Wielkość liter

4 września 2022 r. - XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Dzisiaj przypada I rocznica ingresu Arcybiskupa Józefa Guzdka, Metropolity Białostockiego. Polecamy go w naszych modlitwach.

 • Dziś pierwsza Niedziela miesiąca. Po każdej Mszy Św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja. Nie wychodźmy z kościoła bez Bożego błogosławieństwa. Po Mszy Św. o godz. 11.00 pierwsza po wakacyjnej przerwie – Procesja Eucharystyczna. Zapraszamy całą białą procesję.

 • Dziś dwudziesta trzecia Niedziela w ciągu roku kościelnego. Sprawując tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, uwielbiliśmy Boga i zaczerpnęliśmy ze źródła Bożej łaski. Niech te dary umacniają nas na drogach codziennego życia i dawania świadectwa naszej bliskości z Bogiem.

 • Dziękujemy za udział w wakacyjnej akcji CARITAS – „Tornister pełen uśmiechów” - za ofiarowane plecaki z przyborami szkolnymi.

 • Dzisiaj na Mszy Św. o godz. 12.30 zostaną poświęcone plecaki uczniom klas I-szych Szkoły Podstawowej. Zapraszamy wszystkie dzieci z rodzicami.

 • Jutro po każdej Mszy Św. uczcimy relikwie Św. Matki Teresy z Kalkuty.

 • W czwartek, przypada Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W Polsce ten liturgiczny obchód nazywany jest popularnie świętem Matki Bożej Siewnej. Przez wstawiennictwo Maryi będziemy modlić się za wszystkich pracujących na roli, aby ich praca i trud wydawały błogosławione owoce. Msze Św. tego dnia o godz. 6.30; 8.00; 9.30 i 18.00.

 • Różańcowe Jerycho rozpocznie się w czwartek i potrwa do 15 września.

 • W czwartek po Mszy Św. wieczornej, w Oratorium pod kościołem odbędzie się zebranie katechetyczne osób zatrudnionych w katechezie ze wszystkich szkół i przedszkoli na terenie naszej parafii.

 • W sobotę w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego o godz. 9.00 odbędzie się Dzień Skupienia Wspólnoty dla Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa.

 • Zapraszamy zelatorki i zelatorów Żywego Różańca, duszpasterzy grup różańcowych i członków Żywego Różańca na dzień skupienia, który odbędzie się przy katedrze białostockiej w sobotę. Rozpoczęcie o godz. 10:00 w sali nr 12, Msza św. w katedrze o godz. 12:00, zakończenie ok. godz. 14:00.

 • Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Białostockiej zaprasza wszystkie małżeństwa na świętowanie rocznic małżeńskich. Odbędzie się ono w sobotę - 10 września o godz. 18:00 w Archikatedrze Białostockiej. Małżonków prosimy by tradycyjnie przed Mszą Św. ustawili się na schodach przed Katedrą, skąd zostaną wprowadzeni do Bazyliki. Zachęcamy do przyniesienia jednej róży, którą po zakończonej Eucharystii małżonkowie złożą przy Ołtarzu Matki Bożej jako znak zawierzenia siebie i swojej rodziny.

 • Za tydzień po każdej Mszy Św. można będzie złożyć ofiarę na KUL. O pomoc w sprawnym przeprowadzeniu zbiórki ofiar, prosimy Biuro Radia Maryja.

 • Od 1 września, po wakacyjnej przerwie na swoje godziny wracają Msze Św. w I-sze piątki o godz. 16.30, w dni powszednie o godz. 7.30 i w Niedziele o godz. 19.15.

 • Dzieci klas I-szych Szkoły Podstawowej będą miały Mszę Św. w I-szą Niedzielę miesiąca X; XII; II; IV i VI o godz. 12.30. Po Mszy Św. katecheza w kościele przygotowująca do I Komunii Św..

 • Dzieci Klas II-gich Szkoły Podstawowej będą miały Mszę Św. w II-gą Niedzielę miesiąca X; XII; II; IV i VI o godz. 12.30. Po Mszy Św. katecheza w kościele przygotowująca do I Komunii Św..

 • Dzieci klas III-cich Szkoły Podstawowej będą miały Mszę Św. w III-cią Niedzielę miesiąca IX; X; XI; XII; I; II; III i IV o godz. 12.30. Po Mszy Św. katecheza w kościele przygotowująca do I Komunii Św. Uroczystość I Komunii Św. będzie w dwóch grupach 28 maja o godz. 9.30 i 12.30.

 • Za tydzień rozpoczniemy doroczną trzydniową Adorację Najświętszego Sakramentu czyli 40 godzinne nabożeństwo. W tym roku Słowo Boże wygłosi Ks. Marek Czech, kapelan białostockiego Hospicjum. Szczegółowe informacje są zamieszczone na plakatach pod chórem i przy kancelarii oraz na stronie internetowej naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do licznego uczestnictwa i skorzystania z Sakramentów Pojednania i Eucharystii.

