Wielkość liter

28 sierpnia 2022 r. - XXII NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Dzisiaj po każdej Mszy Św., przy wyjściu z kościoła, członkowie Akcji Katolickiej zbierają podpisy w sprawie ochrony uczuć religijnych. Obserwujemy niepokojące zjawiska: przerywania Mszy Św.; wyszydzania nabożeństw; profanowania wizerunku Matki Bożej; bezczeszczenia pomników Św. Jana Pawła II. Dziękujemy za złożony podpis.

 • Również dzisiaj, wychodząc z kościoła, można odebrać kartki na spowiedź pierwszopiątkową.

 • Dziś ostatnia Niedziela wakacji, w liturgii dwudziesta druga niedziela w ciągu roku kościelnego. Eucharystia stanowi centrum niedzieli i życia chrześcijańskiego. Niech sprawowanie tajemnicy paschalnej Chrystusa umacnia nas na drodze podejmowania codziennych obowiązków. Dziś prosimy Boga, aby wszystko co dobre w nas, nieustannie umacniał i strzegł.

 • Trwa doroczna, wakacyjna akcja CARITAS – „Tornister pełen uśmiechów”. Zapraszamy naszych parafian do wzięcia udziału w tej akcji, kupując plecak i napełniając go przyborami szkolnymi. Plecaki przynosimy do kancelarii jeszcze tylko w tym tygodniu.

 • Przed nami ostatnie dni wakacyjnego odpoczynku. Dziękujemy Bogu za czas wakacji i urlopów, za wszelkie dobro, którego doświadczyliśmy w tym czasie, i za ludzi, których Bóg postawił na naszej drodze.

 • Jutro, w liturgii będziemy wspominali Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela. Za wierność Bogu i Jego prawu został zamordowany na rozkaz króla Heroda. Tym samym stał się kolejnym prorokiem, który oddał życie, będąc głosicielem Bożej prawdy.

 • Od 2015 roku z inicjatywy papieża Franciszka w Kościele obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia. Będziemy modlić się o roztropne wykorzystywanie dóbr natury i ochronę środowiska.

 • W czwartek, początek nowego roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców, wychowawców i nauczycieli na Mszę Św. o godz. 8.00. Będziemy prosili o Boże błogosławieństwo na trud pracy i nauki w nowym roku szkolnym. Można będzie skorzystać z sakramentu pokuty w czasie Mszy Św.

 • Tego dnia przypada także 83 rocznica wybuchu II wojny światowej. Naszą modlitewną pamięcią będziemy ogarniali wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny. Msza Św. w 83. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej, zostanie odprawiona we czwartek, 1 września br., o godz. 18.00 w kościele pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku. Po zakończonej liturgii odbędzie się otwarcie Izby Pamięci poświęconej obrońcom Białegostoku oraz wystawy dotyczącej bł. Kapłanów Męczenników z Berezwecza. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji wszystkich poległych w czasie II Wojny Światowej oraz o pokój na świecie. Po Mszy Świętej na placu przed kościołem odbędzie się wspólne śpiewanie pieśni wojskowych i patriotycznych wraz z poczęstunkiem - wojskową grochówką.

 • Czwartek będzie jednocześnie pierwszym czwartkiem miesiąca. Grono Przyjaciół Seminarium Duchownego zaprasza na modlitwę o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne o godz. 17.15.

 • Po wakacyjnej przerwie wracają na swoje godziny Msze Św.. W dni powszednie o godz. 7.30, w I-sze piątki o 16.30 i w Niedziele o 19.15.

 • Piątek, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.00; 16.30 i 18.00. O godz. 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież rozpoczynającą nowy rok szkolny i katechetyczny.

 • W sobotę, przypada pierwsza sobota miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej po Mszy Św. o godz. 7.00. O godz. 15.00 Różaniec fatimski.

 • 38. Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Krypnie wyruszy w sobotę o godz. 7.00 sprzed Katedry. Zapraszamy wszystkich do wyruszenia na wspólny pielgrzymkowy szlak. Zapisujemy się w naszej kancelarii.

 • Za tydzień przypada I rocznica ingresu Arcybiskupa Józefa Guzdka, Metropolity Białostockiego. Polecamy go w naszych modlitwach.

 • Ze względu na brak księży, parafia nasza będzie miała dwóch wikariuszy: Ks. Adama i Ks. Sławomira. Decyzją Ks. Arcybiskupa Ks. Leszek Jakoniuk, pracujący w Kurii Metropolitalnej będzie u nas rezydentem.

