów do służby przy ołtarzu w grupie "ministrantów seniorów". Wszystkich zainteresowanych zapraszamy po informacje do zakrystii lub w kancelarii.

 • Od wielu lat przy naszym kościele jest zamontowany stelaż na REKLAMY. Jest do wykorzystania. Zgłoszenia prosimy kierować pod nr tel.: 604 342 553

 • Zapraszamy wszystkie chętne osoby do grup jakie są przy naszej parafii.

 • Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, zaprasza wszystkich parafian na Adorację wynagradzającą Sercu Jezusowemu, w każdy piątek miesiąca o godz. 17.00.

 • Przypominamy, że Chrzty w naszej parafii są w każdą Niedzielę o godz. 11.00. Zwyczajowo w ciągu miesiąca od urodzenia dziecka, należy je ochrzcić. Prosimy zgłaszać dzieci w kancelarii. Nie odkładajmy Chrztu na późniejszy termin.

 • Pragniemy serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek w świątyni na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza Waszą hojność swoim błogosławieństwem.

 • Zapraszamy mężczyzn do Bractwa Św. Wojciecha. Zainteresowani mogą zgłaszać się do Ks. Proboszcza.

 • Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki Niepokalanej.

 • W tym tygodniu patronują nam:

 • wtorek, – Św. Wincenty a Paulo (1581-1660), kapłan, założyciel Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia (szarytek), patron dzieł miłosierdzia;
 • środa, – Św. Wacław (ok. 903-929), książę czeski, męczennik za wiarę, patron Czech;
 • czwartek, – Święci Archaniołowie: Michał, Gabriel i Rafał, niebiescy wysłańcy, którzy zrealizowali szczególne zadania w historii zbawienia;
 • piątek, – Św. Hieronim (ok. 345-420), kapłan, doktor Kościoła, autor przekładu Pisma Św. na język łaciński (Wulgata);
 • sobota, – Św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), dziewica i doktor Kościoła, patronka misji katolickich.
 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2022 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2022 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. ZACHĘCAMY ZAKŁADY PRACY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W TEJ AKCJI. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Czy można uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej w sobotę wieczorem? Kościół o sposobie spełnienia obowiązku uczestniczenia we Mszy św. wypowiada się w kanonie 1248 Kodeksu Prawa Kanonicznego. Czytamy tam takie słowa: „Nakazowi uczestniczenia we Mszy św. czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim, bądź w sam dzień świąteczny, bądź też wieczorem dnia poprzedzającego". W soboty zapraszamy szczególnie tych, którzy z różnych przyczyn NIE MOGĄ uczestniczyć we Mszy Św. sprawowanej w Niedzielę. U nas wieczorna Msza Św. w każdą sobotę o godz. 18.00 jest odprawiana według formularza niedzielnego.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW..

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2023
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.