 • Zapraszamy do włączenia się w działalność naszych parafialnych wspólnot, w których można pogłębiać swoją formację duchową i służyć innym. W naszej parafii opiekunami poszczególnych grup są:

 • Ks. Adam - Koła Żywego Różańca; Straż Honorowa NSPJ; Rycerstwo Niepokalanej; III Zakon Św. Franciszka; Czciciele Miłosierdzia Bożego; Dzieci pierwszokomunijne; schola i oaza.
 • Ks. Sławomir - Liturgiczna Służba Ołtarza; Rodziny Nazaretańskie; katechezy w VIII LO; Odnowa w Duchu Św.; młodzież do bierzmowania; kurs przdmałżeński
 • Ks. Proboszcz - Akcja Katolicka; Bractwo Św. Wojciecha; Rada Parafialna i Ekonomiczna; Parafialny Zespół CARITAS; Grono Przyjaciół AWSD; Rodzina Radia Maryja; Wspólnota dla Intronizacj NSPJ
 • s. Dorota - Biała Procesja
 • Katechezy przed bierzmowaniem, młodzieży klas I-szych szkół średnich, będą odbywać w każdą IV Niedzielę miesiąca. O godz. 12.30 Msza Św., po niej katecheza w kościele.

 • Zapraszamy do lektury nowego numeru "Dróg Miłosierdzia". Przypominamy w nim, jakże aktualne dziś przesłanie Jana Pawła II, że "jedynie w miłosierdziu Boga współczesny świat znajdzie pokój", wypowiedziane przed 20 laty w Krakowie-Łagiewnikach. Polecamy rozmowę-świadectwo ze znanym aktorem Lechem Dyblikiem, w której opowiada on o swej drodze wyjścia z nałogu i pojednaniu z Bogiem i najbliższymi.

 • Nowe rodziny, które w tym roku przybyły do naszej parafii, zapraszamy do kancelarii w celu założenia kartoteki parafialnej.

 • Zapisujemy do procesji. Chętne osoby mogą zgłaszać się do kancelarii parafialnej. Zadbajmy o naszą procesję.

 • Zapraszamy młodych ludzi w szeregi Akcji Katolickiej. W każdą I-szą środę miesiąca o godz. 18.00 Msza Św., po niej spotkanie w sali konferencyjnej.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszym kościele wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 9 rodzin. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE MODLI SIĘ ZA OFIARODAWCÓW.

 • Dziękujemy za wczorajsze sprzątanie kościoła. W sobotę na godz. 8.00 zapraszamy mieszkańców ul. Chrobrego 14. Również w sobotę zapraszamy na godz. 8.00 Odnowę „Światło Chrystusa” i grupę Najśw. Serca Pana Jezusa, do sprzątania Oratorium i sal przyległych

 • Dziękujemy za wyprawki szkolne i ofiarowane plecaki, w ramach dorocznej akcji: „Tornister pełen uśmiechów”.

 • Ks. Sławomir zaprasza wszystkich byłych ministrantów do służby przy ołtarzu w grupie "ministrantów seniorów". Wszystkich zainteresowanych zapraszamy po informacje do zakrystii lub w kancelarii.

 • Od wielu lat przy naszym kościele jest zamontowany stelaż na REKLAMY. Jest do wykorzystania. Zgłoszenia prosimy kierować pod nr tel.: 604 342 553

 • Zapraszamy wszystkie chętne osoby do grup jakie są przy naszej parafii.

 • Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, zaprasza wszystkich parafian na Adorację wynagradzającą Sercu Jezusowemu, w każdy piątek miesiąca o godz. 17.00.

 • Przypominamy, że Chrzty w naszej parafii są w każdą Niedzielę o godz. 11.00. Zwyczajowo w ciągu miesiąca od urodzenia dziecka, należy je ochrzcić. Prosimy zgłaszać dzieci w kancelarii. Nie odkładajmy Chrztu na późniejszy termin.

 • Pragniemy serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek w świątyni na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza Waszą hojność swoim błogosławieństwem.

 • Zapraszamy mężczyzn do Bractwa Św. Wojciecha. Zainteresowani mogą zgłaszać się do Ks. Proboszcza.

 • W dniach 30 września - 2 października br. odbędą się w Hodyszewie weekendowe rekolekcje dla małżeństw przeżywających trudności lub chcących odświeżyć swoją relację. Rekolekcje są prowadzone przez diecezjalny ośrodek stowarzyszenia Spotkania Małżeńskie. Szczegółowe informacje i kontakt do organizatorów na stronie internetowej spotkaniamalzenskie.pl

 • Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Bożej.

 • W sierpniu odeszli do Pana:

 • Szyc Bogusław, l.76, ul. Mieszka I
 • Ostaszewski Kazimierz, l.93, ul. Warszawska
 • Karna Teresa, l.82, ul. Chrobrego
 • Wrzesień Nadzieja, l.91, ul. Piastowska
 • Pieńkowska Malwina, l.83, ul. Św. Wojciecha
 • Ratkiewicz Wanda, l.85, ul. Warszawska
 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2022 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2022 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. ZACHĘCAMY ZAKŁADY PRACY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W TEJ AKCJI. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Czy można uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej w sobotę wieczorem? Kościół o sposobie spełnienia obowiązku uczestniczenia we Mszy św. wypowiada się w kanonie 1248 Kodeksu Prawa Kanonicznego. Czytamy tam takie słowa: „Nakazowi uczestniczenia we Mszy św. czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim, bądź w sam dzień świąteczny, bądź też wieczorem dnia poprzedzającego". W soboty zapraszamy szczególnie tych, którzy z różnych przyczyn NIE MOGĄ uczestniczyć we Mszy Św. sprawowanej w Niedzielę. U nas wieczorna Msza Św. w każdą sobotę o godz. 18.00 jest odprawiana według formularza niedzielnego.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW..

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2024
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.