 • Najbliższa Niedziela będzie pierwszą Niedzielą miesiąca. Po każdej Mszy Św. Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy Św. o godz. 11.00 pierwsza po wakacyjnej przerwie – Procesja Eucharystyczna. Zapraszamy całą białą procesję.

 • Również za tydzień na Mszy Św. o godz. 12.30 zostaną poświęcone plecaki uczniom klas I-szych Szkoły Podstawowej. Zapraszamy wszystkie dzieci z rodzicami.

 • Katechezy przed bierzmowaniem, młodzieży klas I-szych szkół średnich, będą odbywać w każdą IV Niedzielę miesiąca. O godz. 12.30 Msza Św., po niej katecheza w kościele.

 • Nowe rodziny, które w tym roku przybyły do naszej parafii, zapraszamy do kancelarii w celu założenia kartoteki parafialnej.

 • Zapisujemy do procesji. Chętne osoby mogą zgłaszać się do kancelarii parafialnej. Zadbajmy o naszą procesję.

 • Zapraszamy młodych ludzi w szeregi Akcji Katolickiej. W każdą I-szą środę miesiąca o godz. 18.00 Msza Św., po niej spotkanie w sali konferencyjnej.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszym kościele wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 7 rodzin. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE MODLI SIĘ ZA OFIARODAWCÓW.

 • Dziękujemy za wczorajsze sprzątanie kościoła. W sobotę na godz. 8.30 zapraszamy mieszkańców ul. Chrobrego 12a.

 • Dziękujemy za dekorację kwiatową Paniom: Dorocie, Helenie, Barbarze i Wacławie.

 • Ks. Sławomir zaprasza wszystkich byłych ministrantów do służby przy ołtarzu w grupie "ministrantów seniorów". Wszystkich zainteresowanych zapraszamy po informacje do zakrystii lub w kancelarii.

 • Od wielu lat przy naszym kościele jest zamontowany stelaż na REKLAMY. Jest do wykorzystania. Zgłoszenia prosimy kierować pod nr tel.: 604 342 553

 • Zapraszamy wszystkie chętne osoby do grup jakie są przy naszej parafii.

 • Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, zaprasza wszystkich parafian na Adorację wynagradzającą Sercu Jezusowemu, w każdy piątek miesiąca o godz. 17.00.

 • Przypominamy, że Chrzty w naszej parafii są w każdą Niedzielę o godz. 11.00. Zwyczajowo w ciągu miesiąca od urodzenia dziecka, należy je ochrzcić. Prosimy zgłaszać dzieci w kancelarii. Nie odkładajmy Chrztu na późniejszy termin.

 • Pragniemy serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek w świątyni na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza Waszą hojność swoim błogosławieństwem.

 • Zapraszamy mężczyzn do Bractwa Św. Wojciecha. Zainteresowani mogą zgłaszać się do Ks. Proboszcza.

 • W czwartek 15 września, po Mszy Św. wieczornej, w Oratorium pod kościołem odbędzie się zebranie katechetyczne osób zatrudnionych w katechezie ze wszystkich szkół i przedszkoli na terenie naszej parafii.

 • Wszystkim świętującym w tym tygodniu dzień urodzin, imienin oraz różnego rodzaju rocznice i jubileusze składamy najlepsze życzenia. Niech Bóg otacza was swoją opieką na drogach codzienności, obdarza radością i pokojem oraz umacnia w trudach i przeciwnościach.

 • W tym tygodniu patronuje nam:

 • sobota, - Święty Grzegorz Wielki (ok. 540-604), papież i doktor Kościoła.
 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2022 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2022 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. ZACHĘCAMY ZAKŁADY PRACY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W TEJ AKCJI. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Czy można uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej w sobotę wieczorem? Kościół o sposobie spełnienia obowiązku uczestniczenia we Mszy św. wypowiada się w kanonie 1248 Kodeksu Prawa Kanonicznego. Czytamy tam takie słowa: „Nakazowi uczestniczenia we Mszy św. czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim, bądź w sam dzień świąteczny, bądź też wieczorem dnia poprzedzającego". W soboty zapraszamy szczególnie tych, którzy z różnych przyczyn NIE MOGĄ uczestniczyć we Mszy Św. sprawowanej w Niedzielę. U nas wieczorna Msza Św. w każdą sobotę o godz. 18.00 jest odprawiana według formularza niedzielnego.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW..

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2024
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.